Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a teendő? Tanácstalan...

Kata-89 kérdése:

Mi a teendő? Tanácstalan vagyok. Aki esetleg jártas ebben, tudna segíteni?

Figyelt kérdés
8 napos kislányomhoz ma jött ki a gyerekorvos, hogy megvizsgálja. Azt mondta kicsit kötött a csípője, úgyhogy fektessem többször hasra, de a baba, amint hasra fektetem, elkezd sírni, amúgy nem szokott (szerencsére nagyon jó baba). Tehát nem szeret hason feküdni. Hogyan tudnék segíteni a csípőproblémáján, illetve ez mekkora probléma? Lehet ebből később gond?

2013. ápr. 12. 17:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Hívd fel telefonon az orvost és kérdezd meg. Ő tudja, hogy pontosan milyen problémáról van szó, biztos tud mondani más gyógymódot is, ha ez nem vált be.
2013. ápr. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Sok kislánynak van kötött csípője, nem jó, de nem is lesz túl nagy baja tőle. Csúnyán hangzik, és biztos majd le is pontoznak, de sajnos akkor is erőltetni kell egy kicsit a hason fekvést ha sír. Oltásra is elvisszük a gyereket pedig tudjuk, hogy fájni fog és sírni fog. Szükséges rossz. A hason fekvés az a apóz amiből majd feltudja magát nyomni, nem elég háton feküdni mert akkor a hátizmok nem erősödnek, és a helyes testtartáshoz nélkülözhetetlen a hátizmok erősítése. (ülés, járás) A kötött csípőn tornával is tudsz segíteni, napi 3-5 alkalommal átmozgatod a kis csípőjét, körzések, terpesz, hashoz felhúzott láb, balra jobbra hajlítás/döntés.
2013. ápr. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ortopédiára elviheted,csípőszűrésre. Én úgy tudom tornáztatni kell,minden pelenkázáskor körkörös mozdulatokkal,illetve van akinek terpeszbetétet ajánlanak. A tornáztatással biztos nem ártasz,még élvezi is a baba.
2013. ápr. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szia! Minél hamarabb vidd el orvoshoz, azért lássa őt ortopédus is. Nálatok kb. 3 hónapos korban nem volt direkt ilyen vizsgálat? Nálunk volt és akkor kiderült, hogy kötött a csípője, tornáztattam, mire legközelebb mentünk, akkor már nem volt az szerencsére, mert különben terpeszpelenkát kellett volna hordania a babámnak. A doki megmutatja neked, hogy tornáztasd, mert nem mindegy. Én kislányom is 8 hónapos, de amúgy ő sem szeret hason lenni.
2013. ápr. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Terpeszpelenka a csípőficamra kell, hogy a combcsont "kiássa" magának jobban az ízületi árkot. Kötött izomzatra viszont a torna a legjobb megoldás, ha nem javul ortopédiára kell menni. De majd nem minden 5 gyereknek ilyen az izomzata.
2013. ápr. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
8 napos! :D
2013. ápr. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Tedd hasra, később se fogja szeretni de muszáj lesz hasra tenni, hogy majd jó legyen a mozgásfejlődése. Minnél előbb megszokja annál könnyebb dolgod lesz.

Hordozókendőt is javasolják, az is sokat segít! (nem meitai nem kenguru, kendő!)

2013. ápr. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Disi ***** válasza:
Az èn kislányom is kötőtt csípővel született, de nekem már a kórházban megmutatta gyógytornász hogyan kell tornáztatni. Hason feküdni az enyém sem szeretett, de muszáj. Nem kell hosszú időben gondolkozni, naponta többször 10-15 perc elég. Természetesen reklamálni fog, de ne felejtsd el te vagy a felnőtt és szüksége van rá. Sok mindenért fog még a későbbiekben is reklamálni :) Gondolom olyan nagy baj nem lehet ha nem kaptatok beutalót uh-ra, de a tornát kérd meg hogy mitassák meg neked, mi is csináltuk minden peluscserénél.
2013. ápr. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Az én kislányom 7 hetes, most voltunk vele ortopédián, és tornásztatást és terpeszpelenkátirtak elő. Pedig a mi doktornénink azt mondta jó, tornáztatom kezdetektől, mert tudom, hogy az jó a csípőjének, és a pocaknak is! És mert szereti!

A te babád is szeretni fogja! Később pedig biztos nektek is menni kell az ortopédiára, mert úgy tudom, hogy az kötelező. De addig lehet meg is oldódik! :)

2013. ápr. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Tornáztatom inkább, de azért minden nap egy picit hasra fogom fektetni :) csak nagyon sajnálom :) de a muszáj az nagy úr :)
2013. ápr. 12. 18:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!