Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha babátok előbb fordult...

Ha babátok előbb fordult hátról hasra, akkor mikor fordult hasról hátra?

Figyelt kérdés
Az én babám 2,5 hónaposan hátról hasra vágta magát, és ez azóta is így van, de visszafele nem megy neki. Még csak 4 hónapos, nem siettetem, csak érdekel.
2013. márc. 27. 03:38
 1/6 anonim ***** válasza:

A hátról hasra a nagytöbbségnél az elsö fordulat.

Mindent az agy kontrolál, é s az agy érése ebben a folyamatban megy.

A gyerek huzogatja a lábát, majd az agy kitalálja, hogy dobja ki oldalra. Ekkor elfordul egy felet. Innen peddig egy láb összehúzásos mozdulattal (mint egy görcsös összehúzodás) hasra mozogja magát.

Ez kb 4 hósan szokott megesni.


A következö a hasról háta. Ebben a legnehezebb a kezek helyes használata, mert legtöbbször fizikailag tudná a gyerek, de kezei ott vannak. Ha érett arra hogy észre vegye hova tegye a kezeit akkor egy lökéssel eljut oldalra, és innen egy összehúzodással hátra.

Ez átlagosan 5 hósan van.


Aztán 7 hósan jön a kúszás.

ès jön a legbonyolultabb agyi folyamat a térdelés, mászás ülés, 8 hós körül. Ehhez kell egy izomzatnak lenni már, és az agynak az agyféltekék közötti váltakozásra kell érettnek lenni.

9 hósan pedig feláll.


Az elsö lányom így csinálta ahogy a tankönyvekben le van írva.

Második lányom viszont a forduások után, rögtön kúsott kb 5-6 hósan már. Fel is térdelt. De igazi mászás és felülés csak 8 hósan kezdödött. Ez is bizonyíték, hogy néha megszaladnak a mozgásfejlödésben, de aztán az agynak másra is kell koncentrálni, mint beszéd, és más megfigyelések, fogás stb...

1 hónapon belül vissza fog már fordulni szerintem.

2013. márc. 27. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! Azt hihetnénk, hogy hátról hasra könnyebb, mert hogy nehéz a fejük és elbillennek oldalra, ha valamit nagyon meg akarnak nézni és az magasan van. Meg hátról hasra fordulni elég összetett mozdulatsornak tűnik, legalább is, ahogy a kislányom azt bemutatta, hát nem volt egyszerű! :) azért furcsállom, mert szerintem hasról hátra billenni sokkal könnyebb, és ezért kérdezem, hogyha a (szerintem) nehezebbet már tudja, akkor mikor fogja tudni a (szerintem) könnyebbet? :)
2013. márc. 27. 07:42
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam 4hónapos kora utan 1hettel fordult at hátról hasra majd 2het mulva mar vissza is fordul bar nem mindig sikerul neki.

Szerintem par nap vagy het is meni fog a tiednek is :-)

2013. márc. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kisfiam 4 és fél hónaposan hátról hasra fordult aztán majdnem 6 hónapos volt mire hasról hátra is. Nagyon utált mindig is hason lenni, ezért volt a hátról hasra verzió.
2013. márc. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Várok türelemmel. :) Egyszer csak átfordul majd a hátára! Csak olyan rossz, amikor átfordul a hasára, és sír, hogy nem jó, visszateszem a hátára, egy perc múlva megint hason van és bőg. Ki érti ezt? :)
2013. márc. 28. 04:09
 6/6 A kérdező kommentje:
Átfordult hasról hátra! Olyan büszke vagyok rá! :)
2013. ápr. 21. 05:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!