Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a teendő? Tanácstalan...

Kata-89 kérdése:

Mi a teendő? Tanácstalan vagyok. Aki esetleg jártas ebben, tudna segíteni?

Figyelt kérdés
8 napos kislányomhoz ma jött ki a gyerekorvos, hogy megvizsgálja. Azt mondta kicsit kötött a csípője, úgyhogy fektessem többször hasra, de a baba, amint hasra fektetem, elkezd sírni, amúgy nem szokott (szerencsére nagyon jó baba). Tehát nem szeret hason feküdni. Hogyan tudnék segíteni a csípőproblémáján, illetve ez mekkora probléma? Lehet ebből később gond?

2013. ápr. 12. 17:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szia. Nekem is gyűlölt mindig is hason lenni. Minden nap annyit tettem, amíg nem kezdte el nagyon behergelni magát. Ennek következtében már 2 hónaposan megtanult hasról hátra fordulni, mert mindent megtett, hogy ne maradjon úgy :).

Én azt csináltam többet, hogy a mellkasomra tettem hason, úgy egy fokkal jobban elviseli. Mondjuk nekünk nincs csípőproblémánk, de a hátát, nyakát így erősíteni. Most már, hogy nagy erőfeszítés nélkül tud könyökölni, már egy fokkal jobban el van hason, de most sem nagyon bírja 4-5 percnél tovább.

Tornáztasd sokat, lehet rá gyakorlatokat találni. Mi minden este fürdetés előtt meztelenül egy fél órát tornázunk babamasszázzsal összekötve. Szóval szerintem ne erőltesd nagyon, max. egy hónap múlva felírnak terpeszpelenkát, ha nem javul a tornától.

2013. ápr. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Disi ***** válasza:
Igen, ez nagyon jó ötlet amit az utolsó hozzászóló írt. Ha a mellkasodra teszed a picur is jobban fogja élvezni :)
2013. ápr. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
A torna és a hason fekvés mellé jó kis kiegészítő "terápia" lehet ha hordozod, kendőben vagy karikás kendőben:). Ezekben akkorára "állítod " a kicsid terpeszét, ami még kényelmes neki, illetve szép fokozatosan nyithatod a térdeit, passzívan tornáztatva a csípőjét.
2013. ápr. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!