Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki, hogy beszél a babájához?

Ki, hogy beszél a babájához?

Figyelt kérdés
-unkoztok?-ünköztök? i-ztek(törcsi,tejcsi) esetleg gagyoktok vagy pöszéztek-e? vagy normálisan?
2009. szept. 19. 09:25
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
de van.
2009. szept. 19. 11:48
 12/14 anonim ***** válasza:
66%

Néhány diploma után már elegendő fejlődéslélektant tanultam. (Bár, még mindig rám férne a tanulás...)

Szóvala többes számban beszélés eleinte teljesen normális, hisz' az anya szinte egynek érzi magát még a babával, hiszen előtte 9 hónapig lényegében tényleg egy vérkeringésben voltak.


Én azt mondtam, hogy nem fogok többes számban beszélni. De itt a 6 hetes kislányom, és elég sokszor beszélek (egyébként apa is) többes számban. Kis gondolta volna, hogy rám is igaz ez a pszichológiai törvényszerűség!!!

:)

2009. szept. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

szia! Még nincs tapasztalatom, de a szakirodalom azt írja, hogy nem szabad pöszézni meg selypíteni neki, mert eltanuljsa, és utána nem lehet leszoktatni róla. Sőt, ha leutánozza, ki kell javítani, hogy azt nem úgy kell mondani. Az a legrosszabb, ha valamit így mond, ti pedig nevettek rajta, hogy milyen édes, ahogy mondja. Az a legrosszabb, mert akkor a baba örül, hogy megnevettet téged, és legközelebb is úgy fogja mondani. Aztán hordhatod majd logopédushoz. És azt is meg kell szokni, hogy a kutya nem vau-vau, az autó nem tütü, a tej nem tejcsi, az ennivaló nem papa.


Bocsi, ha okoskodtam, mindezt olvastam, és nekem nagyon korrektnek tűnik. A babámmal úgy beszélek a pocakban is, és úgy fogok, ha megszületik is, ahogy egy másik emberrel beszélnék. Ha „jópofizni” akarok, akkor őt szoktam becézni Babának, Babucinak, Sebibabának, Pocoknak stb.-nek, és esetleg a hangsúlyban utánzom a piciket (ahogy az óvónénik sozktak beszélni a gyerekhez).


Volt egy kutyánk, sajnos meghalt, de ha sokat voltunk ketten, a párom nélkül, mindig leült, és olyan okosan tudta hallgatni, hogy miket beszélek hozzá. Vele is úgy beszéltem, mint egy felnőttel, szóval nem hiszem, hogy gond lesz ebből. A baba különben sem azt figyeli, hogy mit mondasz neki, hanem a hangsúlyra reagál, és nagyobb korában is az a fontos neki, hogy vele beszélgetsz.


22 hetes pocakos

2009. szept. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok


10.27-es kommentjéhez csak annyit, hogy egy baba szerintem még nem realizálja azt, hogy mi a különbség a kint és a bent között, ha kint egyféleképpen, meg bent másféleképpen beszélsz hozzá, attól nem zavarodik össze még jobban? Ezen majd én is gondolkozok

2009. szept. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!