Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek eszik még 2 hetes...

Moncsibaba85 kérdése:

Kinek eszik még 2 hetes babája keveset, de mégis jó kedélyű, jó alvó?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

2 hetes kisbabám 20-30ml-eket szopik és mégis jóllakottnak tűnik, jól alszik, jó kedélyű, van kaki elegendő (3-4 pelus naponta). Már voltunk a gyermek háziorvosnál is és mindent rendben talált. Bár ő azt mondja, hogy egy ilyen súlyú babának (3450grammal született és 3310grammal hoztuk haza) 50-60ml-t kellene ennie. Nem tudom mit csináljak, tápszerezni nem szeretnék több okból sem. Amikor szoptatás után lefejem a maradékot és odaadom neki (40-60ml) általában visszabukja. Kérlek írjatok, hogy megnyugodjak, esetleg lehetséges, hogy nem túl nagy étkű, vagy ez a kevés is tartalmazhat annyi tápanyagot, ami neki elég.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2013. márc. 28. 11:27
 1/3 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is sokat bukott, mindig azt hittem ,hogy az összes tejet kihányta, de mérlegre raktam és kiderült, hogy alig valami. Úgyhogy ha kéri add neki oda azt is, nem baj, ha kicsit bukik. 20-30 ml nagyon kevés.
2013. márc. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha fejlődik rendesen, akkor nem gond, ha kevesebbet eszik. Ha nem hízik rendesen, azt meg úgyis észre fogod venni. Lehet, hogy neki még ennyi az igénye.

Az én babám sem volt soha egy nagyevő, mindig a felét, háromnegyedét ette a tőle elvártnak.

2013. márc. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azt nem írtad mennyi időközönként eszi azt a 20-30 ml-t, mert az is sokat számít! Hízik egyébként? Mert ha igen, +jókedélyű, +van sok pisi, +jól alszik akkor szerintem nincs azzal gond :). Minden babának mások az igényei, nem baj ha kissebb étkű. Viszont ha nem gyarapszik akkor valóban kevés neki (heti 100g a minimum ugye a "nagykönyv" szerint). Ahogy az első hozzászóló is írta, add neki oda a lefejt tejcit ha elfogadja, nem baj ha bukik belőle, marad azért abból a pocakban is :).
2013. márc. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!