Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka aki...

Van itt olyan anyuka aki szülés után depressziós lett? Mik a tünetek? Hogy lehet belőle kikeveredni?

Figyelt kérdés
Esetleg van kedve valakinek beszélgetni?

2013. márc. 27. 18:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Neked mik a tüneteid?
2013. márc. 27. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nekem ezek voltak: folyamatos idegesség, rettegtem kettesbe maradni a picivel féltem hogy nem tudom ellátni, éjjel arra keltem hogy rosszul vagyok nem kapok levegőt, sokszor sírtam, folyton rossz volt a kedvem pedig egy angyal volt a kisbabám, folyton ettem idegességembe, és tiszta ideg beteg voltam a férjemmel. én nem is tudtam hogy az vagyok azt hittem eltúlzok mindent, de olvastam a tüneteket egy cikkben és akkor jöttem rá. fél év kellett hogy kilábaljak belőle, borzalmas volt. ja és sokáig az utcára se mentem ki az udvaron levegőztettem a babát annyira befordultam.
2013. márc. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy írtál! Félek én is bele keveredtem:-( a párommal egyszerűen nem tudok emberi hangom beszélni mindenért okolom én egyfolytában sírok! Az nem baj hogy ketten legyünk a babával mert nem félek attól hogy nem tudom ellátni inkább az hogy annyira ideges vagyok hogy nincs türelmem! Minden apróságon kitudok akadni:-( én magam jöttem rá hogy ez a szülés utáni depresszió lehet kb2hete jelentkezik és remélem hamar ki tudok lábalni belőle csak még nem tudom hogy! Esetleg segítséget kellene kérnem? de azt kitől?
2013. márc. 27. 20:55
 4/5 anonim ***** válasza:

Fú,de sajnállak...én már túl vagyok rajta.

Nagyon vártuk a kisfiamat, mindig is anya akartam lenni, volt egy ideális képem az anyaságról meg a babázásról,aztán mikor megszületett felülírt mindent.

Volt egy nagyon nehéz szülésem és kaptam egy éjjel-nappal ordító, borzalmasan hasfájós babát. Szó szerint vedd, hogy egész nap ordított,se éjjelünk,se nappalunk nem volt.

Állandóan rossz kedvem volt,képes voltam egész nap bőgni,meg nem történtté akartam tenni az egészet, iszonyatosan hiányzott a régi életem, a nyugalom. Csak csináltam a baba körüli teendőket,mert muszály volt, de egyátalán nem élveztem. Sajnos ki kell mondjam, de nem tudtam szeretni a kisfiamat, ami miatt szerintem bűntudatom lesz életem végéig.

Hogy hogy keveredem ki belőle? Nem tudom. Ahogy nőtt egyre jobb lett minden,egyre cukibb volt. Igazából olyan 5 hónapos lehetett mikor azt tudtam mondani,hogy élvezem,hogy anya vagyok. Mostmár 8 hónapos, de a világ összes kincséért nem adnám senkinek :-)

Te hogy vagy? Mit érzel? Mekkora a babád?

2013. márc. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi hogy leírtad! Talán a felismerés volt a legnehezebb! Nem felhőtlen a páromal a kapcsolatunk én éjjelezem nem rossz baba csak fáradt vagyok reggelre 2-3szor eszik éjjel és fenn van reggel 5kor már és onnan nincs megállás! párommal csak morgok kiabálok sajnos nekem nem segít nem figyel rám dolgozik elbabázgat! mindent megcsinál csak ő legyen kipihent! én meg nem baj hogy nem alszom és sokszor már a fáradtságtól sírok utána meg hogy nem tudom ellátni a babát mert sírok! ördögi kör:-( ideges vagyok szét tudnék robbanni sokszor a semmin! imádom a kicsit de soknak érzem vissza akarnám a régi életem! talán az hogy felismertem és be is ismertem segít már az hogy beszélek róla segít! remélem túl leszek rajta mert ezt így nem fogom bírni:-(
2013. márc. 27. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!