Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit tennétek, ha egy...

Ti mit tennétek, ha egy rokonotok ilyeneket csinálna?

Figyelt kérdés
Fogom a kisfiam,odajön és mondja NEKI,hogy na gyere ide hozzám. Én mondom,hogy most nem,erre kiveszi a kezemből. Nagyon ideges lettem,de nem szóltam,mert nem akartam megbántani.(nagyon sértődős fajta) aztán volt olyan is,hogy itthon hagytam valakinek (nem neki),közben jöttek ők,mire hazaértünk ő fogta a gyereket. Jó,ezzel nincs gond,de mondom neki,hogy na adja ide a fiamat,erre rámszól,hogy előbb mossak kezet. Komolyan mondom,a pofám leszakadt. Mit képzel magáról az ilyen? Állandóan tanácsokat osztogat,megmondja,hogy mit kéne csinálnom,közben neki nincs egy gyereke sem.(idősebb emberről beszélünk) és még valami eszembe jutott. Játszik a szőnyegén a fiam (fél éves),itt vannak a párom szülei,ő jön és felveszi a szőnyegről,senkit meg nem kérdez,hogy felveheti-e,láthatja,hogy jól elvan a gyerek és megzavarja. Utálom ezt a helyzetet.
2013. ápr. 5. 15:56
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Bocsánat, de nekem a leírásodból úgy tűnik, hogy kicsit felfújod a dolgot, persze lehet, hogy nem jött át a leírásból nekem a probléma.

Az én lányom is fél éves, de nekem soha nem volt gondom azzal, ha valaki más akarta fogni, pláne nem rokon. Vagy esetleg rosszul tartja (értem ezalatt pl., hogy folyamatosan ülteti)? A kézmosásos dolgot sem igazán értem...Te úgy akartad átvenni a gyereket, hogy nem mostál kezet? Mert, ha mostál előtte kezet, akkor simán, lazán válaszolhatsz, hogy "az előbb mostam" és átveszed a gyereket. Ha valahonnan megjöttél és kézmosás nélkül akartad megfogni a gyereket (még, ha a sajátod is), az picit gáz szerintem is.

Kéretlen tanácsok pedig egyik fülön be, másikon ki, nekem is van olyan, aki ezeket osztogatja, meghallgatom, kedves maradok és csinálok mindent úgy, ahogyan én jónak látom.

Egyébként milyen minőségű rokon (pl. unokatestvér, agynéni, stb...)? Milyen gyakran találkoztok?

Ez az első babád? Azt vettem észre, hogy az első gyerekes anyukák nagyon sokszor kicsit "sárkányok" lesznek és nem szívesen engednek közel másokat a gyerekhez. Mondom ezt én, aki szintén első babás anyu vagyok, bár azt hiszem elég lazán kezelek dolgokat.

Na mindegy, bocs, hogy viszonylag sarkalatosan fogalmaztam, valószínűleg nem tetszett a véleményem, gondolom nem ezt szeretted volna hallani. :)

2013. ápr. 5. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
49%
Ha nincs bajod, csinálsz magadnak? Gyere cseréljünk egy hétre, legyél itthon tök egyedül 2 gyerekkel úgy, hogy a kutya nem nyitja rád az ajtót, majd visszasírnád az illetőt. Ha a férjem külföldön van itt dögölhetnék meg, senki észre se venné... Gondolkozz már milyen sz@r neked!!!
2013. ápr. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Amíg írtam, érkezett több válasz is és Te is hozzászóltál kedves Kérdező. Valószínűleg azért nem tudod kezelni a helyzetet, mert neked abszolút ellenszenves az ember, emiatt idegesít minden mozdulata.

Ha egy házban laktok, akkor nyilván nehéz lehet, de azért itt felmerül, hogy ki háza, teljesen külön bejáratú lakrész-e, ezek függvényében azért szerintem ki lehetne alakítani játékszabályokat. Amennyiben a párod rokonáról van szó, ő esetleg nem tudna részt venni a probléma megoldásában? Mert szerintem az alapvető gond, hogy túlzottan bejáratos hozzátok és akkor is őt látod, amikor a hátad közepére kívánod, nem pedig az, amiket a gyerekkel kapcsolatban leírtál, mert azt továbbra is felfújtnak érzem. (11-es voltam)

2013. ápr. 5. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Nem volt semmi gond a válasszal. Érdekel,hogy Ti hogy látjátok. Lehet,hogy így nem jön át,mert én érzem az idegességet. Igen,első baba,de nem arról van szó,hogy senkinek nem adom oda. Sőt,még nem volt olyan rokon,akinek ne adtam volna oda,nem irigylem én senkitől,de tőle... Jól fogja,azzal nincs gond. Egyszerűen akkora az ellenszenv,hogy nem akarom nála tudni a fiam. Az a baj,hogy 2 naponta látjuk egymást. Kérlek titeket,nehogy már a kézmosáson legyetek fennakadva. Olyan mániákus kézmosó lettem,mióta gyerekem van,hogy szét van száradva és pirosodva a kezem. Hiába a bőrgyógyász,nem akar múlni. Talán azért is volt fontosabb,hogy egyből megkapjam a babám,mert nála volt. 2 percet ült a karomon ruhában,a bőréhez nem értem és már mentem is kezet mosni.
2013. ápr. 5. 16:24
 15/19 A kérdező kommentje:
Jajj,12-es. Ne drámázz légyszíves. Te is tudod,hogy mindenkinek mást jelent a probléma. Te abban élsz,én meg ebben. Neked sem lehet könnyű,de attól még a másiknak sem az.
2013. ápr. 5. 16:26
 16/19 anonim ***** válasza:

Hát akkor meg a sértődés elkerülése végett, ülj le vele, hogy most hallgasson meg, vegye komolyan amit kérsz, és mond el neki a játékszabályaidat, amit előre kigondolsz.

Jó, ha esetleg összefoglalod írásban, mert az öregasszonyok gyorsan elterelik ám a témát :D

Ha idegesít, akkor idegesít.

Én sem engedem a gyerekem közelébe azt, aki idegesít, vagy akit utálok.

Mert attól én is idegbeteg leszek :D

És az senkinek nem jó....

2013. ápr. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Valószínű, hogy téged nem az bánt, ahogy a gyerekkel bánik, hanem eleve te ellenszenvezel vele, te utálod,és látni nem akarod. Így bármit fog csinálni, nem lesz úgy jó neked. Próbáld kerülni a találkozást, mond meg, hogy nem vagy kíváncsi a véleményére, mindig találj ki valamit, aztán majd leszokik róla. CSak feltűnik neki, hogy nemkívánatos személy.Ha úgysem birod, mit érdekel ha megsérted?
2013. ápr. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Kérdező a 15ös hozzászólásoddal egyetértek...
2013. ápr. 5. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Majd megpróbálok rendesen leülni vele és megbeszélni a dolgokat,csak nem könnyű visszafogni az indulataimat. Mert azok vannak,bőven. Igazából azért érdekel,hogy megbántom-e,vagy sem,mert családtag. Meg amúgy sem szeretem megbántani az embereket. Az idősek pedig Ti is tudjátok,hogy milyenek. Abban is lehet valami,hogy felfújom,biztos így is van sokszor. De nekem az kicsit sok,hogy kiveszik a kezemből a gyerekem. Úgyis odaadom,mert sajnálom,de amikor nem,akkor nem. Ha 5 perccel később kapja meg sem lett volna semmi. Igazából ezen akadtam ki a legjobban. És azon,ahogy beszél velem. A mamám testvéréről van szó egyébként,egy ház,külön háztartás. Ők ketten lent,mi hárman fent. Külön bejárat,külön udvar,minden külön van,csak egy a ház. Építettük a felső szintet,saját erőből,igaz,az ő beleegyezésükkel. Na de mindegy is,köszönöm,hogy időt szántatok rám.
2013. ápr. 5. 18:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!