Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ennyire megfogja a babák...

Ennyire megfogja a babák székletét a hozzátáplálás? Pedig még 4x szopik nappal,2x pedig éjjel! Elvileg ennek lazítani kellene.

Figyelt kérdés
3 napja kezdtük, déli szopi már kiváltva, de 4x szopik még és almát is kap tízóraira. Nem lesz ebből gond, hogy 2 napja már nem produkált???
2010. máj. 12. 14:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
4%
de, meg fog halni. most komolyan minek kell ennyire komoly venni h nem szart két napja?? baz.meg xd csicska gyerek
2010. máj. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát az elsőnek gratulálok. Kívánom, hogy neki egy hónapig ne sikerüljön és utána majd átérzi egy baba szenvedését is. Ugye nincs gyereked?!!? mert ha van, nagyon sajnálom, hogy ilyen az anyja -vagy nem apja...


Kedves Kérdező! Nagyon gyorsan haladtok, ha 3 napja kezdtétek és már ki is váltottatok egy szopit. Könnyen lehet, hogy hirtelen túlterhelted a gyomrát szegénykémnek. Attól is függ, hogy mit eszik. Az alma speciel szintén foghatja a pociját. Az őszi lazít és a szilva hajt. Esetleg add ezeket.

Ebédre mit evett? Mert a krumpli is fog és a répa is. Hiába szopizik mellette, a szilárd nagyon meg tudja fogni a hasát és nagyon tud tőle szenvedni, ha nem jön ki a kaki. Nekünk sosem volt gondunk az első adag répáig... Másnap egész nap szenvedett, nyűglődött, míg ki nem jött.


Bajnak éppen nem baj, hogy 2 napja nem kakilt, csak kellemetlen lehet neki.


Próbálj olyat adni neki holnap, ami lazítja a székletét, hátha az segít majd.

Én mostmár nagyon figyelek, hogy egy nap ne csak székletfogó kaját kapjon.

2010. máj. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

miért nem lehet értelmesen válaszolni egy olyan kérdésre,ami egy anyukát igenis aggaszt?felháborító,hogy engedhet meg valaki ilyen hangnemet magának!

bocsánat az offért,de nem bírtam ki,hogy ne írjam le.

kedves kérdező!szerintem 2 nap kaki nélkül nem gond,az én kisfiam még csak most kezdte a kóstolgatást,anyatejes,mégsincs minden nap kakija.szerintem 4 nap után ha nincs kaka,akkor kell valamit tenni ellene.

2010. máj. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Amit írtál, mind volt! Alma, krupli, répa... Akkor ezek miatt volt? Oké, uzsonnára szilvát fog kapni. Köszi!
2010. máj. 12. 14:44
 5/12 anonim ***** válasza:
nekem azt javasolták,hogy egyszerre csak egyfélét adjak 3-4 napig,akkor lehet meglátni,hogy okoz-e gondot.
2010. máj. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem határozottan ez a gond. Jól beleválasztottál :(, de én is estem ebbe a hibába. Nem tudtam, hogy fog a répa, 2 napig azt ebédelte, volt hadd el hadd harmadnap :(.


3 napja kezdted a hozzátáplálást és már tízórai, ebéd és uzsi is szilárd?

Milyen idős a baba? Lehet, hogy csak én vagyok túl aggódós, de nem terheled túl a gyomrát? Mi 1.5 hónapig csak tízóraiztunk, aztán lassan 3 hete még ebédet kap, de uzsit még hetek múlva adok neki csak.

2010. máj. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Neeem, csak az ebéd van kiváltva! :) A reggeli csak tej, a tízórai tej+gyümölcs, uzsonna tej+zöldség, vacsora tej.
2010. máj. 12. 14:55
 8/12 A kérdező kommentje:
Bocsi, rosszul értelmeztem. Igen, 3 étkezés szilárd már. Gyorsan csinálom akkor ezek szerint... :(
2010. máj. 12. 14:56
 9/12 A kérdező kommentje:
Na még egy komment: sajna muszáj adnom szilárdat is tízóraira és uzsonnára, ellenkező esetben a fiam ordít, hogy éhes még. 9 és fél kiló most, 5 hónaposan 9 kiló volt, mindig is nagyétkű volt, nem éri be már csak tejjel.
2010. máj. 12. 14:58
 10/12 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem gyors. Bár az is tény, hogy a babán is múlik. Ha ő ilyen hirtelen elfogad ekkora mennyiség szilárd ételt (kiváltott ebéd), akkor remélhetőleg semmi baja nem lesz tőle.

Ahogy én csináltam:

almalé, másnap almapép (utálta mindkettőt), harmadnap két kiskanál őszi (kóstoltatás) és alma turmixolva, negyed nap őszi, mert azt szerette. Ő eleinte 30-50, majd 80 grammokat evett. 1-2 hét múlva evett meg egy üveg bébiételnyit, ha jól emlékszem. De még akkor is elfogadta utána a cicit.

Kb 1 hónap elteltével fordult elő először, hogy degeszre zabálta magát gyümölccsel és nem kért már rá cicit. De azóta is legtöbbször még "leöblíti" a gyümit tejjel. Úgyhogy elvileg még nincs kiváltva a tízórai sem.

1.5 hónap múltán kezdtem neki zöldségeket adni. Először 2-3 kanál krumpli, másnap krumplipüré (nem szerette), aztán krumpli banánnal (már jobb volt), utána 2-3 kiskanál répa mellé krumpli banánnal, majd következő nap répa ebédre. Innentől kezdve minden kb. 3. nap adok neki 2-3 kanál új ízt és ha nincs baja, másnap már eheti azt a főzeléket.


Arra figyelj, hogy új ízt csak pár nap elteltével vezess be, hogy ha netán allergiás lenne a babád, vagy meghajtja, megfogja a pociját, tudd mi okozta.

2010. máj. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!