Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzataplalas kezdete utan...

Hozzataplalas kezdete utan mikorra sikerult kivaltani 1 etkezest? Es utana melyik etkezesnel folytattatok a kostoltatast uj etelekkel?

Figyelt kérdés

Altalaban mindenki almaval kezdi. 5 nap mulva lehet uj etelt kostoltatni,de akkor mi lesz az almaval mondjuk? mikor kaphat belole teljes adagot? ugye azt mondjak,hogy delelott kostoltassunk uj etelt. Akkor az almabol kaphat uzsira mondjuk es a repat kostoltassam delelott?

Remelem nem fogalmaztam tul bonyolultan! :)


2013. ápr. 4. 13:36
 1/2 anonim ***** válasza:
Mi pont egy hónapja kezdtük a kóstoltatást és mostanra már sikerült kiváltani egy étkezést. Almával kezdtem én is.Aztán répa, őszibarack, krumpli, sütőtök, körte, banán. Én mindet 2-3 napig kóstoltattam. Amit szeretett, abból csináltam mixet és nagyobb adagot kapott. Pl sütőtök répával. Imádja. Tízóraira eszünk egy teljes adagot, utána kap teát. Általában 2 óra múlva éhezik meg megint, de ha csak gyümit adok neki, akkor hamarabb. 2-3 napja adok neki uzsonnára tejpépet, mert manapság éjszaka is felkel enni. Almát szerintem ne adj neki uzsonnára, mert megfoghatja a hasát, nehogy fájjon neki éjszaka. Uzsira vagy főzelék vagy tejpép szerintem.
2013. ápr. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, hogy jól csináltam e, de a két gyerkőcömnél bevált. Én nem kóstoltattam 5 napig egyfélét, főleg nem az almát. Első nap almalét adtam, de nem 3 kanállal, mert követelte, hogy adjam már még... 6-7 kanállal megevett. 2 nap lé+reszelt alma, az már olyan 20 ml volt (aventes pohárban adtam), 3. nap már reszelt alma 30 ml. 4. nap jött a barack de már 20 ml-vel kb. 5. nap is barack 30 ml és így tovább. Aztán kombináltam a kettőt és eljutottunk, hogy 50 ml-t evett. Aztán meggy (paszírozva). Szóval sokáig, mikor eljutottunk a 100 ml-hez úgy adtam, hogy 100 ml gyümölcs, aztán szopi. Egy hónap alatt váltottuk ki a tízórait. Utána kezdtük az ebéddel és a zöldségekkel. Azt is egy hónap alatt. Majd most jön az uzsonna. 7,5 hónapos. De ott már nem tartok ilyen mértékeket.
2013. ápr. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!