Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hós baba hozzátáplálás vagy...

3 hós baba hozzátáplálás vagy sem?

Figyelt kérdés

Tápszeres babám van ,nem volt tejem.Ma vagyunk 3 hósak.

Szeretném ha leirnátok a hozzátápit ki hogyan mikor mit adott a babájának.Vagy hagyjam még egy kicsit???Beba ha sensitevet ettünk de hasfájós lett és váltottam milumil komfortra és azt hiszem jó.Irjatok ki mit gondol erről


2013. ápr. 3. 15:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%
Én még várnék 1 hónapot a hozzátáplálással. Én 4 hósan elkezdtem az akkor már régen csak tápis lányomnak, de nem jól reagált, fájt az almától a hasa, így még egy hónapot vártam vele. Nem lóverseny.
2013. ápr. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
62%
én 3 hónaposan először csak pár kanál almalevet adtam neki,imádta! mindig növeltem neki egy kicsit,semmi baja nem volt tőle,mire 4 hónapos lett,már egy fél almát megevett,nem csak a levét hanem a húsát is. mai napig imádja,tízóraira általában azt kap,egy egészet,de van hogy másfelet is megeszik egy kis keksszel. nem lóverseny ez tény,de megpróbálni meg lehet,hogy egyáltalán ízlik e neki,vagy hogy nem e lesz baja. 9 hónapos lesz a lányom és mindent eszik már majdnem,semmitől nincsen baja,és rettentő jó étvágyú... :)
2013. ápr. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem is várj még egy hónapot, már csak azért is, mert hasfájós volt a babád. A fiam nem volt hasfájós, tápszeres volt, 4 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, a lányom is tápszeres volt, viszont nagyon hasfájós. Vele 5 hónaposan kezdtem el.
2013. ápr. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%

A tápszer is elég 6 hónapig, de tudom, hogy sokan elkezdik 4-5 hónaposan a hozzátáplálást. Én nem siettetném.


[link]

2013. ápr. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%
3 hónaposan nem, még tápisnak sem, 4 hónaposan a is csak a kizárólagosan tápszereseknek ajánlják a hozzátáplálás bevezetését. Nálunk mind a kettő gyakorlatilag az elejétől tápis volt, egy betegség miatt nem volt tejem, bármivel is próbálkoztam, a doki javaslatára 4 hónaposan elkezdtük a hozzátáplálást, de pl a lányomnál ez annyira nyögvenyelősen ment, hogy az első kiváltott étkezés 8 hónaposan volt csak, addig csak nyammogott mindig egy kicsit. Nem egyformák a gyerekek, most még éretlen a pocija, bélrendszer a hozzátápláláshoz, adj még időt neki, hagyd fejlődni. Aztán pedig 4 hónapos kortól szép lassan kezdjétek.
2013. ápr. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%

Még semmiképp. Négy hónaposan is csak kóstoltasd levekkel, ne mennyiségeket adj!

Nem hozzátáplálni kell korábban a tápszeres babákat, hanem új ízekkel kell, hogy ismerkedjenek, mert a tápszernek mindig ugyanolyan íze van, az anyatejé pedig mindig más.

2013. ápr. 3. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
38%
Nekem is 3 hós a babám ,az orvos és a védőnő mondta hogy 3.hónaptól elkezdjük a hozzátáplálást,igaz elöször csak levekkel pl: őszibarack, alma.azt mondták 4 hótol jöhet a főzelék.nálunk 2 hónapos koráig tartott a hasfájás igaz addig minden egyes éjszaka üvöltés volt :( (beba ha start pro-t eszik)
2013. ápr. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
37%
két és fél hónapos volt amikor először adtam neki almalevet, aztán őszibarack levét meg répalevet, most három hónapos és már ezeket a pépeket is eszi tízóraira. amióta kap gyümit rendben van a pocakja és a kakival sem küzd. én nem bántam meg hogy már adtam neki
2013. ápr. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Szerintem megpróbálkozunk vele :)
2013. ápr. 3. 18:23
 10/15 anonim ***** válasza:
43%
Ja, aztán majd 20 év múlva meg jajgatsz, hogy mindenre allergiás és állandó a székrekedése -.-
2013. ápr. 3. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!