Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti kiabáltatok, amikor az...

Ti kiabáltatok, amikor az első gyermeketeket szültétek vagy kibírtátok "csendben"?

Figyelt kérdés
Félek, hogy nem lesz önuralmam és kiakadnak a szülészeten.. 31h km
2012. okt. 23. 14:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%

Kétszer szültem, két különböző orvosnál.Két különböző városban. Mindíg csendbe voltam, mindkét orvos azt mondta, ha kiabálok, attól fogy az energiám. De nem is volt ott hangos senki..Valahogy ott nem jön Rád a kiabálhatnék.

Pedig a második gyerekem faros volt, "simán" szültem (nem császárral).

Ne izgulj. Ha mégis kiabálnál (amit nem hiszek), segíteni fognak..

A szülészeten meg semmin nem akadnak ki...:))

Bátorság, nem lesz gond!

2012. okt. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem nálam alacsonyabb fájdalomküszöbbel kevesen élnek ezen a földön. :) De kibírtam kiabálás nélkül, pedig összességében 30 órát vajúdtam. Minden fájásnál csak sziszegtem az összeszorított fogaim között, meg fújtattam, mint egy gyárkémény - próbáltam normálisan lélegezni. :) Vicces az egész, ahogy visszagondolok magamra, pedig akkor nem volt az. Szegény párom már rosszul volt attól, amit látott: végig ott volt a vajúdás alatt. Egyébként a végére már annyira elfáradtam, hogy két másfél perces fájás között bealudtam. :D Mivel aztán ennyi idő alatt sem tágultam ki (összesen 2 ujjnyira sikerült), az oxytocintól fájásgyenge lettem, megcsászároztak. Hozzá kell tennem, hogy már könyörögtem a végén a dokinak, mikor próbanyomást csináltatott velem, hogy szedje ki belőlem a gyereket, mert nem bírom megszülni. Így a kitolási szakasz elmaradt, de kétlem, hogy azt kibírtam volna minimum egy sikkantás nélkül. :)


Egyébként biztos lehetsz benne, hogy voltak már ott a szülészeten olyan kismamák, akik esetleg jajgattak, kiabáltak vagy ordítottak.

2012. okt. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%
Csendben voltam, egyszerűen nem volt annyi erőm h kiabáljak is....
2012. okt. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszi akkor megnyugodtam. Alapból nem vagyok jajgatós fajta, de elképzeltem, hogy milyen rossz lenne ha kiabálnék... Már nagyon várom a decembert, izgi :).

31h km

2012. okt. 23. 14:17
 5/18 anonim ***** válasza:
85%
Első gyereknél nem kiabáltam, a másodiknál viszont nem csak kiabáltam, káromkodva kiabáltam. Húúú. :( Akkor, ott nem volt ciki, visszagondolva rá viszont szégyellem egy kicsit. A másodiknál szétcsúsztam, fáradt voltam nagyon már a szülés kezdetekor és nem volt türelmem. Pedig mindkettő rövid szülés volt (4-5 óra),de annál intenzívebb.
2012. okt. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%
Nem kiabáltam, csendben vajúdtam és szültem. Azért egy-egy hangosabb jajj,vagy nyögés volt,de kiabálás nem. Összesen háromszor szültem, egyiknél se kiabáltam. Büszke is vagyok,mert megdicsért a doki és a szülésznők,hogy szép szülés volt(le lehet pontozni-kiabálósok..)
2012. okt. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Vajúdásnál nem kiabáltam, a kitolási szakasznál is csak 1x, szólt az orvos, hogy ne kiabáljak, mert fogy tőle az erőm, utána csendben voltam.
2012. okt. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
12 órát vajúdtam, de kiabálni nem kiabáltam - bezzeg a mellettem lévő csajszi... annyira rossz volt hallani ahogy őrjöng, ő már a vége felé járt mikor én bekerültem ( volt meghalok, szétszakadok, segíts anya , nem bírom...) tisztára beparáztam, hogy jesszus mi vár rám?! Persze azért volt sziszegés, nyögdécselés a vége felé, a kitolásnál csak az erőlködés hangja, meg mikor kibújt a picúr akkor volt egy apró sikoly teljesen önkéntelenül ( rögtön utána elnézést is kértem, pedig tényleg nem szándékos volt :) )
2012. okt. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

En ahogy olvasom a kommenteket,mindenkinek SZEP szulese volt,akik lepontoztak egyeseket,elmagyarazna,hogy miert kell ezt csinalni???

Mindenki ugy szul,ahogy tud,ahogy sikerul...

Egy a lenyeg,hogy a pici egeszseges legyen,nehogymar,suttogjak a korhazban,es felelemmel teli menjek be a korhazban,hogy mi lesz ha most egy vakkantok...Szerintem mindenki orul,hogyha a kicsi kinnt van,esze agaban sincsen senkinek rosszat tenni,vagy eppen

az "etikettet" nem betartani....

Bizony,hogy sokan vannak akik azert hangosabbak,mert azert nem olyan kellemes erzes ez...de nem kell a masikat beparaztatni,hogy nehogy szolj egy szot is...

En kivanok mindenkinek szep szulest,es ne hagyjatok,hogy barki is elvegye az oromotoket itt az oldalon...Mas nem szamit!!!

Sok sikert :)))

2012. okt. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
69%

Kedves Utolsó!


Egy kicsit üldézési mániád van, nem? Miért venné el bárki kedvét az, ha valaki leírja, hogy Ő hangosan, vagy némán szült? Engem egyáltalán nem érdekelt, hogy ki hogy szült és mit gondol. Az volt a fontos, hogy betartsam, amit az orvos kér. Mivel több szülésen vett részt, mint én, elhittem, hogy ha nem kiabálok, jobb lesz. És tényleg jobb volt. De ha valaki kiabál, mert neki úgy könnyebb/jobb, akkor kiabáljon. Az orvosok/szülésznők nem hiszem, hogy nagyon foglalkoznának azzal, ha valaki hangosabb.


7-es válaszoló voltam.

2012. okt. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!