Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Véleményetekre lennék kíváncsi...

Véleményetekre lennék kíváncsi szülinapozással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

A lányom szülinapja hétköznapra esik. Utána hétvégén lesz egy kis szülinapi összejövetel a szűk családnak. Aznap csak mi köszöntenénk fel kis ajándékkal, olyan tortával, amiből ő is ehet. Mivel apa dolgozik estig, így akkor, mikor megjön.

Anyós viszont jönne délelőtt nagy ajándékkal, tortával úgy, hogy apa itthon sincs. (Persze őket is csak hétvégére várnánk.)


Nekem ez nem tetszik így.


Szerintetek csak én reagálom túl? Vagy mindenki akkor köszönt, amikor akar?

(Vagy féltékeny lennék anyósra? Mert azt érzem, hogy ő mindenkinél buzgóbb akar lenni, hogy az ő ajándéka legyen a favorit...)Azon természetesen nem akadnék fent, ha aznap eljönne, adna két puszit az unokájának, és megköszöntené szóban.

Egyébként 1 éves szülinapot tartunk.


2011. márc. 23. 15:10
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Csak akkor fogadnám el a szülinapozási javaslatát miszerint az ő ajándékát a hétköznap kapja ha a hétvégi szülinapkor - tehát az ünnepléskor- halaszthatatlan programja lenne.


Nálunk nem volt ilyen gond megértette mindenki de ha nem tette volna akkor se engedtem volna hogy 2x üljük a szülinapot hanem inkább toltam volna még egy héttel és úgy együtt.. de az hogy mama külön szülők külön... na nem!

2011. márc. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, hogy Te/Ti, mint a szülő/k, hagy döntsd/étek már el, hogy hogyan és mikor szeretnétek a gyerekeiteket megünnepelni. Nagyon utálom a hívatlan vendégeket, és nálunk a nagyszülők is vendégnek számítanak. Nálunk is Anyós az, aki rámenősen akarná magát ránk erőszakolni, mármint, hogy akkor jön unokázni, amikor éppen ő úgy gondolja, de erről mi szépen leépítgettük. Eleinte próbáltuk úgy, hogy mindig valami kifogást találtunk ki, aztán mivel nem értett a szép szóból, és akkor is jött, ha azt mondtuk, hogy most mást csinálunk, így egyszer kerek perec megmondtam neki a telefonban, hogy most nem alkalmas a jövetele és kész. Nagyon megsértődött, de azóta megtanulta, hogy akkor jöjjön, ha hívjuk, vagy előtte kérdezze meg, hogy zavarna-e. A szülinapokat mi úgy szoktuk megünnepelni, hogy a születésük napján kapnak tőlünk ajándékot, de a nagy ünnepség a nagyszülőkkel együtt szokott lenni, ha csak egy nap van hétvégéig pl. akkor aznap nem is ünneplünk, csak egyszer közösen mindannyian. Ha a nagyszülőknek nem felel meg a közös ünneplés a másik nagyszülővel, (nem akar a másikhoz menni vendégségbe), akkor neki várnia kell, később majd magánál megünneplik a gyerekkel.
2011. márc. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ha hétköznapra, ha hétvégére esik is, mi mindig hétvégén szüli- és névnapozunk. Anyós sose akkor jön, hanem rá egy-két hétre. Igazából nem is nagyon tudja a három unokája születésnapját, pedig már nem olyan kicsik...

(2, 8 és 11 évesek)


Nálunk inkább anyuék, tesómék jelentik a nagy családi összejövetelt, de ők is megértik, hogy csakis ezen a napon bulizunk, eszünk-iszunk, tortázunk. Ha mi esetleg hétköznap, családi ötösben szeretnénk, abba nem szólnak bele. Eddig mindössze egyszer volt ilyen. Inkább egyszer tartjuk, de az egész délutáni program, sok-sok kajával, sütivel.

2011. márc. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor köszöntsék fel, amikor Te szívesen látod őket. A te lakásod, te gyereked, te életed.

Amúgy meg nagyon úgy tűnik, hogy anyós különcködni akar. Miért olyan fontos, hogy ő köszöntse fel elsőként a babát?

egyébként nálunk is ez van, hétköznapra esik a baba szülinapja. Már előre félek, mi lesz. Én mondjuk ilyen szükcsaládis ünneplést sem terveztem még, szintén egy éves szülinap.

Mondd meg anyósnak, hogy a születésnap naptári napja a tiétek, ti vagytok egy külön család, jöjjön a többiekkel.

Az én anyósomnak is a mániája, hogy akkor akar jönni, amikor a fia itthon sincs. Nem értem, miért jó ez nekik.

2011. márc. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is csak egyszer tartjuk meg a szülinapot, mindig hétvégén. Idén sajnos hétköznapra esett, de a bulit szombaton tartottuk meg, akkor voltak torták, akkor kapta meg az ajándékait is. Aznap, amikor dátum szerint is szülinapja volt, kivittem játszótérre egész napra, azt csináltuk, amit szeret. Tudta, hogy igazából aznap van a szülinapja, de azt is elfogadta, hogy hétvégén ünnepeljük meg, amikor az unokatesók is ráérnek.


Nem szabad összezavarni a kicsit azzal, hogy "két szülinapot tartunk". A köszöntés szerintem is csak egyetlen nap történjen, és igenis az anyós alkalmazkodjon hozzátok.

2011. márc. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

1.évnél ez még nem zavarna, mert olyankor még nem annyira fogja fel a baba a szülinapot.

De sajnos a 2.szülinapnál mi így jártunk :( :(

Mivel keddre esett, előtte szombaton jöttek apámék (hoztak tortát, ajándékot), aztán vasárnap egy baráti pár (ajándékot), majd anyósomék (süti, ajándék), hétfőn másik baráti pár (süti, ajándék), kedden (amikor a szülinap volt) jöttek a keresztanyjáék (süti, nagy ajándék), és csak este érkezett haza a férjem.

Mire mi négyesben (kishugival is) megültük volna a szülinapot, a lányunk már konkrétan sza**rt a szülinapi tortájára, és a mi ajándékunkra. Elfáradt, elege volt a sütikből, a gyertyákból, mire mi átadtuk az ajándékot, ő még az előzővel volt elfoglalva.

Nagyon rossz volt, mi nagyon szomorúak voltunk a férjemmel, hozzám napokig nem lehet szólni, teljesen kivoltam.

Megfogadtuk, hogy a 3. (és a többi) szülinapon ezt soha többet nem csináljuk, ezentúl az lesz, hogy először MI ünneplünk a konkrét napon, amikor a szülinap van, és csak ezután jöhet át bárki ünnepelni, és MI adjuk át az első ajándékot, MI szeretnénk adni az első tortát.


Első szülinapnál ez annyira még nem számít, mert ott még annyira nem fogja fel a baba a tortát, az ajándékot. Ettől függetlenül én nagyon megértelek téged, és én a helyedben nem engedném meg, hogy bárki odamenjen, mielőtt ti ünnepeltek!!!! És már csak megelőzésképpen is, nehogy már most a fejetekre nőjenek, aztán jövőre te is úgy jársz, mint mi.

2011. márc. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is 7köznapra fog esni, de szerintem nem is baj!

Mert szeretném meghitten családiasan hármasban ünnepelni, emlékezni!

Biztos előjönnek az emlékek szépen sorban hogy mi is volt egy évvel ezelőtt, jó lesz majd visszagondolni...

Ezek után ki mikor köszönt nem nagyon érdekelne, nekünk meg legyen a meghittség családiasság és kész.

persze 7végére mi is várjuk a vendégeket, családot egy kis zsúrra

2011. márc. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia, mi lett a sztori vége? átment anyós?

Csak azért kérdezem, mert nálunk is beütött a crach, ugyanez a szitu, első szülinap hétközben, hétvégére hívtuk a nagyszülőket, erre anyós bejelenti, hogy ő aznap jönne...báááááá....

2011. ápr. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen, jött a napján is...

Hoztak egy kisebb ajándékot, de tortát szerencsére nem. A többi ajándékot vasárnap adták oda, és akkorra készítette ő a tortát.


(Tulajdonképpen ez nekem így elfogadható volt, csak ne 1 órakor állítottak volna be, amikor már megebédelt a gyerek és lefektettem. Igaz még nem aludt, de akkor is... Egyébként nyugdíjasok, csak valahogy soha nem sikerül nekik időben elindulni...)

2011. ápr. 4. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!