Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket főztök a babátoknak?...

Miket főztök a babátoknak? Hogy ne legyen mindig egyhangú? Van valamilyen babarecept könyv?

Figyelt kérdés
6,5 hónapos a lányom és úgy érzem elég egyhangúan eszik,szeretném változatossá tenni neki az étkezéseit!Tippek,ötletek,receptek?
2013. ápr. 4. 10:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
babanet-en van egy aranyos kalkulátor-féle, [link] ebben találhatsz tippeket, bár van egy-két "elvetemültebb" ötlet:))
2013. ápr. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


bár én csak 5.5 hósan kezdtem hozzátáplálni, így ilyenkor még nem evett sokfélét, de én pl a kismama babakonyhája c. könyvből lestem el recepteket. korához igazítva, nekik való egészséges módon vanak benne elkészítve a kaják. (ebből van egy 2006- os verzió, ez nekem pdf-ben van, át is tudnám küldeni, meg van egy bővített 2012- es kiadás, újabb receptekkel, ezt 3600 Ft- rt vettem meg)

2013. ápr. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Szia!Utolsó ha küldök privit akkor átküldenéd?Köszönöm
2013. ápr. 4. 10:50
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
de pl a kismamablogról s lehet letölteni babaszakácskönyvet- monduk nekem ez annyira nem teszett)
2013. ápr. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, küldöm :) Kérek mail címet
2013. ápr. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Megnézem amiket küldtetek!:)
2013. ápr. 4. 10:54
 7/12 anonim ***** válasza:
74%
Bocsánat de engem is nagyon érdekelne! 8 hós a babám megakarok tanulni főzni neki! Az a kalkulátor szerintem elvan csúszva néhány hónappal :)
2013. ápr. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok, igen, azért írtam, hogy fenntartásokkal kell kezelni, de 1-2 ötletet el lehet csípni!:)
2013. ápr. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
50%

Mikor a gyerek ennyi idős volt, nálunk sem volt nagy változatosság.

Sütőtök simán ment általában, répa párolva, rizzsel, krumplival, pépesítve, ugyanez mehet a kornak megfelelő egyéb zöldségekkel (brokkoli, borsó, főzőtök, paradicsom, cukkini, sóska, spenót, zöldbab, karfiol, lencse stb.) cékla pl almával elfogadható. Később már több főzeléket is kapott. (hagyományos borsó, krumpli, zöldbab, finomfőzelék husival) És amit nagyon szeret, az a paradicsomos tészta. Fokhagymával, oregánóval, bazsalikommal, és husival. De ezt csak 1 éves kora felett adtam.

Ha változatosságot szeretnél, próbáld ki a tejpépeket, elég sok ízben lehet kapni.

2013. ápr. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

ha vkit még konkrétan érdekel a kismama babakonyhája, küldjön mail címet, és átküldöm...

brokkoli zöldbab, karfiol stb bőven nm 6-7 hónaposnak való. no de midegy. nem veszekszem.

a könyvet szvesen küldöm mindenkinek, aki szeretné, a tejpépeket én nem csípem.

2013. ápr. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!