Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem tudjuk 9 hónapos...

Miért nem tudjuk 9 hónapos kisfiam orrát rendesen kiszívni?

Figyelt kérdés

Már mindent kipróbáltam, ami eszembe jutott. Befogom a másik orrlyukát, maszirozom az arcát, melegítettem is az arcát, be is fújtam sós orrsprayvel. De amikor este orrszívás után cumisüvegből etetem hallom, hogy még szörcsög.

Járt már így valaki?


2009. szept. 22. 22:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A megfázás első, második napjában szokott nálunk is ilyen lenni. Aztán besűrűsödik és jobban lehet szívni.

Szerintem a felnőtteknél is van ilyen, hogy úgy érzed, szipogsz, mégsem jön semmi...

2009. szept. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen. De a gyerek orvos azt mondja, hogy kezd rá menni a dolog a fülére, és ez azért van, mert nem szívjuk ki rendesen. :-(
2009. szept. 22. 22:37
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha van olyan infrás maszírózotok,azzal maszírozd az arcát,homlokát,melegítve.Nekünk a gyerekorvos ajánlotta,mert fellazítja a lerakódást az arcüregben,homloküregben.

Fülre próbáld gyorsan a gyertyázást,nekünk fantasztikus hatása van mindig,a lányom el is aludt közben,pedig előtte sírt,h fáj a füle.Ilyen piciknek elég fél-fél gyertya a fülekbe.

2009. szept. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
De egy kilenc hónapos baba nem fog nekem nyugton maradni addig, amíg leég a gyertya....Ahhoz pedig oldalt kell feküdni, nem?
2009. szept. 22. 23:03
 5/11 anonim ***** válasza:
A gyertyáról:megpróbálhatod.Kellemes érzés,elképzelhető,h nyugton marad,te jobban ismered a kisfiad.A lányomnak, bár nem ilyen kis korban,de 2 évesen már csináltam-előbb nem volt rá szükség-,mert sírt,h fáj a füle,és elaludt gyertyázás közben,elmúlt a fájdalom.De ha most nem is,később hasznos lehet.
2009. szept. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Milyen orrszívót használsz? Lányomnak, mikor náthás volt, azt mondta a doki, hogy porszívós orrszívót használjuk. Csak azzal tudtuk rendesen kiszívatni az orrából a náthát. Meg javasolt még egy erősebb orrcseppet is (Nasivin 0,01% oldatos orrcsepp), de szerencsére azt már nem kellett használnunk. Amúgy azt mondta, hogy ne térjünk el a használati útmutatótól, mert akkor nagyobb kárt okozhatunk. Küldök egy linket, ahol elolvashatod, hogy milyen:

[link]

2009. szept. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Milyen orrszívótok van? Én vettem Living Lab-ot, [link] úgy gondoltam, hogy ez sokkal kíméletesebb, de nekünk nem vált be, hiába szívtam, mindig maradt benne, és szörcsögött.

A gy.orvos mondta, hogy vegyünk hagyományos porszívóba csatlakoztathatót. Ilyet: [link]

Na ez meghozta a hatást. Nekünk le volt már rakodva, ezért előtte Nasivin orrcseppet kellett csepegtetni az orrába várni min. 5 percet, aztán úgy szívni, hogy közben masszírozni az arcát. Eszméletlen mennyi váladék jött az orrából.

Jobbulást!

2009. szept. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, látom nem jó a 2. link. Erre gondoltam:

[link]

2009. szept. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! Mi ugyanígy jártunk.9 hónapos a mi babánk is és 4 hétig szívtam az orrát de soha nem tisztult ki, mindig hallottam, hogy ott a váladék, de akármennyit szívtam, akármit használtam nem lett jobb, azt gondoltam a fogzástól nem szűnik. Szerdán elvittem orr-fül-gégészetre, ahova azóta is járunk, ugyanis csak ott tudják rendesen kitisztítani. Azt mondta a doki, hogy olyan mélyen van a váladék, és olyan sűrű, hogy otthon soha nem tudjuk kiszívni, így minden nap megyünk hozzá. Holnap lesz a 4.alkalom, már sokkal jobb a helyzet.
2009. szept. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nyolc hós babánk ugyanilyen körülmények között került be tavaly karácsonykor a János kórházba. Ott szondával szívták le az orrát és még úgy is nehezen gyógyult. Ilyen piciknek nagyon kicsik még azok a járatok. A tesómnak ráadásul tök kacskaringós, annak meg szinte mindig gyulladásban van az arcürege, neki is nehezen tisztul, már kicsinek is folyton fel kellett szúrni a fülét.Esetleg más anyuka aki ott lakik a közelben, és nekik jól megy az orrszívás, megnézhetné, hogy csinálod, hátha ad valami jó tippet.
2009. szept. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!