Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan lehet tudni az újszülöt...

Honnan lehet tudni az újszülött ikrekről, hogy egypetéjűek-e?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 5. 19:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
azt hiszem onnan, hogy 1 vagy külön burokban fejlődtek.
2013. ápr. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Az előbb nekem azt mondta valaki, hogy mindig külön burokban vannak.. :D Akkor ez nem igaz?

Egyébként úgy tudom külön burok volt és két méhlepény..

2013. ápr. 5. 19:29
 3/15 anonim ***** válasza:
76%
akkor kétpetéjűek
2013. ápr. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Azt, hogy 1 vagy 2 petéjűek abból lehet látni az ultrahangon, hogy hány lepény és hány burok látszik. Ha egy lepény és két burok látszik az ultrahangon, akkor mindkettő lehetséges, ilyenkor szülés után DNS vizsgálattal lehet megmondani egy- vagy kétpetéjűek-e.


Ha 1 lepény és két burok vagy pedig 1 lepény és egy burok látszik, akkor egypetéjűek az ikrek.


A másik egyértelmű jel, hogy az egypetéjű ikrek egyneműek, viszont a kétpetéjű ikrek neme lehet azonos és el is térhet egymástól.


Szülésnél általában előbb megszületnek a babák és azután a placenta, ha azonban két placenta van, akkor először megszületik az egyik baba és a hozzá tartozó méhlepény, majd pedig a másik baba ugyanígy. Ikreknél a szülés első szakasza kevésbé megerőltető, nem olyan erősek a fájások, rövidebb a vajúdás, mint egy babánál, viszont a kitolási szak hosszabb a két baba miatt.

2013. ápr. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Azon a részen már túl vagyunk :) Császározni kellett őket és a 32. hétre születtek. Egy neműek, ezért kérdeztem, hogy nem-e egypetéjűek, de akkor látom, hogy nem :)
2013. ápr. 5. 19:37
 6/15 A kérdező kommentje:
Egyébként köszi!
2013. ápr. 5. 19:38
 7/15 anonim ***** válasza:
Az én lányaimnak különböző a vércsoportjuk, emiatt egyértelmű a kétpetéjűség és nem is hasonlítanak annyira egymásra mint 2 tojás.
2013. ápr. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy az orvos azt mondta, hogy a burok és lepény száma nem igazol semmit, lehet egy és kétpetéjű is közös burokban és lepénnyel egyaránt.
2013. ápr. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Igen?? :D Na akkor kivárom a vérvizsgálat eredményeit... :)
2013. ápr. 5. 19:47
 10/15 anonim ***** válasza:
50%
Az egypetéjüek azonos nemüek vércsoportuak és hasonlítanak.
2013. ápr. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!