Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetnék, hogy átaludja...

Mit tehetnék, hogy átaludja az éjszakát?

Figyelt kérdés

3 hós a lányom,anyatejes.Este 10 mire elalszik,és onnastól kezdve 2 óránként ébred enni.(éjfélkor,2kor,4kor,6kor,8kor).

De miért??Nem értem,hogy miért nem alszik?!Nappal is csak 2 órát alszik,délelőtt 1et,meg délután 1 et.

Valami ötlet,hogy mit tehetnék?


2013. ápr. 12. 11:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
ameddig azért ébred mert éhes,addig nem tudsz mit csinálni,meg kell etetned.Vagy kevés a tejed,vagy nem elég tápláló...hogy mit lehet tenni?többnyire semmit.nem tudsz semmit ez ellen,majd ha nagyon lesz,eszik mást is,kibírja az éjszakát kaja nélkül.sokat is eszik éjszaka?vagy csak megnyugszik a cicin?mert ha megnyugvást keres akkor jól jöhet egy cumi,vagy adj neki vizet,arra nem ébred többször.
2013. ápr. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ő még pici, nem "kell", hogy átaludja az éjszakát! Általában a tápis babák hamarabb teszik, mert a táp nehezebben emésztődik, míg az anyatej kb. 1 óra alatt. Megpróbálhatod, hogy csak ringatod kicsit, lehet csak a közelségedre vágyik, de ébredhet azért mert éhes, szomjas, foga miatt is, szóval bármitől. Majd később talán jobb lesz. Nekem 2 gyerek van, 4,5 éves és 6 hónapos, egyik sem alussza át az éjszakát. A kicsinek jönnek a fogai, gondolom azért. Ő már tejpépet is szokott kapni estére, mégis, elalszik 8 körül és éjfél-1 óra körül fent van, éhes. A nagy meg rosszul szokta meg, ő inni kel fel éjjel. Olyan pedig nincs, hogy nem elég tápláló az anyatej! :)
2013. ápr. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
1-es vagyok.2-esnek írom hogy márpedig van olyan. 5 hónapos kisfiam állandóan mellen volt,rengeteg tejem,volt,tele a mélyhűtő...Havi 200grammot örültem ha meghízta,pedig mint írtam,állandóan evett,nem is keveset.És a doki javaslatára kapott tápszert,és hozzátápláltuk.A Liga szerint persze nincs olyan hogy nem tápláló az anyatej,mert mindenkit az igény szerinti szoptatásra buzdítanak.Pedig igenis hogy van.Ha nincs olyan akkor miért nem szabad fogyózni a szoptatás alatt?????Hát azért mert akkor nem lesz elég tápláló az anyatej...(hoppá)kissé ellentmondásos.
2013. ápr. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
1.-3.-tényleg nincs ilyen, hogy nem elég tápláló, max. te nem étkezel megfelelően és elég változatosan ahhoz, hogy a szervezted megfelelő minőségű tejet tudjon előállítani, mert nincsenek bizonyos vitaminok ásványi anyagok a szervezetedben. Egy ideig mobilizálja a tartalékaidat aztán, ha kimerültek nincs honnan. Ha valaki igény szerint szoptat a szervezet követi a baba igényeit. 3 hónap körül van egy növekedési ugrás, ilyenkor állítja be a babó az igényt. 9 hónapos a fiam én nem alussza át az éjszakát. Van, hogy csak megnyugvás kell neki, de eszem ágában nincs teát adni neki....felesleges, sőt rossz, mert ha cukros, ehhez is hozzászokhat. Szóval kitartás, majd változik, ez nehéz időszak, de neki rád van szüksége, hordozni próbáltad már? ( vagy együtt aludni (kiságy a te ágyad mellé). Nálunk mindkettő bevált: hordozás és az együtt alvás is, nyugodt baba és nyugodt mama az eredmény, az meg baromság, hogy majd 10 évesen is az ágyunkban alszik :)
2013. ápr. 12. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Közben beszéltem a doktornőnkkel is.

Arra gyanakszik,hogy kezd csökkenni a tej mennyiségem,és azért kel éjszaka annyiszor,mert már nem lakik jól.

Eleinte csak 1szer kelt fel éjjel.Ő is azt mondta,hogy növekedési ugrás lehet,csak sajnos a tejem már nem pótolja ezt.Ugyhogy azt tanácsolta,hogy nappal szoptassam tovább,estére pedig kapjon BEBA HA START PRO tápszert pótlásként.Most megyek és megveszem neki.

Szép napot nektek!

2013. ápr. 12. 13:07
 6/6 anonim ***** válasza:
...akkor mégiscsak...:-)
2013. ápr. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!