Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5,5 hónapos kislányom 5*...

5,5 hónapos kislányom 5* eszik egy nap. (8-11-14-17-20). Elkezdtük a hozzátáplálást gyümölcsel, amit én 11-kor adtam neki, és utána megitattam tápszerrel. Ki hogy csinálja?

Figyelt kérdés
A védőnő azt mondta, hogy a gyümölcs evészet az a 6.alkalom vagyis 8-és11 között adjam neki.Mert nem tudok gyümivel kiváltani egy étkezést. De akkor mivel váltom ki a tízórait?Én úgy gondoltam, hogy az a cél, hogy a 11 órási tápszert már ne kelljen adnom neki.
2013. ápr. 11. 08:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha csak kóstoltatod, akkor még persze nem elég neki, és kell neki tápszer is, de ha már megeszik egy jó adagot a gyümölcsből, akkor utána úgysem kéri majd a tápit.

Lányommal én először a tízórait váltottam ki, és gyümölccsel, amit sokszor keksszel kevertem össze, így elég laktató volt neki. S akkor már nem ivott utána tápszert.

2013. ápr. 11. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
jól mondta a védőnő, amíg még csak kóstolgat, így az elején, akkor az csak egy plusz alkalom. Ha 8 és 11 között adod, és aztán 11 kor tápszert, egy idő után nem fog sokat inni belőle, a gyümölcsöt meg mindig egy kicsit később adjad, így egyre közelebb lesz a 11 órai normál tízórai időpőponthoz, és egyszer csak összeér: mennyiségileg annyi lesz, hogy pont elég.
2013. ápr. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
De ha már megeszik kb.150g-ot, akkor kiválthatom a 11 órási tápot gyümire? Bírni fogja gyümivel 14:00 -ig?
2013. ápr. 11. 10:22
 4/8 anonim ***** válasza:
Anno nekem is valahogy így mondták és nem igazán értettem, hogy akkor most másfél óránként etessem? (pontosan ugyanekkor evett a babám mint a tiéd) Elkezdtem azt, hogy 8:szopi 11:gyümölcs utána szopi 14:főzelék utána szopi 17:főzelék vagy gyümölcs utána szopi 20:szopi. Amikor még csak kóstoltattam, akkor csak a 11 órási szopi előtt, később már 2 szopi előtt is. Egyre többet és többfélét evett, most lesz 10 hós, és már 4 óránként eszik (már 3 hónapja), és csak hajnalban szopizik (plusz délután egy keveset). Én így oldottam meg, mert nem igazán értettem hogy hogyan kéne csinálni, de bejött :)
2013. ápr. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, a 150g elég jó adag, szerintem bírni fogja, de azt úgyis észreveszed ha 14.00kor habzsol mert olyan éhes. Akkor több kell neki.
2013. ápr. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is bírni fogja, de ha nem akkor alakítasz az adagon, vagy az étkezések időpontján. Úgyis ráérzel majd!
2013. ápr. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Imádja a gyümit. Megeszik már belőle 200-220g-ot és simán kibírja vele a 3 órát.:-)
2013. ápr. 13. 11:55
 8/8 anonim ***** válasza:
4. vagyok, az enyém ennyivel 4 órát is kibír :) Így álltunk át a 3,5-4 óránkénti evésre.
2013. ápr. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!