Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem meri valaki bevallan...

Miért nem meri valaki bevallani, ha másképp csinál valamit?

Figyelt kérdés

Kezd elegem lenni az ilyen szuperanyukból, ősanyákból, akik csakis bio-t adnak, maguk termelnek mindent, húst hetente 2szer (max) adnak a gyerekeiknek, ha valaki beismeri,h a gyerek már evett túrórudit elborzad, hogy az tele van cukorral, egészségtelen stb.

Miért nem merik sokan bevallani, h nem mindig szuperanyuk, hogy nem mindig a 100%-osan friss, bio, öko ételt teszik a gyerekeik elé? Miért kell tartani attól, hogy mit fog szólni a másik anyuka, akit gyakorlatilag nem ismertek?



2013. márc. 23. 19:18
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
48%
Hát én nem vagyok szuperanyu és hidd el, amikor sok mindent leIrnak, akkor sokan elméletben nagyon jól tudják, de gyakorlatban náluk is becsúszik. A sógornő tipikus szuperanyu, nahát mesélhetnék, de a saját dolgait észre se veszi, csak másokban látja a hibát.
2013. márc. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
55%
Lehet, hogy valaki tényleg hetente 2x ad húst max, és bio zöldséget-gyümölcsöt. És cukros bolti szirszart nem. Ez most annyira hihetetlen? Nem kell ehhez ősanyának lenni, meg szuperanyának. Van ,aki felnőttként is így él, mert így jó neki, így tartja helyesnek.
2013. márc. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
2 én ezt értem, és rendben is van... De mégis valaki milyen jogon ítélkezik afölött, aki nem így csinálja? Nekem ez az ami szemet szúr néha! És ebből kifolyólag az, hogy valaki inkább "hazudik", hogy megfeleljen egy idegen felfogásának, mintsem, h leírja az igazat. Mondjuk a tapasztalatát.
2013. márc. 23. 19:29
 4/25 anonim ***** válasza:
62%

Nem tudom. Talán mert ostobák?

Az én gyerekeim 1 éven már szalonnát, kolbászt ettek, imádják azóta is. Nem is szoptattam őket sokáig, az első kettő nem is akart szopni, én meg nem erőltettem, szerettem aludni éjjel, így kaptam tápszert.

Nem sterilizáltam a cuccaikat 3 éves korukig, hanem csak 1-2 hónapig. Csapvizet már 3 hónaposan ittak, sőt, tehéntejet is kaptak már 1 éves koruk előtt is. Este kakaót ittak több évig elalvásnál, és vitaminokat sem esznek.

Nem vásárolok bio piacon, bemegyek a szupermarketbe és megveszem. Mivel erkélyem sincs, nemhogy kertem, így nem termelek semmit, ha lenne sem csinálnám, mert nálam a kaktusz is elszárad.

Macskákkal lakunk együtt, régen kutya is volt a közelükben, sőt, sokszor együtt is alszanak.

Nem sterilizálom a kezüket, ha netán megfogtak valamit az utcán, sőt, ha néha kaja előtt nem mosnak kezet, akkor sem rohanok az orvoshoz.


Évente kb kétszer betegek, néha ők is megfáznak, de kb ennyi az egész. 3 nap hiányzás az iskolából, oviból. fosós -hányóst kb kétszer kapták el, egy fél nap alatt voltak túl rajta. Most 15, 12 és 6 évesek.


Nekünk így jó, és kb magasról teszek rá, hogy ki mit mond.

2013. márc. 23. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
70%

Jaj, teljesen egyetértek Veled! Nem az a gond, hogy elvétve vannak ilyen emberek, hanem hogy itt a gyk-n tényleg MINDENKI ilyen??? Én ezt nem hiszem el! És ne mondja már senki, hogy ezt ma Magyarországon egy átlagos család csak úgy megengedheti magának! Mi az átlagnál jobban élünk, de NEM TEHETEM meg, hogy csak az öko meg a bio tejterméket/húst/zöldséget vegyem meg.


De pl. sok mindenre igyekszem én is odafigyelni, cukor helyett nyírfacukorral ízesítem a gyermekeim ételét vagy teljes kiőrlésű lisztet használok a gyermekek ételeibe ha külön főzök nekik. De borzasztó drágák ezek a dolgok így örülök, hogy a picuroknak legalább jut. De a 6 hónapos fiam pl. ma csirkepörköltet evett csigatésztával és köszöni szépen jól van, sőt ma TEJSZÍNES brokkolit evett rizzsel! (jujj, de le leszek most pontozva:)


Szóval én nem értek egyet azzal sem, hogy 2 hetes babának tejet adjanak és pörköltet, de azzal sem, hogy másfél éves gyerekek még az anyjuk mellén lógnak és jajj 3 éves korig ne lásson szerencsétlen gyerek se cukrot se tejet se semmit! Pffff... Nem csoda, hogy soha nem volt még ennyi allergiás gyerek mint most!

2013. márc. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
59%
Ezzel az is lehet a gond, hogy sok szemetet eladnak bio-ként. Pont a minap olvastam itt az egyik hozzászólást, ahol írta a válaszoló, hogy az ismerősétől megveszik a permetezett, de mégis rém ronda almát, és aki megveszi tőle, drágábban eladja azzal a címszóval, hogy azért csúnya, mert nem volt permetezve. Na, erről ennyit. Én abszolút elhiszem, hogy a bio cuccok árulóinak a fele csaló.
2013. márc. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
64%

Nekem olyan érzésem van egyébként hogy ide valahogy ugyanazok az emberek írnak mindig vagyis nem igazán változik az összetétel (volt egyszer egy kérdés kinek mi a foglalkozása és hol lakik, na most lehet ott is kamuztak de nem hazudok a 70-80% budapesti diplomás értelmiségi volt!!!) Most ez vagy igaz vagy nem, de ha igen akkor nem csoda hogy osztják az észt (én is le leszek pontozva) mert nagyon jó körülményekre viszonylag késői életkorban vállalnak egy szem gyereket (hangsúlyoznám hogy nem az egy gyerek vállalását szólom le hanem próbálom lefesteni mi az elképzelésem az ilyen válaszolókról) és nagyra vannak vele hogy MINDEN épp bevett irányzatot betartanak a bio-öko válogatott táplálkozástól kezdve a MINDIG MINDEN évszakban zsírúj 10 ezres cipő és egyéb témákkal egyetemben.

És szólogatják le a többieket vagy legalábbis alaposan éreztetik a válaszuk stílusával, megfogalmazásával hogy az NEM IS ANYA aki úgy vállalni merészel gyereket (pláne többet!!) hogy nem tudja a 2-3szor annyiba kerülő dolgokat megvenni neki.

2013. márc. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem nem ilyenek a GYK-n az emberek, sok "adtál-e már az x hónapos/éves gyerekednek ezt meg azt" kérdésnél olvastam, hogy ő bizony már adott, de persze az ellenkezőjét is. Pl most ezt találtam: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..
2013. márc. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
70%

6-os, ezen a bioalmás dolgot én is olvastam és jól fel is húztam magam rajta...

nem hiszek a bió dolgokban, mert elég, ha a szomszéd permetezi a sajátját.

ha lenne kertem, meg tudnék termelni akármennyit is, akkor azt adnám neki, de nagyvárosban, aszfaltdzsungelben ez még csak távoli álom. rá vagyok kényszerülve a boltira, magunknak is abból főzök.

és ha a gyerekem (9 hónapos) kinézi a számból a felvággottas zsömlét, joghurtot, teát, csokit,... akkor megkóstoltatom vele.

kiváncsi lennék bióanyu gyerekére, amikor oviba kerül, hogy megeszi-e azt, amit a nagyüzemi konyhán főztek..?

2013. márc. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
46%

nem eszi. bioanyu hordja be a kaját. aztán a gyerek olyan 9 éves korától ott veri át anyut, ahol tudja. élő példa, ismerős csinálja ezt. Gyerek otthon totál bio, és az osztálytársakkal boltolja magának a csokit, csipszet, az anyját totál hülyének nézi. Jelzem, tök igaza is van, nem normális az anyja.

Egyik osztálytársa átment hozzá, anyuci átöltöztette az osztálytársat, mert túlságosan öblítő illatú volt a ruhája.

2013. márc. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!