Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a különbség a természetes,...

Mi a különbség a természetes, vagy a császáros szülés utáni napokban, hetekben? Leírnátok a történeteteket néhány mondatban?

Figyelt kérdés
Mind testileg,mind lelkileg érdekelne.
2013. márc. 28. 14:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Szia! Van egy 7,5 hónapos kislányom. Természetes úton született. Testileg eléggé megviselt, a pisilés pár hétig nehézkes volt, mert fájt, gátvédelemmel szültem, ezért e téren nem volt problémám. Lelkileg még boldogabb lettem, hogy itt a kisbabám :)!
2013. márc. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
10 es vagyok egy fél mondat eltűnt valahol tehát mindössze 3 gátmetszésem volt de menni alig bírtam "haldokoltam" minden bajom volt így fizikálisan. Úgy éreztem magam mint akin átment egy tank.
2013. márc. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Császárral szültem novemberben. A kisfiam végig faros volt, ezért számítottam a műtétre. A 38. héten beindult a szülés, elfolyt a magzatvíz otthon. A műtét nagyon gyors volt, a gerinc injekció beadása tovább tartott mint maga a műtét. Utána a szobatársaim nagyon dícsértek, hogy milyen jól bírom.. Igazából az 1. ágyból felkelésre a mai napig emlékszem... Ágyban forogni, felkelni nagyon nehéz volt kb. 2 hétig. A kórházban 4 napot töltöttünk, a tejem egy hét volt mire beindult. Lelkileg rendben voltam.. Nekem a terhesség volt nagyon nehéz.
2013. márc. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Jó kis hasznos válaszokat kaptam,köszönöm. :)Ha valaki még írna,örülnék neki! :))
2013. márc. 29. 07:53
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Fél éve szültem.


Természetes úton, gátmetszéssel. A legelső fájásokat is beleszámítva 7 óra alatt. Ebből maga a szülés 2 óra volt. Hajnali 4-kor a szülőszobán voltam, 6:09-kor megszületett a Fiam. Mikor engem kérdeznek mindig azt mondom: nem mondom, hogy nem fájt , nekem leginkább az a része mikor a feje beilleszkedett és jött kifele, feszítő érzés volt (na de 3.880gr volt a gyerekem), de onnantól, hogy a feje kint volt semmi nem volt, kicsusszant.

A gátmetszést nem éreztem, és a varrást sem. 2 napig féloldalasan űltem a széken, és kicsit nagymama módjára keltem fel az ágyól, de ennyi. Nekem se a nagy wc, se a pisi nem okozott gondot, viszont tényleg jó volt sokszor megzuhanyozni a gátsebet. Én is úgy mentem 4 napig mint aki bekakilt :)

Viszont zuhanyoztam együtt császárossal akinek elötte vették ki a zacskókat meg a csöveket :S Azt mondta nagyon fáj neki, alig tud lehajolni stb.


Én rettentően örülök h természetes úton jött, hamar regenerálódtam. Lelkileg pedig... azt hiszem ez volt a legjobb.


Nekem nem vette el a kedvem semmi egy kistesótól, bár mondom,Én nagyon olcsón megúsztam :)

2013. márc. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Nálam szintén ugyan az volt ,mint az 5-nél. Sürgősségi lett és altattak. A mai napig nagyon fáj,hogy nem láthattam egyből a kisfiamat :( Pedig ezt vártam hónapokon át és valószínű több babánk már nem is lesz így örökre meg lettem fosztva ettől az élménytől. Most lesz 6 hónapos a pici. A seb 2 hétig fájt, alig bírtam forgolódni az ágyon a felülés meg áááá. De ezért megpróbáltam minél kevesebbet feküdni és ülve is szoptattam. A köhögés és a nevetés volt még fájdalmas.
2013. ápr. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Annyit hozzátennék,hogy nem mindenhol van az amit a 7-es ír. Ahol én szültem nem voltak ilyen olyan kilógó csövek egy császárosnál sem. 4 -en voltunk egy szobában abból 3-an császárosok 1 sima szüléses. Műtét után 4-6 órával kivették a katétert (aki szerette volna még bent hagyták neki) segítettek lezuhanyozni majd mehettünk is a babánkért. A tejünk mindegyikünknek egyből beindult és egyikünkek sem nyúlt senki a melléhez ,mert látták ,hogy tudjuk csinálni. Pedig nálam első gyerek volt .És az 5- napon hazamehettünk. Sok mindentől függ ,pl. attól is kinek mekkora a fájdalom küszöbe. Én a második napon tetem vettem, segítettem a szobatársaimnak,mert mind a kettőnek második császár volt így talán fájdalmasabb. Egész nap a babámmal voltam és még 10 perces sétára is kimentem a friss levegőre. Ahogy hazajöttünk a kórházból mindent egyedül csináltam (bár nehezet nem emeltem) mégis gyönyörű a hegem .


Nekem 12,5 óra vajúdás után lett császár,mert nem tágultam , az Eda nem hatott majd a picire rátekeredett a köldökzsinór amitől leesett a szívhangja és a vízbe is belekakilt.

2013. ápr. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Termeszetes szulesnek indult 18 ora vajidas utan csaszaroztak . Uvoltottem lertem h csaszarozzanak meg de nem csak mikor a baba veszelybe kerult akkor mutottek. altattak mikor ebresztettek hoztak a babat is h adjak neki puszit koszontem neki majd szobaba attoltak es aludtam 22-02 ig akkor latni akartam fogni olelni de annyira kimerult voltam h vissza aludtam 05 ig akkor hivtam novert azt mondta meg 1 ora pihi fel 7 re mar kateter nelkul a csecsemosoknel voltam az elso felalas piszkosul fajt. De utanna minnel tobszor altam ultem jobb lett. masnap mar ugy jottem mentem h tobben else hittek hogy elozo nap mutottek. Boldog voltam tejem is volt. Mindenesetre orulnek ha a teso is csaszaros lenne es nem kene 18 orat vajidni.
2014. okt. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!