Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két hónaposom nap közben alig...

Két hónaposom nap közben alig alszik, mit lehet vele kezdeni? (bővebben)

Figyelt kérdés

szóval a jóval kezdeném, hogy szerencsére éjszaka gond nélkül alszik, viszont nappal hiába eszik 2,5-3 óránként, közben jó ha egy órát alszik.. de inkább felet szokott, amúgy meg elhúzza az evést (kb 1 órán keresztül eszik, ritka az ha fél óra alatt végez). ágyban nem marad meg magának, kézben sem akarom fogni egész nap meg egyfolytában babakocsiban se tologatni... lehet valamit csinálni ezzel az állapottal, vagy idővel változni fog?

hogy néz ki egy két hónapos baba napja?


2013. ápr. 3. 21:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Nálunk hasonlóan volt,csak ő éjszaka is elég gyakran fennt volt.

Sajnos el kell fogadni,hogy neki ennyi az alvásigénye.Idővel még kevesebb lesz.Amikor 2x aludt 1 nap akkor ez úgy nézett ki hogy 2 fél óra.Mióta átálltunk a napi 1 alvásra (kb 1 éves korától) azóta alszik néha 2 órát is,de inkább 1-1,5 órát.

2013. ápr. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Negyedóránál tovább ne etesd. Ennyi idő alatt jól kell lakni neki. A többi időben csak cumizik. Tedd be az ágyába és ne vedd fel, akkor sem, ha sír. Rövidesen el lesz magában is. Ha felveszed, akkor mindig csak a kezedben fog megmaradni.
2013. ápr. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam is rettenet rossz nappali alvó volt, már kicsinek is mindent tudni akart :) Kíváncsi természet :D


Aztán rájöttem, hogy mennyire fontos a levegőztetés, és milyen jó a hordozókendő.


Most már elmúlt egy éves, napi egyszer alszik 2-3 órát, ha velem alszik; ha elaltatom és leteszem, akkor a felét.


Éjszaka nincs gond, szépen elalcsizik a kiságyában :)

2013. ápr. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én azt hittem egy kisbaba csak alszik meg eszik, aztán megszületett a lányom. :)

Ő éjjel aludt, szóval szupi volt, viszont napközben sehogy sem tudtam elaltatni. Ez ment kb. 3 hónapos koráig, aztán szinte egyik napról a másikra nappal is jobban aludt.

Mikor utánajártam ennek a dolognak, akkor orvostól és más anyukáktól is azt a választ kaptam, hogy egyes babák lassabban tudnak alkalmazkodni a külvilághoz, éppen ezért nappal zavarja őket minden, és nehezen megy az alvás, másrészt meg kell érniük az idegrendszerüknek a nyugodt alváshoz.

Persze ilyenkor ezerféleképp próbálkozik az anyuka elaltatni, de van az a kisbaba, aki semmiáron nem hajlandó aludni...ilyenkor annyit tehetsz, hogy kitartóan és türelmesen altatgatod, ahogy tudod, és várod a csodát. :)


Úgyhogy változhat még a babád. Ja és a doki még annyit is hozzáfűzött, hogy: "Anyuka, éjjel alszik a gyerek? Ohh, akkor nagyon szereti magát." :)

Tudom furcsa, de van olyan baba, aki nappal alig-alig alszik, mégis épen és egészségesen felnő.

2013. ápr. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A kisfiam detto ugyanez volt. Sajnos tényleg vannak ilyen babók, nem sokat tudsz tenni ellene. Tedd le játszószőnyegre, pihenőszékre magad mellé, feküdj te is mellé, rázz neki csörgőt, mutogass színes dolgokat. A kisfiam elég sokat volt ölben az első 5 hónapban, mert kb fél percig nem volt képes egyedül ellenni, ettől függetlenül 6 hónaposan elkezdett mászni és onnantól már hawaii volt az élet :). Kitartást, és örülj az átaludt éjszakáknak!
2013. ápr. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

azert ennél volt már jobb is.. elofordult hogy 2-3 orákat tudot aludni napkozben egyhuzamban.

De meg is van fázva.. lehet hogy azért nem alszik nappal?.. Vagy a BCG oltás 'zavarja', ami most kezd kifakadni neki?


ám, köszönöm a válaszokat, akkor várok bizalommal.. hátha..

mert ilyenkor este már nagyon várom hogy aludjon... és akkor én is alhatok (nem film nézés, vagy bármi egyéb tevékenység amivel az időt magamra forditom.. csak simán aludni... :/ )

2013. ápr. 3. 22:37
 7/7 anonim ***** válasza:

Figyu, még csak 2 hónapos. Normális, hogy ilyenkor nincs nagyon másra idő. Mondom, én kb 5 hónapos korától kezdtem el élvezni az egészet. Az én fiam fél óránál soha nem aludt többet egyhuzamban nap közben kb 8 hónapos koráig.


(A BCG meg akármilyen csúnya is, furcsa mód egyáltalán nem fáj nekik.)

2013. ápr. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!