Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet tejpép helyett adni...

Mit lehet tejpép helyett adni (ami mondjuk itthon elkészíthető)?

Figyelt kérdés

Azt veszem észre, hogy ez a "legjobb" uzsi...legalábbis a legnépszerűbb,mert kanalas,tápláló...viszont elég drága,meg amúgy is,szoptatást nem igazán váltanék ki rá,nekem kicsit olyan mintha szopit tápszerre váltanék...

Mi az ami laktató,itthon elkészíthető és e helyett adható?

Gondoltam gyümölcsre zabpehellyel,vagy joghurttal keksszel, vagy esetleg főtt rizzsel?


2013. ápr. 8. 14:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyi idős!!!?
2013. ápr. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tejbedara, tejberizs vìzzel surure fozve, majd ha kicsit kihult tàpszerrel vagy anyatejjel hìgìtva.
2013. ápr. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én szoktam adni joghurtot gyümölccsel (általában banánnal) turmixolva, és teszek hozzá gabonapépet. A gabonapép jó találmány, mert szinte mindent lehet vele sűríteni, simán a gyümölcsöt is (pl. almát).

Az enyém sosem eszik tejpépet, mert nem szívesen eszi, és mindig csak kidobáltam úgy, hogy max. kétszer evett belőle.

Mostanában kezdtem neki tejbegrízt adni kb. hetente egyszer rendes tejből (vagyis eddig még csak kétszer kapott), de már 17 hónapos elmúlt.

2013. ápr. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy mennyi idős a babád.

Egyébként zabpehelyből, rizsből, kukoricadarából nyugodtan csinálhatsz neki kását vízzel, gyümölccsel, vagy krémtúrót (házi túró és gyümölcs mixelve).

2013. ápr. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

még nagyon pici, 4,5 hónapos:)

Csak már elkezdtem a hozzátáplálást és azon gondolkoztam mit adok majd neki mikor odáig jutunk, hogy kiválthatom az uzsit...:)

Meg nagyobbik fiam sem szerette a tejpépet...

2013. ápr. 8. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!