Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11hónapos kislány csak úgy...

Baboly kérdése:

11hónapos kislány csak úgy hajlandó enni, ha nézi a tévét. Mit tegyek? Már nem cicizik, a tápszert pedig nem issza meg. Nagyon el vagyok keseredve, mert tudom ez igy nem normális, de nem tudom mitévö legyek?

Figyelt kérdés
Próbáltam tévé nélkül,de 3napig szinte semmit nem evett csak pár szem kölesgolyót.Létezik,hogy nem szeret semmit,mindent úgy kell bele tömni?Igy sem eszik túl sokat,7kilo csak.Van másnak is ilyen problémájaHa vk tud segitsen,hogyan változtassak ezen

2013. ápr. 11. 12:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Elöször is mindenképpen kapcsold ki a tv-t. Már ebéd elött se menjen a tv. Nekem fura is, mert nálunk mikor ilyen pici volt, még nem néztek tv-t, így csak este mikor lefeküdtek ment.

Aztán semmit ne adj neki csak normális ételt. se kölesgolyót, se tejszeletet, se joghurtot. Próbáld meg mit is szeret. Bébiétel, vagy sajátodat? Próbáld meg teljesen pürésíteni, vagy ha bébiételt adsz akkor 4-6 hósoknak valót adjál.

Reggelire ha nem eszik tápszert akkor ha mást nem eszik meg akkor adjál tejpépet. Majd a követekzö étkezés ebéd legyen, ami rendes fött étel.

csak vizet adjál neki inni.


Nekem nagylányom aki keveset eszik és vékony, így nála van korlátozva a csoki és édeség evés, mert ha azt eszik akkor ebédt nem eszik.

2013. ápr. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Romoljon el a tv. (Hátul kihúzod, hiába kapcsolgatná, nem megy....)

És nemcsak evés alatt, de bizony egész napra el kellene romolnia. Itt a jó idő, menjetek ki sokat a levegőre - talán az étvágya is jobb lesz), találjatok ki bentre is egyéb elfoglaltságot. Segíthet a konyhában ebédet főzni, ha "együtt" készül, lehet hogy szívesebben megkóstolja.

2013. ápr. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Hol van a tévétek?

És hogy szokottrá erre?

Írnál erről valamit?

2013. ápr. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Napi 5 csepp Béres csepp, mivel 10 kg alatti. Lányom is 7,5 kg volt 1 évesen. Elkezdtem a Béres cseppet, az étvágya nagyon jó lett tőle. Most 2 éves lesz májusban és most 11 kg. Kevesebb, mint 1 év alatt 3,5 kg-ot hízott.
2013. ápr. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
hát ez durva, hogy 11 hósan tévézik, de már mindegy. Próbáltad máshol etetni? Nekem a rossz evő gyerekem pl. a pékségből frissen vett kiflit megette az utcán, otthon nem. Igen, ez sem jobb. De jó lenne, ha nem kötné össze a tévézést meg az evést. Nem hiszem, hogy érdekli a műsor, csak rossz szokás. Nyugi, nem fog éhen halni a kaja mellett, mondd, hogy evés után lesz tévé,de max. öt perc. Szerencsére jön a jó idő, ahogy írták, majd megéhezik, ha sokat levegőzik.
2013. ápr. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
az en lanyom is rossz evo, o egy evesen 8kg volt.Nalunk bevalt a szabadban etetes, kocsiban ult, volt mit neznie kozben szepen nyitogatta a szajat. Otthon meg konyveket olvastunk eves alatt, aztan amikor mar a szajaba rakta a kajat, ez kb. 13-14hos kora korul volt, kapott kockara vagott zoldseget a tanyerjara, azt csipegethette, kozben en meg kanalasztam. Nagyon sok turelem kell hozzajuk, es ujitast ugy erdemes bevezetni, hogy nagyon ehesek legyenek. MOst 17hos, tud kanallal enni, de nem akar. Adj esetleg neki is kanalat a kezebe. En kostoltattam vele fozes alatt a dolgokat, persze amit lehet. Es a tevet jobb ha elfelejtitek egesz nap.
2013. ápr. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

Az enyém is sokszor úgy eszik, ha közben a gépen mesét néz, másfél éves lesz. Nekem azért csinálja ezt, mert unalmas neki a székben ülni és enni. Ha nem néz mesét, akkor sokkal kevesebbet eszik meg, hamar elfogy a türelme, ki akar szállni, viszont ha bekapcsolom neki, szinte bármit megeszik, mert addig lefoglalja a mese (vagy tv maci, Halász Judit zenéi, ilyesmik).

Néha, ha darabos kaját kap, amit kézzel vagy villával ehet, akkor előfordul, hogy azt megeszi mese nélkül is.

Én azt szoktam, hogy csak akkor kapcsolom be neki, ha már végképp nem akar enni, először mindig anélkül próbálom, néha bejön, néha nem. Aztán megpróbálom csak zenével, hogy kép nincs, csak zene, néha az is bejön.

Szerintem ez az evés is hasonló mint az alvás, mindenki úgy éli túl, ahogy tudja. Van aki ringatja, van aki sétál vele, van aki cicin altatja, van akinek meg minden gond nélkül elalszik magától (na, ők szoktak mindenkit leszólni, hogy ez nem normális, és ezen mindenképpen változtatni kell, mert hű, meg ha).

Szerintem később ezekről leszoknak valahogy maguktól (pl. nyaraláskor, bölcsibe, vagy nyáron ha más programok lesznek).

Én nem görcsölök ezen, az ember örül, ha belediktál a gyerekébe valami ennivalót, mindenki úgy, ahogy tudja. Szerintem tökéletes gyerek nincs, aki a nagykönyv szerint eszik, alszik, fejlődik, stb. Vagy akinek olyan van az elvileg nagyon szerencsés, bár én ebben is kételkedek picit. Szóval szerintem ne aggódd ezt túl, ha ilyen kis vékony, inkább törekedj arra, hogy egyáltalán megegye, a babák szokásai úgyis állandóan változnak, majd elhagyja ezt is ha nagyobb lesz, és vesz fel más "nem normális" szokásokat :).

2013. ápr. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ezt csak az érti meg, akinek szintén rossz evő a gyereke. Egyet értek az előttem iróval. Nálunk egy saját kanál a kezében és apró falatkák segitett egy kicsit, de igy is nagy kinlódás az evés.
2013. ápr. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ki mondja meg, hogy mi a normális? Szerintem nagyobb butaság egy ilyen kis súlyú babát 3 napig "éheztetni", mikor minden kis bevitt kalóriára, vitaminra szüksége van, mert nem a nagy könyv szerint eszik.

Nyugodtan etesd úgy ahogyan többet megeszik, szerintem most inkább az legyen az elsődleges szempont, ne az, hogy mit mondanak az "okosok".

Nem mondom, hogy ez a legjobb módszer, de ez is egy a sok közül.

Esetleg próbáld meg te is nem tv-vel, hanem a youtube-ról valami szerényebb mesével, hátha úgy is működik.

2013. ápr. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Elöször is,mi télen is nagyon sokat voltunk a llevegön,a tévé csak akkor szól,amikor eszik a kishölgy.Imád kint játszani,felfedezni!És duck tévét néz,mikor eszünk.Ezen kívül csak a híradó erejéig van bekapcsolva a tévé.Egyszerüen nem szeret enni.Köszönöm a megerösítést,sztem is az a fontos,h egyen,nem a hogyan.Csak néha azért elkeseredek...
2013. ápr. 12. 08:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!