Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adnátok olyan nevet a kisbabát...

Adnátok olyan nevet a kisbabátoknak ami ellen kifogásotok van, de a párotok/férjetek-feleségetek szeretné? (családi hagyomány)

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy a férjemmel tervezgetjük az első babánkat, és sokszor volt már szó nevekről. Azt kérte, hogy ha kisfiunk lesz, az édesapja után nevezzük el. (a férjem apjáról van szó, aki már nincs köztünk)


Nekem viszont az a problémám vele, hogy túl komolynak hangzik egy ilyen név a babának. Tudom nem marad mindig kicsi, de még egy kisfiúnak is annak tartanám....


Ti engednétek? A név Miklós lenne.


2013. ápr. 4. 20:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Adnék, ha nem olyan név lenne, amit nagyon nem szeretek. A Miklós jó név és ha neked is tetszik, adjátok, pláne, ha látod, mennyit jelent a férjednek.

2. névként is örülne neki a férjed, mert ay nem volt egyértelmű.

2013. ápr. 4. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

a férjem első névnek örülne. akkor Miklós Tamás lenne a baba, és én megkapnám azt a lánynevet amit annyira szeretnék ha lányunk lesz.


szerintetek hogy hangzana pl jobban ? Jázmin Ágnes vagy fordítva?

2013. ápr. 4. 23:59
 13/15 anonim ***** válasza:
Jázmin Ágnes.
2013. ápr. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Mi úgy állapodtunk meg, hogy elsőszülött lányunk az én nevemet, első fiunk pedig a párom nevét kapja, hagyomány miatt. Mind a kettő abszolút vállalható név, igaz manapság nem extra gyakoriak. Ha minket nem így hívnának, akkor valószínűleg nem ezeket adnánk.
2013. ápr. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Szia! A Miklós név szerintem gyönyörű, én is ezt szeretném a babámnak, de öcsémet Miklósnak hívják, így nem szeretném elvenni tőle a saját nevét, ha a későbbiekben fia születne. Így én a Milán nevet adom a májusban érkező kisfiamnak :)))))
2013. ápr. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!