Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kis korkülönbséggel születet...

A kis korkülönbséggel született tesók mennyire féltékenyek?

Figyelt kérdés
21 hónap lesz a gyerekeim között. Eddig nem izgultam, de mindenki azzal riogat, hogy féltékenyek lesznek egymásra, és bizony "naaagyon nehéééz" lesz! Ez mennyire törvényszerű? Megelőzhetem valamivel? Függ attól, hogy egyneműek vagy különneműek? (még nem tudom, hogy a 2. mi lesz, az első lány)
2009. szept. 21. 09:05
 1/3 anonim ***** válasza:

A két fiam között 1,5 év van.Nem féltékenyek,nagyon jól eljátszanak egymással-a nagy 7 a kicsi 5,5 éves-.Inkább az "én nagyobb vagyok,te kicsi vagy" típusú dolgok jönnek elő,de nem kezelhetetlen mértékben.

Van még két lányom is,ikrek,3,5 évesek.Ővelük pl a fiúk nagyon aranyosak,gondoskodók,vigyáznak rájuk,játszanak velük.Most egy csoportba járnak oviban a kisebbik fiúval,aki nagyon vigyáz rájuk,első nap közölte mindenkivel,h aki bántja a lányokat,annak behúz egyet.:)))

Szóval nem törvényszerű,h ölik egymást,bár előre nem lehet tudni.

2009. szept. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs 13 hó a két gyerkőc között. Az egyik most 7 hós, a másik még nincs 20 hós. A pici lány, a nagy fiú. Van féltékenység a fiú részéről. Őt nagyon-nagyon megviselte a dolog, de a legrosszabb neki az volt, amikor a kórházban voltam, mert előtte sose hagytam őt magára. A kórházba mikor jöttek meglátogatni rám se nézett, úgy csinált, mintha ott sem lennék. Szóval ez még nem a baba miatt volt. Utána amikor hazahoztuk a kislányt a kisfiam állandóan felébredt és felsírt éjszaka, pedig addig jó alvó volt. Többször előfordul, hogy éjszaka felsír és nem tudja abba hagyni. Nem engedi, hogy megöleljem, megsimogassam. Néha viszont jön és felveteti magát, és olyan erősen szorítja a nyakam, hogy majd megfúlladok. Ha a kislány a kezemben van, és vele történik valami, például megüti magát, akkor sírva jön, mutatja a járókat és mondja, hogy baba: ezt értsd úgy, hogy "anya tedd le a babát, és vegyél fel engem". Ilyenkor igyekszem teljesíteni a kérését, hogy érezze, hogy nagyon szeretem. Egyébként is sokszor mondom neki, hogy nagyon szeretem. Ha a kicsi alszik, vagy elvan egyedül a babakocsiban, földön, járókában, akkor csak vele foglalkozom. Alvások előtt énekelünk, mesét olvasok. Szóval igyekszem olyan dolgokat csinálni, amik csak őérte vannak, hogy érezze, hogy nem változtak az érzelmeim irányában, és neki is ugyanúgy kijár a törődés, mint a kicsinek. Ettől függetlenül vannak aggasztó jelek: megüti az arcom, megüti a picit nemcsak akkor, amikor azt hiszi, hogy én nem látom, hanem akkor is ha ott vagyok, mintha tesztelné, hogy bánom-e, ha ő bántja a babát. Ilyenkor határozottan rászólok. Ha nem hagyja abba akkor van seggreverés. Tudom, hogy ezt sokan ellenzik, de egyszerűen semmi mást nem vesz igazán komolyan. Persze ezt ne úgy képzeld el, hogy durván elverem, egyszerüen csapok egyet-kettőt a pelusára. Mindenképpen nehéz dolog a testvérféltékenység, de azért ez ne ijesszen meg, mert ez valahol természetes. De a Te dolgod, meg persze a családé, hogy ez a normális keretek között maradjon. Ha a nagyot elhanyagolod, mert mindig csak a kicsi körül tüsténkedsz, akkor komoly ellenségeskedés lehet belőle, pedig szerintem az a legjobb, ha a nagyobb testvérek átérzik, hogy segíteniük kell egymást. Remélem segítettem.
2009. szept. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Meg is nyugodtam egy kicsit, ill. be is tojtam... :) Szerencsére a lányom nem túl anyás, ezért bizakodó vagyok. Mindenkinek minden jót kívánok!
2009. szept. 22. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!