Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem szereti az almát?

Nem szereti az almát?

Figyelt kérdés
Babám 4 hónapos. Most kezdtük a hozzátáplálást. Almával kezdtük, 4 napig kapta csak a levét, amit most már úgy ahogy elfogad.Tegnap és ma is próbáltam almapépet tápszerrel összekavarva adni neki, de nagyon sír és rúgkapál, kiköpi. Próbálkozzak még az almával? Vagy próbáljak meg mást pl. krumpli sárgarépa?
2013. ápr. 12. 13:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne próbálkozz mással. Hadd maradjon az alma, de lassíts. A hozzátáplálásnak az a titka, hogy óvatosan, fokozatosan kell csinálni.


Pár napig add simán a levét, ha azt már szereti, elfogadja.

Aztán próbáld megint a pürét, de csak egy kiskanállal, és ne keverd tápszerrel. Ne legyen túl szilárd állagú, mert lehet, hogy az a baj. Próbálj esetleg üvegeset adni, az elég folyós ahhoz, hogy ne öklendezzen tőle. Ha megeszi, akkor másnap már 1-2 kanállal több mehet, és így tovább.


Ha te csináld a pürét, akkor édes almából készítsd, vagy süsd meg előtte sütőben, attól sokkal finomabb, édeskésebb lesz.

2013. ápr. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
lehet még eleve korai neki a hozzátáplálás. Gyakran van hogy kell várni pár hetet mert semmit nem fogad el a baba. AZtán rá pár hétre meg simán egyszerűen megérik rá. Ha nagyon nem izlik neki szerintme ne eröltesd. Én legalábbis nem tenném, nagyon kicsi még. Ilyenkor gyakran még a gyomruk sem érett rá hogy befogadjon mást mint a tápeszer vagy az anyatej. Tápszeres baba?
2013. ápr. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én fiam is négy hónapos,és nem eszi az almát.Próbáltam az üveges bébiételt(síma almás)azt sem eszi,két napja kinlódom vele.A barackosat szereti.Egyébként az almának amúgy is elég intenzív íze van.Próbáld meg a krumplit.Én botmixerrel pürésítettem,de mivel nagyon sűrű,tettem hozzá tápszert.Símán ezt sem ette meg,de azt mondta a védőnő,hogy éppen csak annyi sót tehetek bele,amitől egy kis íze lesz.Érdekes,így megette:)
2013. ápr. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia, megsúgom, hogy mi 5 hónaposak vagyunk és mi sem esszük, szeretjük az almát. Pedig próbáltam édes almát is, de az sem kell. Én is gondolkodom, hogy bevezzessem e a krupmlit vagy a sárgarépát??? Már nem tudomi mi a megoldás...
2013. ápr. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!