Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenki azt írja, hogy...

Mindenki azt írja, hogy nagyon sokat beszél a babájához - de mégis: mennyi az a "sok"?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, amennyit valóban a gyerekkel beszélsz, direkt szemkontaktussal, nem amit főzés közben, csak úgy mellette!
2011. jan. 6. 19:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Véleményem szerint a főzés melletti éneklés, mondókázás, a babához való beszélés ugyanannyira hasznos. Elmondhatod, hogy most éppen mit csinálsz, megfőzöl, aztán ebédeltek, aztán elmosogatsz, utána játszotok stb. Ettől ugyanúgy gyarapszik a szókincse, megismeri a körülötte lévő világot, a mindennapi dolgokat.
2011. jan. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Ezt elfogadom, de nem ezt kérdeztem.
2011. jan. 6. 19:30
 3/18 anonim ***** válasza:

én egész nap beszélek vele, de ez a főzés közben kategória mert pont ezeket beszélem, hogy mi ez, mi az, hogy van ez, azt hogy csinálom, stb.

nem igazán szoktam leülni és trécselni a babámmal mert még csak halandzsázik :) akkor mikor szemkontaktusban vagyunk és semmi dolgom, ő is rám figyel inkább énekelünk, mondókázunk

2011. jan. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Reggel takarítok kb fél órát és délelőtt főzök kb 1 órát.Ezenkívül amíg alszik addig nem,de gyakorlatilag amúgy szinte egész nap.Sokat olvasunk,mondókázunk,mesélünk,mesét nézünk és végig beszélgetünk.Én is elég nagy dumás vagyok,hát szerintem ő is az lesz!Most 21 hónapos,már szépen beszél (mondatokban is).
2011. jan. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Én egész nap szinte.Mintha egy felnőttel lennék. Bármit csinálok mondom neki na meg együtt csinálunk dolgokat!Lehet emiatt is beszél már ilyen korán . 17 hós de már majd 2 hónapja beszél:). Amúgy mért kérded?
2011. jan. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
a "sok" az nálunk 12óra kb.a másik 12 óra alatt alszik:)
2011. jan. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Folyamatosan, ugyanannyit mint más felnőtt emberekkel, ha mellettem vannak...
2011. jan. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2011. jan. 6. 21:03
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Amennyit ébren van, én újszülött kora óta mondókázom, éneklem neki -úgy ahogy írtad szemkontaktussal. Illetve pelenkázáskor, szopizáskor folyamatosan.

És azóta is. Nem csak akkor ha sír és megnyugtatásképp beszélek.

2011. jan. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Nálunk szopi közben zavarja és így ezért akkor hagyom, hadd egyen csak. Evés után beszélek hozzá szemkontaktussal, vagyis minden szopi után, kb fél órát mondókázom, énekelek neki. Három óránként eszik. (4 hós baba)
2011. jan. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!