Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adnátok olyan nevet a kisbabát...

Adnátok olyan nevet a kisbabátoknak ami ellen kifogásotok van, de a párotok/férjetek-feleségetek szeretné? (családi hagyomány)

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy a férjemmel tervezgetjük az első babánkat, és sokszor volt már szó nevekről. Azt kérte, hogy ha kisfiunk lesz, az édesapja után nevezzük el. (a férjem apjáról van szó, aki már nincs köztünk)


Nekem viszont az a problémám vele, hogy túl komolynak hangzik egy ilyen név a babának. Tudom nem marad mindig kicsi, de még egy kisfiúnak is annak tartanám....


Ti engednétek? A név Miklós lenne.


2013. ápr. 4. 20:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Hát, én akkor úgy lennék, hogy jó, hagyomány, és 2 nvet adnék neki.
2013. ápr. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdés, mert a Miklós mondjuk nekem épp tetszik, de pl én előre kikötöttem-sajna még nem jött össze a baba-hogy bárhogy legyen is, a nagymamák nevét nem kaphatja,mert nagyon nem tetszik(ugyanúgy hívják a két nagyit)
2013. ápr. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

A kisfiú is felnő egyszer, ezért vannak becenevek :D

Nálunk is így van, ezért adunk 2 keresztnevet.

2013. ápr. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Elég helyzet függő, én a fiamat a nagypapám után szeretném elnevezni így ő is enged és én is a második babánál.

Szóval engem meg tudna győzni. Mikinek becézni is lehet az nem komor.

2013. ápr. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

mi is két keresztnevet akarunk... én megfogadtam hogy nem szúrok ki a gyerekemmel, hogy csak egy nevet kap úgy mint én amit utálok...


egyébként elmondtam az indokaimat, hogy alapvetően szép névnek tartom, csak túl komolynak hangzik, és az a baba sokáig gyerek lesz:)


egyébként úgy beszéltük meg hogy Tamás Miklós lenne a baba mert én nagyon szeretném az elsőt, de most elkezdtem gondolkodni rajta mi lenne ha engednék.... mert látom rajta hogy nagyon szeretné....egyébként a férjem is a nagyapjáról kapta a nevét.

2013. ápr. 4. 20:47
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én adnám, illetve adtam is és a férjem nagyon boldog volt, hogy az lehet a kisfiúnk neve, mint az övé és az édesapjáé. Nekem tetszik a Miklós név is és nagyon helyesen lehet becézni.
2013. ápr. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Nálunk is hasonló volt a helyzet-a férjem szerette volna,ha az anyukája nevét kapja elsőszülött lányunk.(Ő már nem élhette meg unokája érkezését).Mivel nem egy mai,modern név,és a vezetéknévvel sem hangzott túl jól,ezért 2 keresztnevet kapott a lányuk, Maya Irén lett a neve.

A Miklós név szerintem is túl felnőttes,de ha becézitek,még lehet nagyon szép :-)

2013. ápr. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a Miklós jó név, én nem adnám, mert apukámat is így hívják, de tetszik, de ha neked nem, akkor adjátok második névnek, egyébként meg tök jól lehet becézni. Miki. Nick akármi.
2013. ápr. 4. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat és várok még!!! még rágódom a dolgon!
2013. ápr. 4. 21:09
 10/15 anonim ***** válasza:
Én nem adnék olyat, ami nem tetszik. Nekem nagyon tetszettek az Ádám és a Réka nevek. Párom ki nem állhatja egyik nevet sem, és elég volt egyszer említenie ezt, s máris kivertem a fejemből mindkét nevet. Kerestünk olyan neveket, ami mindkettőnknek tetszik.
2013. ápr. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!