Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Szoptatás-tápszer-hozzátáplálá...

Szoptatás-tápszer-hozzátáplálás hogyan?

Figyelt kérdés

3 és fél hónapos a babám, eddig szoptattam, de az elejétől kezdve nagy harc volt, hogy legyen tejem. Őszintén kicsit bele is fáradtam a sok kudarcba, a mellbimbóim véresek, seberek, csillagokat látok, ha a szájába veszi. Eddig kínlódtam, mert tudtam, hogy ez a legjobb neki, de most már végképp fogy a tejem, és nincs erőm a további kínlódásokhoz. 1-2 étkezésnél már tápszerrel kell pótolni (este), mert két mellből összesen kb. 50-et tud kiszopni. 2 hete már kóstoltatok vele almalevet (én reszelem, préselem), és nagyon szereti. Tegnap evett pürét is, nagyon szépen ette, nem lett tőle hasfájás, semmi.

A kérdésem az lenne, hogy hogyan kezdjem el a hozzátáplálást ebben az esetben? Annál az etetésnél, amikor tápszert kap? És mivel egészítsem ki? Egyáltalán mennyi alma-répa stb. kell ahhoz, hogy jól lakjon? Abban reménykedem, ha a délutáni szopi teljesen kimarad, akkor fektetéshez marad elég. Azt tudom, hogy minden új ízt fokozatosan kell bevezetni olyannal, amit ismer.


Köszönöm a válaszokat!



2013. ápr. 2. 19:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem korai még a hozzátáplálás.

Ha kihagysz szopit, még kevesebb lesz a tejed, nekem is ez lett, tudtam, de nekem is kínkeservesen ment, végül kislányom 4,5 hós korában el is ment a tejem, addig szenvedtem. De 5 hósan kezdtem csak a ht-t, most 8 hós és nem mindig van étkezés kiváltva. Tápszert adj még inkább!!!!

2013. ápr. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is tápszert adnék minden étkezésre, s a tejci után is meg kell kínálni, hogy ne maradjon éhes. Én is korán kezdtem a hozzátáplálást, s nem lett jó vége. A legjobb megvárni a 6 hót, akkor elég fejlett már a bélrendszere a kicsinek. Addig kapjon csak tápit. Amúgy a tízórait célszerű először kiváltani, s akkor elég neki, ha egy almányit megeszik. Kiváltásnál is meg kell próbálni, hogy kér e utána tápot még..hogy ne maradjon éhes.
2013. ápr. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de nem szerettem volna abban vitát elindítani, hogy mikor kezdjem el a hozzátáplálást. Nem szeretnék neki kizárólag tápszert adni. Azt olvastam amúgy is mindenhol, és a gyerekorvos, védőnő is ezt mondta, hogy tápszeres babás esetében vagy a tej csökkenése esetén már 4 hónaposan el lehet kezdeni a hozzátáplálást. A 6 hónapos kor az anyatejes babás esetén ajánlott, mert abban az esetben jó, ha csak azt kapnak. Ha így is tápszerre kellene átállni, akkor miért ne kezdhetném 4 hónapos kora körül a hozzátáplálást? Én ezt így tartom jónak, szerencsére még van annyi tejem, és remélem marad is még egy ideig, hogy az etetések nagy részét azzal oldjam meg.

Amúgy szerencsére elég "erőszakos" a babám, ha kajáról van szó, egyértelműen jelez, ha még éhes és pótolni kell.

2013. ápr. 2. 21:33
 4/6 Katucika0912 ***** válasza:

Szerintem egyáltalán nem korai a hozzátáplálás !

Mi is kb ennyi idősen kezdtük el , de meg talán kicsit korábban !

Azt tudom hogy az en kislányommal az alma levet mar 6 hetesen megkostoltattam , úgy ahogy annak idején az édesanyám velem :)

A kezdetekben csak krumplit meg sárga répát adtam neki , persze alma az elején mindenbe volt ! Aztán szép lassan mindent ! Most 10 hónapos es amit meg nem adok neki : tejtermékek ( vagy csak módjával ) es persze tojást ( attól egy kicsit félek is , hogy hogy fogja majd feldolgozni) !

Amugy mi 4 hétig voltunk sajnos csak anytejesek , aztán tápszert !

Németországba élek .... Itt azt mondják , legalábbis az én orvosom hogy 4 hónapos korban el lehet kezdeni a hozzátáplálást ! + / - két hét nem befolyásol semmit !

Szerintem nyugodtan kezd el a hozzátáplálást !

Jo recepteket meg a " Vida Ágnes : nagy babaszakácskönyv" -be találsz ! Ingyen letölthető ! Googlizd ki !

Minden jót !

2013. ápr. 3. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

már szülés után nem volt sok tejem, azt sem tudta kiszopizni , úgy kapta hogy lefejtem és cumisüvegből adtam, 6hetesen teljesen elapadt az a kicsi is, két hónapos koráig gyűjtőből hozott tejet kapott, aztán tápszert, nagyon gyorsan hízott tőle így két és fél hónaposan elkezdtem kóstoltatni, majd három hónapos korára már evett alma,répa, körte, barack pürét,

előtte úgy evett hogy 08,12,16,20,02órakor, mivel nem volt tízorai így oda raktam be egy pürés étkezést, ekkor nem szoktam erőltetni, eszik amennyit általában 40-50g, ebédre tápszert kap majd délutáni uzsi úgy néz ki hogy eszik kb 50-80g pürét és ahhoz még kell adnom tápit kb 70-100ml-t ( 150ml-t eszik általában tápból) próbálom növelni a püré mennyiségét a tápét meg csökkenteni, ha ez sikerül akkor fogom elkezdeni az ebédet kiváltani.

2013. ápr. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az utolsó két választ, ezek igazán hasznosak voltak. Utánanézek ezeknek az oldalaknak.
2013. ápr. 3. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!