Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg annyira szörnyű dolog...

Tényleg annyira szörnyű dolog aki az 1 éves gyerekét a bölcsibe adja? Volt akinek pozitív tapasztalatai vannak?

Figyelt kérdés

A gyerekorvos nagyon ellenzi, azt mondja, hogy folyamatosan beteg lesz a gyerek. Előnyről egyáltalán nem beszélt..

Én sem szeretném, szerintem is kicsit korai, de olvasnék pozitív tapasztalatokról. A betegségektől félek én is..



2013. márc. 27. 09:30
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Egyátalán nem ,kislányom 16 hós korátol jár bölcsibe és nem beteges ,orrfolyás,és köhögös korságot kapot idén el 2x .
2013. márc. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm, aki eddig írt, vissza fogok olvasni.


Minden tapasztalat érdekel, jó és rossz is.


Azon túl, hogy a gyereknek az anyja mellett a helye 3 évig, érdekelne az, hogy mivel támasztják ezt alá, akik ezt mondják. Komolyan érdekel.


Egyébként most jöttem a gyógyszertárból és a hölgy azt mondta, hogy túl vannak/vagyunk sterilizálva..

2013. márc. 27. 12:31
 13/20 anonim ***** válasza:

Pont egy évesen adtam bölcsibe. nagyon imádja, abszolút pozitív a tapasztalatom. Mondjuk azt hozzá tenném, hogy sok függ a gondozónőktől.

A betegségek meg ugyan úgy jönnek. Ha 2 évesen adod be, akkor is ugyan azokon lesztek túl, de aki az oviban kezd, az is átesik ezeken a a kötelező betegségeken.

2013. márc. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Ezzel a betegséges dologgal az a baj, hogyha többet beteg, akkor mi értelme van visszamenni?

Az én helyzetemben van, mert kell a "pozíció".

Viszont ilyenkor a bébiszittert kell fizetni, mert ha visszamegy az ember, akkor gondolom magától értetődik, hogy meg kell valahogy oldani, ha beteg a gyerek.

Szerintem hosszútávon nem megoldható, ha a szülő marad mindig vele otthon. :(

2013. márc. 27. 12:48
 15/20 A kérdező kommentje:

Én akkor nem mennék vissza, ha nem lenne munkám. Úgy értem, nem keresnék. Nem állunk jól, de nem mennék el úgy egy új helyre, hogy állandóan magyarázkodnom kéne.

Akkor inkább kivárnám a 3 évet. Bár tudom, hogy utána majdnem esélytelen lenne a munkába állás.

2013. márc. 27. 12:49
 16/20 A kérdező kommentje:

Egyébként heti öt napot meg nem tudom elképzelni.

Max. kettőt, hármat.

2013. márc. 27. 12:51
 17/20 anonim ***** válasza:

Már válaszoltam. Anyagiak miatt kellett visszamennem.

Állami cégnél dolgozom, igy elnézőbbek.Meg még az első félévben a szabadságaimat töltöttem. ugy kell kiszámolni, h ne az utolsó pillanatba ad be, hanem h a szabadságaidat akkor kezd el, igy elég sok betegségen át esik még.


De aki 3 évesen adja be, általában neki is az első éve, arról szól, h mindent elkap a gyermeke. Ezen túl kell esni.

2013. márc. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Az első vagyok és látom sikerült félreérteni a választ, egyáltalán nem szörnyű dolog egyévesen beadni bölcsibe - mi is beadtuk, de számítsál arra, hogy sokat lesz beteg eleinte. Ha lemondtok a GYED-ről, akkor bármelyik szülő táppénzre mehet a gyerekkel, így pl. én voltam legtöbbször itthon vele (mondjuk az én dolgozhatok home office-ban is), úgy talán könnyebb átvészelni, ha nem egy szülő hiányzik minden második héten a munkahelyéről. Egyébiránt ha 3 évesen először az oviban kerül gyerekek közé, akkor ugyanúgy át fog esni ezen, de azért 3 év kihagyás után még egy év "hol vagyok - hol nem"-nek szerintem rosszabb az optikája.
2013. márc. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Az első évben nagyon beteges volt a lányom. Ez "tök mindegy" mikor történik meg, lehet 1 vagy akár 4 éves is a gyerek.

Ha neked az a bajod, hogy nem tudsz rá vigyázni, ha beteg, akkor az nem csak 1 évesen, hanem akárhány évesen is megtörténhet.

Lányom 2 évesen ment bölcsibe, és két hetente beteg volt. Nekem szerencsém van, mert egyrészt a munkahelyem elnéző, másrészt volt alkalom, amikor anyukám tudott vigyázni a lányomra (mikor nem volt olyan nagyon beteg, mert ha nagyon beteg volt, akkor természetesen otthon voltam vele, akkor nem lett volna jó a lelkiismeretem, ha másra bízom).


Szóval nem az a baj, hogy 1 évesen bölcsibe megy. Nem olyan szörnyű dolog ez. A gyerek alkalmazkodó nagyon.

Viszont a betegség mindig előjöhet közösségbe kerüléskor, akkor is ha sokára, mondjuk 5 évesen kerül be először közösségbe!


Ezen az időszakon át kell esni, ez van.

2013. márc. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
De nyilván nem mindegy, hogy 1 évesen v. később esik át egy komolyabb betegségen. :(
2013. márc. 28. 11:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!