Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos kisfiam mitől...

4 hónapos kisfiam mitől ébredhet még kb 8x az éjjel? Nem jó már talán neki a tejem? Segít majd a hozzátáplálás?

Figyelt kérdés
Csak anyatejes.Védönő azt mondta hogy fél évesen kezdjük a hozzátáplálást mert anyatejes.Nagyon sokat kel éjjel,cicire teszem-eszik is.Cumit nem fogadja el.Mellettünk alszik a kiságyba,olyanba hogy nincs oldala és mintha együtt aludnánk.Köszönöm! Ja az első 2hónap még nehezebb volt,ott még szopi után büfiztettük,altattuk 1órát.
2013. ápr. 10. 08:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Valószínű,hogy munkába álltak a fogacskák,talán most érdemes lenne többször súlyt mérni,abból kiderül,hogy esetleg egy esti tápszeres hozzátáplálás elférne-e?A tejed nem rossz,de lehet már nem elég ezzel meg kell barátkozni.Én nem is tudtam,hogy kevés neki,csak amikor 5 hónaposan lemértük és kiderült,hogy 100g-t fogyott is.Vegyesen kapott anyatejet és tápszert,de akkor már elkezdtem a hozzátáplálást.
2013. ápr. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én babám is ilyen,szinte egész éjszaka rajtam lóg,most 6 hónapos,már legalább 3 hete elkezdtem hozzátáplálni,és próbálok tápszert adni neki,de nem fogadja el a cumisüveget,se a cumit:(És hiába adok neki este tejpépet akkor is felkel ugyanúgy,még annyi,hogy most töri át a foga az ínnyét tehát lehet,hogy azért is ilyen,de már nagyon fáradt vagyok..szerintem próbáld meg a tápszert,hátha nektek sikerül
2013. ápr. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én azt tanácsolom, hogy ne tápszerezz, inkább a hozzátáplálást kezd el tejpéppel. Nekünk ugyanez a gond volt, 4 hónaposan elkezdtük fokozatosan bevezetni a tejpépet, majd 5 hónaposan a rendes kóstolgatást.

Néhány hét alatt (amikor már rendes adagot evett a pépből) lett eredménye, ritkábban kelt éjjel, aztán amikor már rendes ételeket kapott, akkor még jobb lett.

De az én fiam éjjel (nyugiban) szeret enni, szerintem sokáig nem fog erről leszokni, inkább a nappali szopikat ritkítja.

Most úgy néz ki, hogy 5-6x szopik, ebből kettő éjjel + reggel és este + napközben még egy vagy max kettő alkalommal.

Az én tanácsom: figyeld meg az igényeit, és ahhoz alkalmazkodj.

2013. ápr. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Még az együttalvásról jutott eszembe: én egy ágyban aludtam vele, aztán kb. elrugdosott maga mellől. :S

Szóval először külön ágyba került, majd külön szobába.

Ez párhuzamosan történt a fenti hozzátáplálás mellet, szerintem ez is közrejátszott, hogy most jobban alszik.

(Nem értem miért, az első fiam is csak külön szeretett aludni, pedig nekem az lenne a legkényelemesebb, ha egymás mellett aludnánk.)

2013. ápr. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!