Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más igy érez és csinál?

Más igy érez és csinál?

Figyelt kérdés

van egy 2.5 éves lányom végig szenvedtük az elsö évet, szopizással ami csak 3 hétig volt sajnos aztán tápszer ebből kifolyólag hasfájás, éjjel nem alvás, ordítás, kaki gondok, stb stb egyedül sose hagytam a szobájába se éjjel se nappal.


nemrég született a tesója sokkal magabiztosabban szoptatok ha kell nemcsak otthon , nem frusztrál az idegen környezet, sok mindent megteszek hogy sokáig tudjak szoptatni, (még akkor is ha jönnek hozzám ha kell megszoptatom ha kell előttük) ezt régen nem tettem volna.


van légzésfigyelőnk most alszik odaát a gyerekszobába fél óránként ránézek minden oké e.

egyelőre nem hasfájós van kengurum , kendőm ha gond lenne felkötöm magamra és hordozom.

nem pelenkázom át minden cicizés után

nem kelek fel éjjel 70 szer hogy lélegzik e hiszen a legapróbb neszre ugy is felébredek ha van valami gond

nem viszem dokihoz ha piros lett a popója hiszen már le tudom kezelni ha olyan jellegű

nem esek pánikba ha félrenyel (rutinos vagyok a kislányom után :D, már nem hordozom magammal az elsősegély könyvet)


mindenki úgy érzi hogy a második vagy harmadik gyereknél sokkal lazább? rugalmasabb? akár a napi teendők és napirend kialakitásában?


2013. márc. 27. 08:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem még nincs második gyerekem, az első még csak 8 hónapos. De nálunk is ilyen gondok voltak szoptatás, hasfájás téren. Napirendünk kb fél évig nem volt, tejfehérje érzékenységet állapítottak meg 3 hónaposan. Soha nem aludt még végig egy éjszakát sem, most 10-20 ébredésnél tartunk éjjelente, az étvágya borzasztó. De remélem, hogy a második babánál én is ilyen leszek, mint te, tapasztalt, rugalmasabb, ösztönösebb, mert már tudom, hogy mit csinálnék másképp.
2013. márc. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is lazábbnak tűnik a 2. babával :). Az elsővel "nehezebb" volt. Többet sírtam is, a hormonok jobban ott voltak, már a lencsi baba dalon elsírtam magam, vicces.

Az 1.-vel rosszabbak voltak az éjszakák, sokat sírt, sokat kellett ringatni, a 2.-at kevésbé kel vagy nem is kell. Az elsőnél még nem tudtam mikor miért sír. A 2.-nál már tudom hogy éhes, álmos vagy fáj valamije, fogacska gyötri vagy a hasa. Tényleg letisztultabb minden, az elsővel sokkal bonyolultabb volt az egész. De mindakettő csodálatos érzés :)!

Jó babázást, szép napot!

2013. márc. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes kérdés. Az aggodalom része nálunk nem stimmel, mivel a kicsivel nem volt problémamentes a terhességem, és születése után is voltak gondok, amik ugyan elvileg megoldódtak, de azért az emberben ilyesmi után benne van a félsz.

Bár én mindkettőt tudtam szoptatni, igaz, hogy a másodiknál sokkal lazábban veszem. Őt már nem méregettem, nem néztem az órát, nem törekedtem a teljes nyugalom megteremtésére, ezt egy 2 éves nagytesó mellett nem is lehetett volna kivitelezni. Nyugodtan szoptattam a játszón, parkban, akárhol.

Az elsőt bő egy évig szoptattam, és alig vártam már, hogy vége legyen. Zavart a kötöttség. A második most 1 éves, már ő sem szopik sokat, szerintem lassan befejezzük, de már nem várom egyáltalán. Őt sokkal nagyobb örömmel szoptatom, ahogyan minden egyéb tekintetben is nagyobb örömömet lelem benne: az elsőnél féltem a felkapatástól, a kicsit már boldogan hordoztam kendőben, és néhány héttel ezelőttig együtt aludtunk. Nem féltem, hogy "örökre köztünk ragad" - nem is ragadt, amikor láttam, hogy ez neki már nem kényelmes, szépen áttettem a saját ágyába a naggyal egy szobában, azóta nyugodtabban is alszik. Bevallom, picit hiányzik, de ez az élet normális rendje.

A napi teendőkben meg sokkal rutinosabb vagyok, mindennek megvan a menetrendje, a napirend már a kicsi születésekor adott volt.

Összességében jobban élvezem most az anyaságot, mint amikor csak egy volt.

2013. márc. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
detto én is igy vagyok jobban ki tudom élvezni az anyaságot
2013. márc. 27. 09:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem az első gyerekem most 6 hónapos. Sokak szerint nagyon felelősségteljesen csinálom, mintha mindig is lett volna gyerekem.

Aggódok Én is, főleg mikor elöszőr volt lázas, köhögött stb. Nyilván ezeknél elvittem dokihoz, de a fenék pirosság miatt nem :)


De nincs légzésfigyelőnk, ha az éjjelt valami miatt átalussza nem megyek be hozzá (külön szoba ) hogy alszik-e, mi van Vele. Szerencsére áldott jó gyerek, sose sír, nem votl hasfájás, anyatejes, alszik rendesen és kiegyensúlyozott, mosolygós gyerek.


Vannak emberek akik egyszerűen ilyenek. Szeretem nagyon, aggódok is érte,de azt hiszem az elején sem csináltam különösebb bénázásokat pedig első baba.

2013. márc. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem 1. baba, mégsem parázok mindenen.

Van aki szerint túl lazán kezelem a dolgokat, de nem érdekel a paramamik véleménye.

A lányom boldog, egészséges, nem telepszek rá a túlzott aggódásommal.

2013. márc. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!