Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki, hogy beszél a babájához?

Ki, hogy beszél a babájához?

Figyelt kérdés
-unkoztok?-ünköztök? i-ztek(törcsi,tejcsi) esetleg gagyoktok vagy pöszéztek-e? vagy normálisan?
2009. szept. 19. 09:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%
Mikor,hogy:)PL eszünk, és megyünk pancsizni,de többnyire normálisan.Nincs üngyürü-büngyürü, édi-bédi:))nagyon szereti,ha énekelek és verset mondok neki(A volt egyszer egy Mehemed nagyon nyerő.pöszézni nem szoktam,mert arról ő is és én is nehezen szoknánk le
2009. szept. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
53%

Szia!

Úgy gondoltam ha lesz babám normálisan beszélek hozzá.

De most,hogy megkérdezted,hááát....-unkozunk,-ünközünk és néha becsúszik egy kis i-zés is!De egyébként normálisan!

:)

2009. szept. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
persze amikor közös dolgokat csinálunk az rendbe van. engem az zavar nagyon amikor elkezdik a mi már 74cmesek vagyunk meg a mi már leszoktunk a pelusról na ilyenkor legszívesebben "pofánvágnám" az illetőt.
2009. szept. 19. 09:44
 4/14 anonim ***** válasza:
46%

Szia!


Amiket írsz, hogy többes-számban beszél az anyuka, az nekem is muris, főleg ha nyilvános helyen mondja:)Én itthon "majom" leszek. Gügyögök,selypítek, törcsike van meg fürcsike...:DD

2009. szept. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem meg mindenki csinálja úgy ahogy neki teszik. A leszokunk a pelusról fordulatról annyit, ha belegondolsz könnyen érthető, azért fogalmaznak sokan így mert anya és kisgyermeke szoros kapcsolatban vannak, egységet képeznek, a baba jó ideig még azt sem tudja, hogy egy önálló egyén, ezek után érthető ha ez verbálisan így nyilvánul meg. A gügyögés is természetes dolog, a babáknak örömforrás, nem véletlenül közelednek gügyögve selypítve olyan sokan a kicsikhez. A szeretet egyik megnyilvánulási formája, amitől a saját kislányomat nem szívesen fosztanám meg. Ettől még beszélek hozzá "szépen" is, illetve mi felnőttek a mindennapokban nem gügyögve cserélünk eszmét a társaságában, tehát szerintem könnyen elkülöníti a neki szóló nyelvi játékot, a helyes nyelvhasználattól. Nekem gügyögött Édesanyám, mégis megtanultam beszélni, mint sokan mások:)
2009. szept. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
79%

Na ismét egy kérdés,aminél nem értem a lepontozást.Megkérdezte a kérdező ki,hogyan csinálja, mire leírták ,ők hogyan. Attól,hogy mindannyian másképp csináljuk, még nem vagyunk jobbak vagy rosszabbak a másiknál.Tudok olyan anyukát, aki a 7 éves fiához is gügyögve beszél,ismerek másik végletet is:(Ami fontos a babának az anyuka hangja,közelsége,mindegy,hogy gügyög,vagy sejpít,vagy"normális",a babának egy jó darabig az anyja a Minden.

engem is lepontozhattok,nagyokosok:)

2009. szept. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
hagyjátok már a lepontozást. inkább írjatok véleményt. köszi a válaszokat.
2009. szept. 19. 11:05
 8/14 anonim ***** válasza:
66%
én pontoztam fel az utolsót, mert tök igaza van!!:)
2009. szept. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A 2. vagyok.

Mire ez a lepontozás??Na mindegy.

A kérdés NEM úgy szólt,hogy mások előtt is így beszélünk e?

Amúgy mi csak itthon beszélünk így a babához.

2009. szept. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Kérdezőtől: Ugye neked nincs gyereked?
2009. szept. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!