Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik, hogy 2 hónapos...

Létezik, hogy 2 hónapos kisbabám nem éhes 4 óránként?

Figyelt kérdés
Pár hete kezdődőtt, hogy az erős tejleadó reflex miatt szopás közben elkezdett sírni, kifeszitette magát, és sokszor abba is hagyta a szopizast. Azt csináltam, hogy minden szopi elott lefejtem, igy mukodott is a dolog egy ideig. 1 napja, gyakorlatilag 1-2 korty után elkezd sírni, és szinte vigasztalhatatlan. Ha próbálom büfi után mellre tenni, már közeledéskor elkezd sírni... Aludni, viszint nagyon jól alszik... Segítsen vslaki, akinek volt hasonló élménye! Köszi
2013. ápr. 8. 10:06
 1/10 anonim ***** válasza:

Rengeteg oka lehet, a mi esetünket írom csak le. Ugyan ez volt nálunk is. Egy ideig működött a fejés, de attól elapadt a tejem és a gyerek nem is szopott. Majd tápszer, gyönyörűen ette olyan 2 hétig majd vége, nem kellett. A legnagyobb melegben a 3 hónaposom már 8 órája semmit nem fogadott el. Orvos, orvos hátán. Egy fül-orr-gégész végül rájött, hogy a gyereknek gégefedő porcosodási problémája van és fáj neki a nyelés. 8 hónapos koráig csak akkor tudtam megetetni ha elaltattam. Sehová nem tudtunk menni mert ha kocsiba elbóbiskolt, elaludt, kimaradt egy etetés amit semmivel még egy korty vízzel se tudtam pótolni.

De ez ritka eset. Lehet csak a torka fáj, vagy csak egy kis étvágyú gyermeket adott neked a Jóisten.

Mást elfogad? Teát? Vizet? Nem hallasz nála hortyogó, hörgő hangot?

2013. ápr. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

milyen pózban szoptatsz? próbáljatok ki egy másikat, ha van, szopipárnával.

még attól is lehet, hogy túl kemény a melled a sok tejcsitől..

ha eszik, mennyit eszik? a súlya gyarapodik?

viszont ha egymás után két étkezést kihagy, akkor azonnal szólj a gyerekdokinak!

2013. ápr. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Idaig gyonyoruen evett, es nagyon megindult a hizasban! Mar a kohazbol is ugy jottunk haza, hogy hizott. 3220grammal szuletett es most 6 kilo. Bar most lelassult a gyarapodas. Nem hiszem, hogy szervi problema lenne, mert akkor nem lett volna ilyen jo evo elotte, nem? Mar minernfele szoptatasi pozt kiprobaltam, de mindig mas vallik be...

Remelem a kisbabadnal azota megoldodott a problema...kellett vlmilyen beavatkozast vegezni?

Egyebkent szokott neha hortyogni, de ez a nagyfiamnal is volt, egyebkent tiszta a legzese!

2013. ápr. 8. 11:20
 4/10 A kérdező kommentje:

Ja, nem adok neki mast, mert nem szeretnem, hogy elapadjon a tejem! A nagyfiamnal ue volt, es ott ptobalkoztam minden mas potlassal, es elapadt szepen lassan az 5. Honap vegere...

Miert kerdezted a hortyogo hangot? Nalatok volt ilyen tunet?

2013. ápr. 8. 11:23
 5/10 A kérdező kommentje:
Masik valszolonak: igen, eleg kemeny a mellem, ezert fejek a szopik elott, de van hogy 100 ml fejes utan omlik, spriccel es nem akar enni...:(
2013. ápr. 8. 11:26
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem is gyönyörűen evett 9 hetes koráig, majd elkezdtem figyelni erre a hortyogó hangra. Az orvos azt mondta ez a porcosodási probléma gyakori a babáknál de a többséget nem zavarja, az enyémet nagyon. 8 hónapos korára nagy küszködések árán rászoktattam az ébren evésre, nem volt egyszerű.
2013. ápr. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Az en babam csak akkor hortyog ha eves utan a hatan fekszik. Kulonben teljesen tisztan szuszog. Gondoljatok, h ez is porcosodasi problema lehet?
2013. ápr. 9. 13:00
 8/10 anonim ***** válasza:
A porcosodási probléma csak találgatás, az én babámnál sem lett bizonyítva. De volt itt gy kérdés ami ilyesmi problémát feszegetett, megpróbálom megkeresni. Ott egy anyuka a baba fülgyulladása miatt etette altába a babát.
2013. ápr. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Koszi! Igazabol en azert nem gondolom, hogy nalunk ez a problema, mert nalunk hatalmas levego nyeles utan szokott sikitani, meg amikor erolkodik a kakival... Valszeg annyra erosen aramlik a tejem, hogy nem bir lepest tartani vele...:-( vannak jobb es vannak rosszabb napok. Igyekszem annyra lefejni a mellem szopi elott, h lelassuljon az aramlas, de van, hogy az sok neki! Csak abban remenykedem, hogy ahogy novekszik, a szopasi technikaja is jobb lesz...
2013. ápr. 9. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!