Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya vagyok? A baba...

Rossz anya vagyok? A baba napirend kialakitasaban tenyleg segit a suttogo?

Figyelt kérdés
Elkezdtem olvasni a Suttogot, a 4É fontossagarol. Nekem pl. szopi utan legtobbszor bealszik a baba, nincs minden etetes utan fent. naponta 2 x 3 orat van fent, de az a 3 ora egyszerre van delelott es keso delutan. Nem tudom, ti anyukak, hogy vagytok vele, en megvettem a konyvet, mivel annyi jot hallottam rola, de ahogy olvastam, nemhogy megnyugodtam volna, inkabb bepanikoltam.....meghogy ha sir este a baba, ehes, nem raszoktatni, nem ringatni??? de akkor hogyan nyugtassam meg? felveszem egyszer, es felni kell hogy raszokik? de akkor hagyjam sirni??? annyi fura dolog van benne. a szigoru napirend...nem pedig arra torekedni, hogy akkor egyen a baba, amikor o akar...de hat ha picike (enyem ma 3 hetes) o meg nem tudja iranyitani magat, en sem ot, sir akkor ha ehes, neha 2 orankent neha 3 orankent....ha arra torekszem, hogy megnyugodjon vagy hogy neki jo legyen, nem pedig arra, hogy en gyozzek fellette, az legyen akkor amit en akarok, akkor mar rosszul csinalom???
2008. júl. 8. 10:24
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
84%

Rakd el a könyvet egy nem látható helyre. Csak azért mondom, hogy ne dobd ki, mert fizettél érte.

Nem vagy rossz anya!

Én ajándékba kaptam, a nagylányom születésekor. Mindent megtettem, amit tilt, és van egy szerető, ragaszkodó 4,5 éves lányom. nem lett elkapatva, legalábbis nem e téren, és nem lóg rajtam.

Napirendje sosem volt igazán, de az oviban az is van.

Most lesz 3 hónapos a kisebbik lányom, aki szöges ellentéte a nagynak. De ugyanúgy, az Ő igényit követem, nem egy katonai rendszert.

2008. júl. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Te magad alakísd ki a napirendet meg kell figyelned ,hogy mi a jó a babádnak.Ha babád úgy akarja ringasd,énekelj neki megnyúkszik tőle.Ahogy ő akar enni úgy etesd ne a könyv szerint.A suttogó könyvről vannak vélemények valamék oldalt olvasd el mi a véleményük az anyukáknak,lehet,hogy segít!Sok sikert!
2008. júl. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
80%

Én sem hiszem, hogy a katonás napirendet kell erőltetni a babánál. Egyébként meg mi is eszünk, ha éhesek vagyunk, nem? Szegény baba csak azt érezné, hogy éhes, de senki nem ad neki enni. Ez olyan cserbenhagyásnak tűnik nekem. Inkább ringatja és megnyugtatja az ember, minthogy hallgassam, hogy sír, és tudom, hogy szüksége van rám. Biztos nem bírnám cérnával sokáig.

És bár nem olvastam a könyvet, de nagyon sok rosszat hallottam róla. Az nem árthat, hogy elolvastad a könyvet, de jól dugd el és bánj úgy a babáddal szerintem ahogy az ösztönöd diktálja, és ha valamit nem tudsz, vagy tanácstalan vagy még mindig kérdezhetsz.

2008. júl. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
75%

Dobd ki aq könyvet! Ezek csak arra jók,hogy az amúgy is bizonytalan elsőbabás anyukákat még jobban stresszeljék. Tudok ennél hasznosabb könyveket. Olyanokat amik nem mondják meg mit tegyél, és hogyan úgy segítenek.

Nyugodj meg és csináljatok mindent úgy ahogy neked és a babádnak a legjobb. Ha sír nyugtasd meg. Néha elég ha megsimogatod:)))

Jó babázást!

2008. júl. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
nagyon aranyosak vagytok, csak azt nem ertem a sok "hazai sztar" miert dicseri agyon a konyvet? mikozben szerintem lehetetlen ugy csinalni mindnet ahogy mi akarjuk. a baba a szuksegleteit nem tudja befolyasolni, igy szerintem kataonas napirendet nem is lehet kialakitani. nekem az elso baba, minden rezduleset lesem, mert aggodom erte, kesobb bizti lazabb leszek, de most olyan pindurka, es annyira feltem, nem birnam hagyni sirni.
2008. júl. 8. 10:46
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy a sztároknak is bejön ám, lehet, hogy csak kérkednek a nagyvilágnak, hogy ők milyen tuti szülők és mennyire "okos és jólnevelt" babájuk van és csinálja utánnuk aki bírja. DE az is lehet, hogy abban a szerencsés helyzetben vannak, hogy a gyerekük pont azt a napirendet követné magától is. Én már semmit nem hiszek el jóformán amit a sztárok mondanak.
2008. júl. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem csinálod rosszul! Mindig úgy tegyél, ahogy az anyai ösztöneid súgják. Ha éhes a pici, természetes, hogy megeteted, nem hagyod sírni (persze, ha épp benne vagy valamiben egy 10 perc nem probléma). Mi is megfogadtuk, hogy nem kapjuk föl mindenért. Próbáljuk tartani (persze amikor úgy látszik, nincs különösebb baja), de ha belelovallja magát, akkor nem tudod nem fölvenni. Persze amikor a karodban megnyugszik, akkor tudod, hogy "csak" a közelségedre vágyott, nem volt egyéb baja, de akkor is ki kell elégíteni a szükségletét. Én így nevelem a babám. Bízom abban, hogy ha nagyobb lesz és elkezd érdeklődni tárgyak iránt, meg kúszni, később menni, akkor nemhogy az ölembe vágyik, hanem alig lesz idő, amikor dajkálni tudom, mert annyira érdekelni fogja minden új dolog. Én így gondolom. 7 hetes kislány anyukája.
2008. júl. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
igen, lehet igazad van. csak az ugy letor, ha hallom, az en kisbabam sosem sir, csak alszik, nyugodt, 1x kell felkelni, nagyon jo gyerek...stb......az enyem hiperaktiv, most is mar fel 8tol fent van, igaz most mar lassan bealszik. de kakigorcsei vannak(szerintem van mindne kisbabanak) itt-ott felsir ( mint minden kisbaba), tussog csuklik nathaja is lett egy keves, de szerintem ez normalis, szokja a pocakon kivuli eletet....lassan de szokja, es nem orara pontosan ebred, nem mindig eszik ugyanannyit, de ez ne legyen mar baj. o nem gep, ami mindig ugyanugy mukodik. szerintem. csak fel kellene vallani azt is, igen, sir a babam, ejjelezek is, stb. nem?
2008. júl. 8. 11:00
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Persze te felvállalod, mert "az egyszerű pórnéphez" tartozol, de nehogy már ők ne legyenek tökéletesek a tökéletes gyerekükkel. Kakild le amit mondanak és inkább pl. azokra hallgass akik a környezetetben vannak illetve akik itt épkézláb tanácsokat adnak. És légy boldog a valódi hús-vér, nem gép babáddal! Hiszen biztos mindent jól csinálsz!
2008. júl. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Szia!A szárok azért dícsérik a könyvet mert csak olvassák és a bébiszitterek nevelik fel heyettük a gyereket.A többsége a sztároknak már (2-3hónapos a baba)Visszamennek a médiába dolgozni.
2008. júl. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!