Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hét hónapos és nem ül még fel...

Hét hónapos és nem ül még fel egyedül, nem kúszik, szerintetek kezdjek aggódni?

Figyelt kérdés
Nem duci baba.Annyi helyen olvasom,hogy hét hónaposan már egyedül,szépen felülnek,8 hónaposan meg már állnak a kicsik.Lehet,hogy fejlesztésre lesz szüksége?
2013. ápr. 5. 23:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Ráér még, ne idegeskedj rajta. A lányom 8 hónaposan egy hónap alatt tanult meg mindent szinte. Akkor kezdett mászni, felült, és ahónap végére felállt. :)
2013. ápr. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
69%
Ezzel csak azt akarom mondani, hogy 1 nap alatt is történhetnek csodák. Ha 10 hónapos korában sem mászik, akko felkeresnék szakembert, de addig nem.
2013. ápr. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
Szerintem nem baj, ha még nem jár. Minden kisbaba érzi hogy mikor kell majd ezeket csinálnia. Nem szabad erőltetni, mert menni fog majd, de lehet kicsit később mint kortársai. Felesleges ilyeneken aggódnod.
2013. ápr. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Nem,elég ha forog ilyen idős korban.
2013. ápr. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
orvos mit mond?
2013. ápr. 5. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Fiam 7 hónaposan nem kúszott, nem ült... :)

7,5 hónaposan rögtön mászással indított (a kúszást teljesen kihagyta).

9 hónaposan felállt, majd másnap ült stabilan - önállóan.


Most 2 éves

2013. ápr. 5. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 8 hónaposan nem forgott a hasáról-hátra.kúszott,nem mászott,és nem ült.Az anyai megérzésem nem csalt.Hipotoniát állapítottak meg a Korai fejlesztő központban.Mindennek én jártam utána,mert sem a Doktornő,sem a Védőnő nem gondolta ezt problémának.(mármint,hogy nem megfelelő a mozgásfejlődése)

Szerintem hallgass az ösztöneidre.Ha úgy érzed,vidd el a babát Korai fejlesztésre megnyugtatásként.

2013. ápr. 6. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%
2013. ápr. 6. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, miért ijesztgeted a kérdező anyukát?? Ez még bőven nem jelenti azt, hogy hipotóniás lenne.


Kérdező, teljesen normális ez, én nem aggódnék a helyedben!

2013. ápr. 6. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Nem kell aggódnod.

Az én kisfiam majdnem 9 hónapos volt, amikor elkezdett kúszni, 11 hónaposan kezdett mászni, 1 évesen állt fel és csak ekkor tudott ülni is.

Én is aggódtam, amikor egy anyuka mondta, hogy biztos valami gond van vele, mert hogy az övé már 8 hónaposan szaladt (azóta arról gyerekről kiderült hogy hiperaktív, figyelemzavaros), és hogy sürgősen kezdjem el hordani a babámat fejlesztésre. Mostanában kezdenek rájönni, hogy a mozgásfejlődés indokolatlan siettetése nagyon is káros, ha kimarad pl. a mászás, mert a baba rögtön feláll és jár, az később tanulás problémákhoz vezethet, többek között emiatt káros a bébikomp is, mert járásra készteti a babákat.

Szóval ne parázz, és főleg ne kezdd el orvosi javaslat nélkül bármilyen fejlesztésre hordani a babát, mert többet árthatsz, mint használsz. Ha 10 hónapos koráig sem kezd el kúszni, akkor a biztonság kedvéért nézesd meg egy neurológussal, és csak akkor vidd fejlesztésre, ha ő ajánlja. De az üléssel, állással még bőven ráér. (és ne ültesd, amíg magától fel nem ül, mert megterheled vele a gerincét)

2013. ápr. 6. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!