Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti megengeditek a babátoknak?

Ti megengeditek a babátoknak?

Figyelt kérdés
a szobába igyekeztem baba biztos terepet kialakítani. A fiókokat nem tudom bezárni(nem is akarom). Kislányom aki 1 éves szívesen kipakolja a cuccot belőle amit én nem is bánok, hadd fedezze fel a világot. De valaki a minap azt mondta hogy túl sokat engedek meg neki. De ha ezt élvezi hadd csinálja, szerintem 1évesen nem érti meg hogy nem szabad és nekem nem okoz gondot elpakolni utána. majd ha nagyobb lesz akkor visszapakolunk együtt vagy ő vissza teszi a dolgokat. ti mit gondoltok erről? nem vitát akarok kirobbantani csak érdekel ki mit enged meg.

2013. ápr. 3. 10:41
1 2
 1/13 krisztivan ***** válasza:
100%
Én semmit nem pakoltam el alőle.Igaz elég nyugodt fiam van.Szereti pakolni amit szabad.Én azt csináltam,hogy amivel nem játszhatott(pl.pohár) azt is hagytam,hogy megnézze,megfogdossa és utána megkértem,hogy rakja vissza mert az nem játék.Sose tört el semmit és nincs is veszekedés ilyenből.2.5 éves de mindent megnézhet,megismerkedhet vele(persze a késnél azért óvatos vagyok) de nem játszhat vele és érti hogy óvatosan.Inkább elmagyaráztam neki,hogyan kell egyes dolgokat használni,mire kell figyelni és így nem volt tiltott dolog.
2013. ápr. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%
én nem engedtem a nagynak és a kicsinek se fogom. jobb mielőbb megtanulnia, hogy nem szabad. meg az én fiókjaim maguktól becsukódnak, ha már majdnem be vannak csukva és az becsípheti a kezét. nem beszélve arról, hogy lehetnek olyan dolgok a fiókban, amivel kárt tehet magában. ha az egyik szobában megengeded, a másikban is fogja csinálni
2013. ápr. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én megengedem. Jó az iratos szekrényt nem rendezheti, de a konyhaszekrényből rendszeresen kipakolja az edényeket meg rendezi a ruhást is. Egy éves. Ez az a kor, mikor ez neki az öröm és a világ felfedezése. Sok mindenért rászólok, ezt az örömöt miért venném el tőle? Visszapakolok, na bumm!
2013. ápr. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
23%
csak az ad hasznos választ, aki engedi? szép..
2013. ápr. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A fiam 9 hónapos, ő is imád pakolni, megengedem neki. Olyan dolgok vannak az alsó fiókokban amivel játszhat (legveszélyesebb a zokni), a durvább dolgokat felülre pakoltam. Megengedtem hogy játsszon a telefonommal, laptoppal, porszívóval (felügyelettel), már ezek sem olyan különlegesek neki, már nem érdeklik annyira. Tudom hogy én tényleg sokat engedek meg neki, de nem érdekel mások véleménye :)
2013. ápr. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is megengedem neki. Bár az egyik szekrényben 6 fiókról leszedtük a húzókát, így azokat nem tudja kinyitni, de a másikról nem, mert azt nem húzgálta. Az elsőről is csak azért szedtük le, mert többször oda csípte az ujját. Most már szokta azokat is pakolni amit azelőtt nem (amin rajta vannak a gombok), de már nem csípi be az ujjacskáját. Egyébként mindenhonnan pakolhat, a konyhaszekrényben is. Először csak a műanyagokat engedtem neki, de már az üveg tányérokat is rámolja, de még nem tört össze semmit. Egyébként azt sem bánom, ha összetöri, csak attól félek, nehogy megvágja magát. Mondjuk a késeket eldugtam, azt nem tudja kiszedni, de ami nem veszélyes (ruhák, tálkák, poharak, stb.) azt pakolhatja. Ha valami olyat vesz a kezébe amit nem kéne, akkor elcserélem vele valami másra :).
2013. ápr. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Megengedem neki és este elpakolok, később pedig együtt fogunk pakolni. Ami veszélyes, nyilván nem szabad. Pl. a mosogató alatti szekrény tabu, de ezt "tudja" is, hamar megtanulta.
2013. ápr. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan fiók, amit pakolhat, van , amit nem. Mivel nálunk amerikai konyha van, ezért nem tudom kizárni a konyhából. Az alsó fiókokba műanyag dobozok és tálcák vannak, ezeket bátran pakolhatja. A kuka alatti szekrény nálunk is tabu, rendszeresen bepróbálkozik vele a tiltás ellenére, de minden alkalommal eltessékelem tőle határozottan. Egy-két szekrényre zárat tettem, ami veszélyes, vagy törékeny holmikat tartalmaz.

Az én babám egyébként elég aktív, felfedező, nem lehetne mindenről letiltani és nem is kell szerintem. Az a kevés dolog, viszont nagyon tilos, ami káros lenne rá nézve.

2013. ápr. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Itthon úgy rendeztem az alsó fiókokat, hogy bármit kinyithasson, kivehessen. Viszont csípte már be a kis ujját 2-szer is, azóta viszont nagyon figyel rá. Anyuéknál van olyan szekrény, amit nem nyithat ki, minden alkalommal megpróbálkozik vele, mondjuk, hogy nem szabad, és nem nyitogatja többet. Szerintem 1 évesen már megérti, ha valamit nem szabad, itthon, de itthon nem szeretném korlátozni, és eltiltani semmitől. Ez az ő háza is :)
2013. ápr. 3. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
3as én mindenkinek zöld kezet adtam!
2013. ápr. 3. 13:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!