Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez a napirend szerintetek is...

Ez a napirend szerintetek is rossz egy 3 hónapos babának?

Figyelt kérdés

Második gyerek, a nagy 6 éves. Nem erőltettem semmit, "közösen" alakítottuk így a babával, de gyakran megkapom a családtagoktól, hogy nem vagyok tekintettel a kicsire.


- 6-kor kelünk, eszik fél hétig. Evés után leteszem a kiságyba, felkeltem a nagyot, összekészülünk az oviba. Addig a kicsi általában nézeget, vagy szunyókál.

- 7:15-kor indulunk az oviba gyalog. (ha rossz idő van, akkor apa viszi kocsival) Kb fél kilencre érünk haza

- 9-kor megint eszik, utána velem van, amíg a napi dolgaimat csinálgatom, ő a pihenőszékben, vagy a játszószőnyegen nézeget, most már néha nyúlkál a játékok felé. Ilyenkor szinte soha nem alszik délig

- délben etetem megint, aztán leteszem aludni, 3-ig alszik, akkor etetem megint.

- 3:30-kor elsétálunk az oviba a nagyért, ha jó idő van, akkor sétálunk kicsit 3-an együtt, fél-5, 5 között szoktunk hazaérni.

- 6-ig apával meg a nagytesóval játszanak, aztán megint etetem. Utána sokat van már ölben, vagy a pihenőszékben, amíg vacsorázunk, fürdünk, társasozunk a naggyal.

- 8-kor megfürdetjük, kilenckor eszik, általában fél 10-kor már alszik, és reggel 6-kor ébred, éjszaka már nem eszik.


Én azt hittem ez a napirend teljesen jó, a gyerek is jókedvű, jól eszik, én is meg tudom csinálni általában amit aznapra tervezek. De már többször megkaptam, hogy a nagy igényei fontosabbak, mert hozzá alkalmazkodunk. Hogy nem nekem kéne oviba vinni, miért keltem hajnalban a kicsit. (nem keltem, ő az "ébresztőóra", 6-kor éhes, és ha nem akarnám is kelni kéne).

Meg azt is megkaptam már, hogy fel kéne ébresztenem éjjel még egyszer enni. De hát ha alszik??? Minek verjem fel?

Szerintetek én látom/érzem ennyire rosszul? Annyira igyekszem, hogy a nagy ne érezze háttérbe szorítva magát, hogy így meg a kicsit "hanyagolom" jobban, mint kéne?


2013. ápr. 2. 07:56
 1/8 Jégtánc ***** válasza:
Ha nektek jó,akkor teljesen jól van.Nem szabad azzal foglalkozni ki mit mond.Sokan szeretnek okoskodni,főleg a családtagok:))Abszolút rendben van.
2013. ápr. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
teljesen tök jó ez a napirend!Ne foglalkozz azzal mit mondanak, ez nektek így jó, akkor jó.Úgyis változni fog ez a napirend, mert ahogy idősebb lesz a pici ő is több figyelmet fog követelni magának, ami szerintem kb annyit változtat a napirenden, hogy napközbe majd kevesebbet alszik, és többet kell játszani ővele, de tökéletesen jó a napirendetek!
2013. ápr. 2. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Azt hiszem ezt a napirendet bárki szívesen elfogadná 2 ilyen korú gyerek mellett. Annyira szeretem, amikor valakik más helyett próbálják kitalálni, hogy szerintük mi lenne a jó. Egyáltalán nincs elhanyagolva a kicsi, és a nagy sem, ahogy nőnek, majd változik a napirendjük, ahogy minden családtagnak megfelel. Az, hogy némely "véranya" szerint éjjel fel kellene verned az alvó babát enni...no comment:-))
2013. ápr. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez egy tökéletes napirend. Teljesen jól csinálod, ne hagyd magad elbizonytalanítani.

Az én lányom 8 hetes korától nem eszik éjszaka. Magától hagyta el az éjszakai evéseket. Miért kellene felkelteni? Ha jól számolom így is eszik 5x a babád. Ha a súlya megfelelő akkor az bőven elég egy 3 hónaposnak. A kislányom is 6 körül kel, van amikor korábban. Szerintem 6 óra nem nevezhető hajnalnak, az már reggel. Egy felnőtt meg pláne ne mondjon már ilyet, hogy hajnal 6 óra. Ő mégis meddig alszik? Egyetemista koromban fetrengtem 10-ig, de amikor elkezdtem dolgozni bizony fél 6, 6 körül már kelni kellett.

Az meg hogy alkalmazkodtok a nagyobb gyerekhez nem kérdés. Még szép, hogy alkalmazkodni kell. Ez így természetes. Miért, Őt el kellene felejteni?

Én azt mondom neked, hogy soha ne foglalkozz ilyen beszólásokkal. Mindennek megvan az oka, hogy miért csinálják. Általában frusztráció. Pl. akinek még éjszaka 5x kel a babája 1 évesen az irigy, hogy Te tudsz pihenni. Ehhez hasonló okok miatt próbálnak téged elbizonytalanítani és azt az érzést kelteni benned, hogy valamit rosszul csinálsz.

2013. ápr. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából én is azt gondolom, hogy teljesen rendben van ez a napirend, csak már annyit mondogatták, hogy gondoltam megkérdezek másokat is, hátha tényleg átestem a ló túloldalára. Férjem oldaláról nálunk vannak a legkisebb gyerekek, és a sógornőim nem így csinálták, náluk minden alá volt rendelve a legkisebbnek az első évben. És ezt szokta meg mindenki, talán ezért nézik ferde szemmel, hogy nálunk másképp van. De most azért megnyugodtam, hogy nem csak nálam van akkor hasonló napirend. :)

2013. ápr. 2. 09:37
 6/8 anonim ***** válasza:

nem értem minek kéne felébreszteni enni??

ha magától nem kel én nem szoktam.

de nálunk még egyszer fel szokott azért kelni.


én örülnék, ha mostanában lenne ennyi időm ténykedni nappal. :)

elég sokat van fent a pici, és ilyenkor foglalkoztattatja magát. :)

2013. ápr. 3. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ez az éjszakai felkeltés is abból adódik, hogy nagyon más nézeteket vallunk. Ők az igazi igény szerinti szoptatás hívei. Emlékszem az egyik sógornőm még az 1 éves gyereket is volt, hogy fél óránként szoptatta. Ezzel nem leszólni akarom, ha nekik ez így megfelelt, az ő dolguk.

Csak nem értik meg, hogy én ilyen szerencsés nőszemély vagyok, hogy az én gyerekeim nagyon hamar beálltak a 3 óránkénti evésre. Tudom, hogy egyébként tök ritka ez, és áldom is a szerencsém, mert soha nem hagytam, hogy éhesen sírjanak, csak hát 3 óránként kelt a nagy is annak idején, meg most a kicsi is. És szerintük én éheztetem a gyereket, meg nagyon keveset eszik, (szerintük) és ezért kéne éjjel felkeltenem, mert hogy szegényke csak beletörődött, hogy nem ehet éjjel, azért nem kel fel. (?????)

Na mindegy, sok dologban nem értünk egyet, én meg gondolom a hormonok miatt most amúgy is érzékenyebb vagyok, és ezért bizonytalanodtam el kicsit... Bár ez az éjszaka felkeltés soha nem is lett volna opció, mert szerintem egy 3 hónapos gyerek még semmibe sem tudna beletörődni. Meg amíg rendesen megy felfelé a súlya, addig én nem aggódom, hogy keveset eszik. Ha éhes lenne, akkor úgyis sírna, nem?

2013. ápr. 3. 08:05
 8/8 anonim ***** válasza:

Mindjárt gondoltam, hogy van néhány "ősanya" a környezetedben, akik azt gondolják, hogy attól érzi magát tökéletesen a gyerek, ha folyton az anyja mellén lóg.:-) Olyan gyerek nem létezik, aki ne sírna, ha éhes, de olyan sem aki éhezni akarna direkt, ha van mit ennie. (Ez a paraanyák másik "kedvenc" félelme.) Teljesen normális, ha egy 3 hónapos baba már átalussza az éjszakát. Lehet, hogy lesznek később felébredős időszakai. De ilyen idős korra nagyon sok kisbaba már érzékeli, a nappali és éjszakai körülmények közötti különbséget, és valóban nincs igénye arra, hogy egyen éjjel. Én is úgy szoktattam mind a négy gyereket az éjszaka átalvásához, hogy amíg keltek, nem volt nagy kivilágítás, tisztába tevés, beszélgetés, jövés-menés. Gyors szopi volt, és ment is vissza az ágyába. 3 hónapos korukra mindannyian vígan átaludták az éjszakát.

A babához való alkalmazkodás egyébként sem azt jelenti, hogy másik 3 embernek ne legyen egy nyugodt éjszakája sem, vagy hogy a nap 24 órája csak a babáról szóljon. A család csak akkor működőképes, ha mindenki számára optimális feltételeket nyújt ahhoz, hogy jól érezze magát benne, de nem a többiek rovására.

2013. ápr. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!