Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megkereszteli a pap a lányunka...

Megkereszteli a pap a lányunkat ha nem vagyunk összeházasodva?

Figyelt kérdés

Római katolikus vallásuak vagyunk.

Van valami ára?


2013. ápr. 8. 13:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mi reformátusok vagyunk, de nem vagyunk összeházasodva. Azt mondta a lelkipásztor, hogy csak akkor kereszteli meg a gyereket, ha nyilatkozunk róla, hogy a közeljövőben összeházasodunk. Plusz el kell járni valami felkészítő tanfolyamra.
2013. ápr. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Még mindig sokan hiszik, hogy egyházi ügyeket el lehet pénzzel, esetleg sok pénzzel intézni. :) De nem.

Tisztességes papoknál legalábbis nem.


Keresd meg a papot, akivel kereszteltetni szeretnétek, és beszéld meg vele. Vsz. javasolni fogja, hogy hadd eskessen titeket össze utólag, s ezzel valóban nem veszíthettek semmit. Nem kell hozzá külön lakodalmat tartani. Ill. ha polgári esküvő sem volt, akkor érdemes rajta elgondolkodni, legalábbis ha fontos ennyire a kislányotok keresztelője, mert amúgy 90%, hogy nem fogják megkeresztelni. Felnőtt fejjel viszont odaállhat a pap elé, ha akar, akkor már nem számít a szülei helyzete.

2013. ápr. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ismerek olyan családot, ahol az apa görög katolikus, az anya református, nincsenek összeházasodva, a keresztszülők ugyanilyen felállásúak. A gyerek görög katolikus lett.


A második kérdésedre ha nagyon gonosz akarnék lenni azt írnám, igen van ára, minden pénz kérdése (ott is)

2013. ápr. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

2

Igen sokan ezt hiszik, mert sok helyen így van sajnos. Erről hülyeség vitatkozni, szomszédom pap:)

2013. ápr. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Kérdezz utána, hogy nálatok mi a szokás. Hallottam már olyat is, hogy nem, de többnyire megkeresztelik (mondjuk azt továbbra sem értem, mi köze a kettőnek egymáshoz sajnos :( azért mert a szülők nem házasok nevelhetik keresztény szellemben, meg különben is) Ha mást nem kerestek olyan papot aki vállalja. Ára nincs, max annyi hogy az egyházadót rendesen kell fizetni vagy ha elmaradásotok van akkor azt rendezni kell (legalábbis felénk, de gondolom ez mindenhol így megy)Plusz nálunk még perselyezés megy, mármint hogy a mise végén az énekeknél körbejárnak egy kis fonott kosárral és "illik" bele dobni.. max még azt lehet, hogyha felétek is van ilyen, akkor nem egy 100 ft-ost dobtok be. (ez csak egy példa volt)
2013. ápr. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nincs ára.

És meg. A keresztszülőknél van kitétel, nem a szülőknél. Ne legyen elvált, bérmálnia és elsőáldozó is kellett hogy legyen. És keresztelő előtt gyónniuk is kell.

Én felnőtt korban keresztelkedtem meg, katolikus vallásra.

2013. ápr. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, érdekes, hogy mennyi helyen van kifogás ez ellen, amikor mi kereszteltük a kisfiúnkat akkor a pap még mesélt is arról, hogy ő csak örül ha megkeresztelhet egy gyermeket, mert így már akár csak egy fővel is de nőhet a "keresztények" száma.

Nem feltétlenül kell lefizetni a papot, sokan gondolkoznak így, hogy örömmel megkeresztelik a gyereket. (paptól hallottam, nem én találtam ki)

2013. ápr. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mi reformátusok vagyunk, és nem voltunk összeházasodva, mikor a keresztelése volt a fiamnak. Nem is kérdezték, ettől függetlenül rá egy hónapra összeházasodtunk.
2013. ápr. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mi tavaly kereszteltettük meg a lányunkat mikor 6 hónapos volt. Nem voltunk házasok, nem volt feltétel. Én református vagyok, a férjem katolikus, a pici református lett, de semmi probléma nem volt. Katolikusnál nem tudom hogy van.
2013. ápr. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Mi nagyvárosban élünk, nekünk azt mondta a lelkipásztor, hogy ugye házasságon kívül született gyereket nem nézi jó szemmel az egyház, vallásos emberek házasságon kívül nem vállal gyereket. Vagyis, úgy mondta, hogy nem összeházasodva szülni gyereket, nem keresztényi dolog. Ezért is nem keresztel, ha a szülők nincsenek összeházasodva, vagy tényleg nyilatkozni kell, hogy összeházasodtok rövid időn belül.

De! Falun pl. minden gond nélkül megkeresztelték a gyereket. Szerintem paptól, lelkipásztortól függ az egész.

2013. ápr. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!