Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tanacsot kernek! Letelepedesi...

Tanacsot kernek! Letelepedesi kerdes babaval - mi a fontos?

Figyelt kérdés

2 opcio:


1. Bp-tol 20kmre lakunk most. Nincs kocsink. A bejaras kb 1,5 ora. Ferjem 630ra er haza, epp beesik a furdetesre. A csalad itt van a kozelben, ha segitseg kell. Opcio: itt maradunk:

negativum

- kevesebbet vagyunk 3an egyutt

- keves a szocializalodasi lehetoseg (muzeum baba jatszo dolgok, kesobb karate ora, nyelviskola ilyesmik nincsenek)

- Ha bolcsis ovis lesz es en visszamegyek dolgozni nem tudok csak ugy hazaugrani ha beteg a baba vagy ovis foglalkozas van. Nagyikra kell tamaszkodni (akik szivesen segitenek)


pozitivum:

- itt a csalad segitsegkent

- elhetobb nyugodtabb kornyezet

- olcsobb alberlet olcsobb elet


2. Opcio: bekoltozunk Pestre.


negativum:

- egyedul lennenk

- nem bababarat kornyezet

- dragabb alberlet dragabb elet


pozitivum:

- 3an tobb idot toltunk egyutt

- bolcsis ovis korszak konnyebb, siman odamegyek mhelyrol ha kell

- tudunk menni ideoda, beiratni a babat kulonorakra stb



Melyiket valasztanad, ami jo a babanak es nekunk? Nem tudunk donteni... Igaz 20km nem a vilagvege, de megis a hetkoznapokban segitseg nelkul maradnank a babaval. Viszont sok az elonye, tobb ertekesebb idot tolthetnenk egyutt 3an es pikk pakk odaugrok az oviba ha kell.


koszi!


2013. ápr. 10. 13:05
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Meg annyi, hogy mar laktunk Pesten en imadtam, hogy mindig van mit csinalni. Ha ketten lennenk gond nelkul mennenk, de most kicsit felek a babaval. Mindegyiknek van elonye hatranya, nem tudom hogy tudnank jol donteni.
2013. ápr. 10. 13:12
 2/15 anonim ***** válasza:

Én megyeszékhelyen lakok, panelban két kisgyerekkel. Mit nem adnék egy családi házért, családi házban nőttem fel, így tudom mi a különbség. Családi ház albérlet 100 ezer alatt itt nincs.

Ugyanakkor tényleg szuper, hogy minden közel van, rengeteg játszótér, játszóház, sok rendezvény. Párom is hazaér autóval 10 perc alatt a munkából. Nekünk 1 autónk van, de nekem nincs jogsim, csak a páromnak.

Felmerült, hogy vidékre költözünk, ott veszünk házat, olcsóbbak és az élet is olcsóbb. Bár, én mindig nagyvárosban laktam, nekem fura lenne, megszoktam a nyüzsit, de azt mondtam a páromnak, szívesen lemegyek falura, mert jó a nyugalom, de csak akkor, ha legalább 1 autónk van. Én is le szeretném tenni a jogsit.

2013. ápr. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
50%

1. opció:

ami tényleg negativum, az az, hogy keveset lehettek együtt hármasban. De ez idövel egyre jobb lesz, mert a gyerek nö és nem fél 7-kor megy ágyba, hanem inkább 8 körül.

A "szocializáció" ha 20 km-re van Bp, akkor ugyanannyi lehetöseg van rá, mintha ott élnétek, de a város másik végén vannak egyes külön elfoglaltságok. (Meg azért vidéken is felnönek a gyerekek, és van lehetöség közösségbe járni)

Az bölcsödébe/óvodába "odaugrani" azért BP-n sem megy, mert egyrészt kizárt, hogy pont az bölcsöde/óvoda MELLETT van a munkahelyed (meg ott sem úgy van, hogy megyek és kész), ha meg közlekedni kell, akkor az idöbe telik.


2. opció:

miért lennétek egyedül - együttt vagytok hárman

a környezet - ez tényleg rossz a gyereknek meg a lakhatás is drágább


Szóval igazán nem tudom, melyik a jobb, de a gyereknek egy családi házas környezet mindenképpen elönyösebb, föként ha a nagyszülök is "kéznél vannak".

A BP-n lakás elönyei közül egyedül a több együtt töltött idö az, ami tényleg elöny.


Azt meg végképp nem értem, hogy 20 km-röl bejárni miért másfél óra?

2013. ápr. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Gondolom azért másfél óra, mert a buszra is kell várni, várakozási idő. Lehet, hogy a párja végez a munkával, kiér az állomásra, vagy ahol felszáll és még várni kell fél órát a buszra, meg ilyenek. Vonatnál ugyanez a helyzet. Én mikor dolgoztam, volt, hogy a vidéki hamarabb ért haza, mint én, aki a városban lakott, mert két helyijáratos busszal kellett menjek, mindig csatlakozást kellett várni, 5 perces késés az egyik busznak és a másikat már le is késtem, jobb esetben fél óra múlva jött a másik busz.
2013. ápr. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszotokat. 1,5 ora haztol hazig a munkaba bejarni tomegkozlekedessel. 6_fel7re ernenk csak haza. Alig latnam a kisfiam. Ez nagyon elijeszt :(. A nagyiknak kellene hozni oket a bolcsi/ovibol. Valahogy nem tudom melyik az erosebb erv a 3an toltott ido, vagy a csalad kozelsege. Melyik a fontosabb?! Nagy a dilemma..
2013. ápr. 10. 13:25
 6/15 anonim ***** válasza:
Én az elsőt opciót választanám, bár imádom, hogy Pesten mindig lehet valamit csinálni, de 20 km, az nem sok. Én inkább 3. opcióként vennék egy kocsit, már ha belefér a keretbe. Hol laktok egyébként?
2013. ápr. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Átgondolva maradnék vidéken, a családi ház sokkal jobb gyereknek, ahogy valaki írta is. De egy autót beszereznék, ha belefér. De van segítséged ott, szerintem az sokat számít. Tényleg mi városban vagyunk, de a párom elmegy reggel fél hétkor dolgozni, ha nem túlórázik, akkor negyed hatra itthon van, ha túlórázik akkor meg a határ a csillagos ég, van mikor este 8-9-re ért haza.

Én megyek vissza dolgozni, folyamatos műszakba!! Két kisgyerek mellett. Szerintem így is nagyon keveset leszünk együtt, hogy városban lakunk.

2013. ápr. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Igen a kocsi is felmerult, de nincs jogsim meg alapbol utalom a kocsikat... Szigetszentmiklos. Kocsival a mhelyem 30 perc lenne..
2013. ápr. 10. 13:50
 9/15 A kérdező kommentje:
Koszi hogy segitetek gondolkodni! :)
2013. ápr. 10. 13:52
 10/15 A kérdező kommentje:
egyebkent itt sem csaladi hazban lakunk, most eppen panelban. De van egy lehetoseg egy jobb alberletre ujepitesu 3 szobas fele annyiert mint amennyiert Pesten talalnank szamunkra megfelelot..
2013. ápr. 10. 13:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!