Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány gyermeket szeretnél/szere...

Hány gyermeket szeretnél/szeretnétek?

Figyelt kérdés

Sokan mondják és olvastam is, hogy egyre kevesebb a gyermek, mert sok ember nem is szeretne már, hiszen "csak a probléma van vele" illetve az egészségtelen életvitelünk miatt sokszor problémás a teherbeesés, és akkor még a nehéz anyagi kérdésedről nem is beszéltünk!

Kíváncsi vagyok, hogy ez valóban így van-e. Ezért kérdezem meg, ti hány gyereket szeretnétek vagy esetleg hány gyermeketek van, szeretnétek-e még?

Én szívem szerint 4 csöppséget szeretnék, de anyagiak miatt nem kizárt, hogy 2-nél majd megállnánk.

Érdekel mindenkinek a véleménye, hozzászólása!


És előre is köszönöm! :)


2009. szept. 23. 12:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Minimum 3-mat, most a 2.-nál járunk...
2009. szept. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem egy babám van, eddig mondogattam, hogy nem akarok még egyet de talán majd pár év múlva igen. De akkor is max 2 lesz.
2009. szept. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én imádom a Picurkákat,3 gyereket szeretnénk:)

Van egy 5 hetes Kisfiam,de ha tehetném és tudnám hogy bírni fogom,akár már rajta is lennék a következőn:)

Már a szülőszobán is ezt mondtam,szerencsére gyors és könnyű szülésem volt.

Tény,hogy nem egyszerű egy kisbabával,de minden kezdet nehéz és idővel csak egyre könnyebb lesz:)

2009. szept. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg egy 4 hónapos kislányom van, még egy baba tuti lesz, de igazából 3-at szeretnénk, de anyagilag nem hiszem, h. bírnánk. Illetve korban sem fog már beleférni, most 34 évesek vagyunk. Úgyhogy 2 lesz.
2009. szept. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
1 már van aki 6 hónapos, még 1-et mindenképp szeretnénk, de ha anyagilag úgy fogunk állni hogy jöhet akkor jöjjön.
2009. szept. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

van egy 11hónapos fiunk,és ha minden igaz,akkor jön a kistesó :-)

kettő mindenképp lesz/van,de lehet,hogy "vénségemre" majd valamikor 36-37 felé még egyet bevállalunk,de addig még nagyon sok minden változhat

2009. szept. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy gyerekem van és nem is szeretnék többet.

Igazából a 2 gyereket tartom ideálisnak (lehet nem ez a legmegfelelőbb szó rá), de mégse mertem rá vállalkozni, több okból sem. Első sorban én a nagyon kis korkülönbségnek vagyok a híve (biztos csak azért, mert mi úgy nőttünk fel az öcsémmel, és tényleg játszótársak voltunk), erről meg már lekéstem. Aztán félnék, hogy különbséget teszek a gyerekeim között (környezetmben többeknél tapasztaltam ezt), ezt meg undorító dolognak tartom. Az anyagiak sem voltak mellékesek a döntésemnél (én később szeretném rendesen taníttatni a gyerekem, elindítani az életbe; nem szeretnék nyomorogni a lakásomban és szerintem 3 szobában 3 ember fér el kényelmesen), és az sem, hogy nem tartom magam igazi anya típusnak. Imádom a gyerekem, de nagyon örülök, hogy már elég nagy ahhoz, hogy más dolgoknak is éljek ne csak neki. Soha nem mondogatta, hogy neki miért nincs kistestvére, szerintem elvan egyedül. Környezetmben sokan "elítélnek" ezért a döntésemért, mondván egy gyerek nem gyerek stb. és különben is olyan fiatal vagyok még szülhetnék (ami tény, mert 28 évesen van egy 9 éves lányom), de én eldöntöttem, hogy nem szertnék többet.

2009. szept. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
nekem van egy 15 hónapos imádnivaló kisfiam és most 16 hetese babás vagyok. Itt meg is állunk:)
2009. szept. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én szülésem alatt mondogattam, hogy soha, de soha többé nem fogok szülni. :( Nagyon-nagyon megszenvedtem a kisfiamért, aki már 3,5 hónapos. tegnap megnéztük Apával a videoit, az első nap itthon, első fürdetés, pelenkázások... és sírtam, milyen pici volt, most meg már milyen nagy.

Szóval, ha az anyagiak engedik, akkor talán még egyet bevállalunk 30 előtt. 25 vagyok.

2009. szept. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
34 éves vagyok, van egy 4,5 éves kisfiam és egy 10 hónapos kislányom. Így én elégedett vagyok, de ha esetleg úgy állnánk anyagilag meg mindenhogy, hogy megengedhetnénk, akkor még olyan 4-5 év múlva jöhetne egy harmadik baba is. Sajnos, félek, hogy nem így lesz.
2009. szept. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!