Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem megy neki vagy nem akarja?

Nem megy neki vagy nem akarja?

Figyelt kérdés

Kislányom 23 hónapos és nem akar vagy nem tud magától kanállal enni.

Ma voltunk védőnőnél és kérdezte.Mondtam hogy próbálkozik de nem megy neki.

Csak úgy próbálkozik hogy velem együtt fogja a kanalat.

Ennyi idősen nem kellene már ennie magától?

Mit tehetnék hogy magától egyen egyedül?

Mert amint elengedem a kanalat ő sem eszik tovább.

Minden honnan azt hallom hogy a kicsi már magától eszik.

Ő is megeszi a falatkákat a tányérról magától de a kanállal nem haladunk.


2013. ápr. 9. 21:45
 1/4 anonim ***** válasza:

Milyen kanállal csináljátok? Fém kanállal vagy műanyaggal?

Én kislányom sem akart kanállal enni, pedig kisebb kanalat szereztem neki fémet, rajta egy mintával ami tetszett is neki, de enni nem volt hajlandó vele. Végül egy műanyag kanalat szereztem neki, azzal érdekes módon ment a dolog.

2013. ápr. 9. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Már mind a kettővel próbáltuk.

előszőr müanyaggal de azt hittem nem akar azzal enni mert mi is fémmel eszünk.Akkor áttértünk a fémkanálra de ezzel sem megy.Rögtön elengedi a kanalat ha én is elengedem.

Egyedül nem eszik csak ha fogom a kanalat.

2013. ápr. 9. 21:53
 3/4 anonim ***** válasza:
Enyém 21 hónapos, kanállal nem igazán tud, mert ahogy beteszi a szájába, megfordul a kanál és minden leesik róla. Villával viszont profi.
2013. ápr. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem nagy tragédia, hogy még nem eszik önállóan. Nyilván kényelmesebb neki, ha te "eteted". Azzal segíthetnél neki, ha amikor leülteted enni, kezébe adnád a kanalat, és neked egy kicsit "más dolgod lenne", mondjuk pakolászol kicsit a konyhában, és pár percre "magára hagynád" az étellel és a kanállal, közben persze figyeld, mit csinál. Ha éhes, lehet, hogy nekiáll enni, amikor azt hiszi, nem figyeled. Tegyél a nyakába olyan előkét, ami felfogja a lecsorgó, lepottyanó ételt (ha még nincs nektek). Így mindketten nyugodtak lehettek, hogy nem eszi le magát. Közepes méretű (desszertes) kanalat keress neki, minél kerekebb fejűt, nálunk legalábbis az vált be (fém). Adhatsz neki villát is, azzal is hadd gyakoroljon.

Ne erőltesd a dolgot, ha így sem akar próbálkozni, adj még neki időt, ráértek szerintem. Az én kisfiam 2 éves kora körül kezdett egyedül enni, de még mindig sokszor belenyúl kézzel az ételbe, sőt ráteszi kézzel a kanálra vagy villára és úgy a szájába, mikor milyen kedve van (nyáron lesz 3 éves).

2013. ápr. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!