Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Beadjam neki vagy írassak...

Beadjam neki vagy írassak másikat?

Figyelt kérdés
Ma a 2 éves kisfiamnak a doki zinnatot írrt fel megfázásra. egy kicsit hurutosde szerintem annyira nem beteg hogyilyen erős antibiotikumot kellene szednie. ÍRassak inkább valami gyengébb gyogyszert?
2013. ápr. 2. 20:00
 1/10 anonim ***** válasza:

Mi az oka, hogy ezt írta fel?

Gondolom a doki megvizsgálta, és ennek tükrében írt fel valamilyen gyógyszert, vagy nem?

2013. ápr. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
Ha te, mint orvos meg tudod allapitani, hogy mennyire beteg a gyerek, akkor minek vitted el???
2013. ápr. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az orvos az orvos, aki tanult az egyetemen és aki egy vizsgálat után meg tudja állapítani, hogy egy gyereknek milyen antibiotikumra van szüksége. Mert az, hogy szerinted hogy van a fiad, meg ahogyan az orvos látta, az két külön dolog.

Valószínűleg azért kapta ezt, mert a betegsége ezt indokolja.


Hozzáteszem egyébként, hogy a fiam ettől hányt, mert annyira keserű, így csak is ezért visszavittem a fiamat egyszer az orvoshoz, aki írt másikat, aminek ugyanaz a hatóanyaga, mint ennek, csak más az íze. Nem az orvos hozzáértése miatt történt. Én megbízom az orvosunkban, soha nem magam diagnosztizálom a gyerekemet, hisz nem én vagyok az orvos.


Szóval ha bírja, akkor beadnám a gyerekemnek, nem íratnék másikat. Adj mellé probiotikumot és akkor a bélflóráját sem fogja megpiszkálni.

2013. ápr. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Első és harmadik válaszolónak köszi! Második válaszoló nem emlékszek hogy azt írzam volna hogy orvos vagyok, csak olvasgattam róla és legtöbbször tüdőgyulladásra vagy más egy€b gyulladra írták föl az én kisfiamnak nincs semmilyen gyulladása és ha nem muszáj nem akarom ilyen erős antibiotikummal bombázni a szervezetét.
2013. ápr. 2. 20:32
 5/10 anonim ***** válasza:

"kicsit hurutos"= gyulladás


Az a kérdés, hogy tényleg baktérium okozza-e. Ha nem volt makacs láza, és nem 1 hónapos a történet - én bizony nem adnám be :(


A Zinnat nem erősebb, mint pl. az Aktil (vagy egyebek) csak más úton hat. Lehet, hogy a doktor egy esetleges tüdőgyulladást akar megelőzni, hisz' ha hurutos, akkor kb. a hörgők környéke érintett.

2013. ápr. 3. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Engem az érdekelne, hogy ha valaki nem bízik a gyerekorvos szakertelmeben, akkor minek viszi hozza a gyereket? Látta az orvos, nyilván a legjobb tudása szerint irta fel a gyógyszert. Ha kétségeid voltak arról, hogy ez e a megfelelő antibiotikum, miért nem kerdezted meg akkor es ott az orvost? Mondjuk es marhára ertekelnem a helyében, hogy tanítónő/eladó/takarítónő/matematikus/akármi anyuka felülbírálja a döntésemet.

Egyebkent nekunk az orvos elmondta anno, hogy a Zinnatot azért szoktak fel írni a kicsiknek, mert náluk elég nagy az esély a problémás szövődmények kialakulására, amit egy erősebb antibiotikummal meg lehet jó eséllyel előzni.

Ha a ti orvos örök nem ad megfelelő tájékoztatást, vagy egyszerűen ugy gondolod, hogy nem ért hozza, akkor nem a felülbírálas a megfelelő lépés, hanem az orvos váltás.

2013. ápr. 3. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

és akkor bemész vagy betelefonálsz a dokinak,hogy "doktor úr/néni én úgy gondolom ez a gyógyszer erős neki tessék már valami mást/gyengébbet felírni!!"

Vagy hogy gondoltad??Szerinted ehhez mit szól majd a doki??Á igen Anyuka igaza van,ne is adja a Zinnatot!!


Válts dokit ha nem bízol meg benne!!!!!

2013. ápr. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem adtam be neki, gondoltam várok 1-2 napot és ha nem javul elkezdem neki adni,de már jobban van már csak az orra folyik kicsit.Örülök hogy fölöslegesen nem terheltem a szervezetét antibiotikummal! Köszönöm a hozzászólásokat
2013. ápr. 5. 06:57
 9/10 anonim ***** válasza:
Hat remenykedj, hogy nem lesz szövődmény.....
2013. ápr. 5. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

5-ös vagyok.

Jól tetted! :)

2013. ápr. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!