Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítség! Spontán fogant...

Segítség! Spontán fogant négyes ikreket várok. De nagy a dilemmám?

Figyelt kérdés

Az orvos azt mondta,hogy a többi pici élete is veszélybe kerülhet,ha megpróbálkozom kihordani a terhességet,szóval javasolt a kettőre redukálás.

Félek.Ilyen helyzetben még sohasem voltam.Boldog vagyok,de...

Most mit tegyek?

A tanácsokat előre is köszönöm!

(Ha van valakinek kérdése,akkor írjon és válaszolok,ami esetleg ide nem írtam ki)


2013. ápr. 5. 20:21
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
90%
én is mindenképp beszélnék másik orvossal, szerintem ha az eseted (ezentúl és ezt leszámítva) nem speciális (nincs baj babákkal, neked sincs olyan betegséged, ami akadályozna és nem vagy túl idős), akkor elméletiileg nagyon isképes vagy kihordani a babákat. valószínűleg koraszülöttek lesznek, de manapság ez már nem akkora probléma és ikrek esetében vhol "érthető" is.
2013. ápr. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
Édes istenem,ez nagyon nehéz döntés.Belegondolni is rossz a helyzetedbe.Én nem tudom,hogyan döntenék.Miért ilyen a természet.:(
2013. ápr. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
Én nem vetetnék el egyet sem!
2013. ápr. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
68%

Kettőt vállalnék, mert az a biztos.

Négyet kihordani életveszélyes számodra is és a babák számára is. Megszületnének nagyon pici súllyal, betegek lennének, blablabla

Számomra egyértelmű, hogy elég kettő egészséges.

2013. ápr. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
76%
Nem egyszerű a kérdés! Mindenképpen kérd ki másik orvosnak is a tanácsát! Én biztos, hogy nem vetetném el egyiket sem! Mégis mi alapján választanám ki? És a műtéttel járó kockázat? Mi van ha közben megsérül a többi, vagy a beavatkozás miatt spontán megszakad a terhesség? Szerintem ha spontán 4 sikerült, akkor ennek oka van! Keress egy nagyon jó orvost! Sok sikert!
2013. ápr. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
Én koraszülött ontenzíven dolgoztam 18 évet, ráadasul én magam is koraszülött kisbabát hoztam a világra. Tudom mit érzel, hiszen sokat hallottam, láttam hasonló történeteket. Valóban nagyon nehéz a döntés. Én azt javaslom, alaposan olvass utána, gondold végig, mit kockáztatsz...ha megtartod mind a 4 embriót nem biztos, hogy ki tudod hordani a terhességet, és nyilván annal jobbak az esélyek, minél kevesebb magzat van. Ha az injekciózas mellett döntessz annak is lehet szövődménye, történetesen a vetélés. Szerintem gondolj arra, hogy ők még csak kis petezsákok, és mérlegelj,...rettenetesen nehéz helyzetben vagy és egy dolgot tehetsz csak, ha tárgyilagosan gondolkodsz! De mihamarabb megszületik a döntésed a várandósság szempontjából annál jobb. Minél tovább halogatod, annal több stressz ér. Gond
2013. ápr. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
92%
Gondold végig, mit tudsz vállalni és mit nem. 4 gyerek egészségesen is komoly erőpróba, vdd számításba van-e támaszod, milyenek az anyagi körülményeid, kapcsolatod az apával családdal. Valóban nagy esélye van egy többes terhesség esetén a koraszülésnek, de minél tovább hordod ki a terhességet, annál jobb esélyei vannak a piciknek. Az orvostudomány már nagyon fejlett, akar24 hetes magzatot meg lehet menteni, de sajnos vannak nagyon szomorú történetek is. Nagyon nehéz helyzetben vagy, de ne hagyd, hogy bárki helyetted döntsön, vagy pálcát törjön feletted bármi legyen is a döntésed! Nagyon sok erőt és kitartást, egészséget, és minen jót kívánok!:-)
2013. ápr. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
76%

Hú ilyet! Sajnálom,hogy ilyen döntés előtt állsz! Szerintem is kérd ki más orvos véleményét esetleg keress olyan dokit akinek volt már ilyen esete! Igaz,hogy kevesebb babának több esélye van,de szerintem ha evszenek kettőt akkor annak is van kockázata! Ha esetleg így döntesz és e miatt a másik 2 babának is baja lenne? Hát ennél rosszabbat nem is tudok elképzelni! Lehet nem hiába kaptál 4 kisbabát! De mindenképp orvosokat kell erről megkérdezni minek mi a veszélye és esély! Azért majd írd meg ide mi történik veletek!

Én jó egészséget kívánok mind a 4 kicsinek és az anyukának is!

2013. ápr. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz helyzet. Én nem birnám ki,hogy kettőt elvegyenek tőlem.

A párod mit mond? Ő mit csinálna?

Remélem minden rendben lesz veled és a babákkal is! Szorítok neked!

2013. ápr. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

Szia!

Nagyon nehéz helyzetben vagy. Chilike korábbi válaszaiban sok igazság van (mind a várandósságra, mind az azutáni életre vonatkozóan).

Én mindenképp felkeresnék egy olyan dokit, aki olyan kórházban dolgozik, ahol van koraszülött intenzív, hogy ő mit mond. Ma már nagyon sok pici életét meg lehet menteni, és egészséges emberke lehet. Én nagyon lelkizős vagyok, így valószínű, hogy megpróbálnám kihordani mind a 4-et, mert nem tudnám túltenni magam azon, hogy kettő életéről lemondtam. Nem biztos, hogy pont az életképesebb magzatok maradnak meg a redukálás után, illetve ki tudja milyen hatással van a beavatkozás a megmaradó picikre. (ők négyen már együtt vannak, tudnak egymásról) Akkor talán a redukálás mellett döntenék, ha valami egyéb eü kockázat is van, a babák számán kívül.

Igaz az is, hogy kevesebb babánál nagyobb az esély arra, hogy egészségesek, de ez sem törvényszerű.

A fiam PIC-en kezdte élete első napjait, voltak ott 26. hétre született ikrek, sajnos mindkettő meghalt. Szobatársam ikrei a 30. héten születtek, 1 hónap után mehettek haza. Amíg bent voltunk, császároztak egy kismamát hármasikrekkel 30valahányadik hétig egyben voltak (akkora pocakot még életemben nem láttam). 2600, 2200 és 2000 grammos babák születtek, teljesen egészségesen. Egy napot voltak megfigyelésen PIC-en.


Amúgy miért vetette fel az orvos picik számának csökkentését? Csak a babák száma miatt?

2013. ápr. 6. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!