Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hós kismama vagyok. Ikrek...

6 hós kismama vagyok. Ikrek esetében hogy járnak az alábbiak: Gyed, Tgyás, anyasági, családi pótlék? Mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Bruttó fizum 150 körül van.
2009. szept. 23. 10:10
 1/6 anonim ***** válasza:

tgyás: a (tavalyi) átlagfizetésed 70 %-a, SZJA-t vonnak belőle, 168 napig jár.

gyed: szintén annyi, SZJA-t és nyugdíjjárulékot vonnak belőle, 2 éves korig.

Anyasági: szülésre jár (hiába ikrek...), szimplán kapod, kb. 65.000 Ft.

Családi pótlék: duplán kapod.

Gyes-t nem kérdezted: az viszont duplán jár (netto 50.000 körül talán most) és annak az évnek a végéig, míg az utolsó is el nem kezdi az iskolát (ha netán nem egyszerre kezdik). 2 éves koruktól dolgozhatsz mellette, akkor is kapod.

2009. szept. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kár hogy az anyasági csak egy. És a Gyed? Az dupla vagy nem?
2009. szept. 23. 10:29
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]


Szia. Én ezt találtam neked.

Nekem a védőnőm adott felvilágosítást mindenről múlt évben. Úgy tudom hogy az egyszeri anysági egy gyerek esetén 65e körül van, ikrek esetében meg 85e/gyermek.

2009. szept. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ikreim vannak.Anyasági duplán jár,gyes az iskolába kerülésük évének végéig-dec 31-dupla, a többi a szokásos.Gyed is jár természetesen,a simán,tgyás is simán,csp pedig két gyerekre.
2009. szept. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok ismét.

Bocs, utánanéztem, az anyasági duplán jár és ráadásul nagyobb összegű, mint egy gyerek esetében. (A férjemet kérdeztem,mert én már nem emlékeztem rá, hogyan volt és ő meg ezt mondta, pesze biztosra..., mégegyszer bocsi).

A GYED az a béredtől függ, nem a gyerektől, így azt természetesen szimplán kapod.

2009. szept. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infokat.
2009. szept. 23. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!