Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? Már nagyon kétségb...

Mit tegyek? Már nagyon kétségbe vagyok esve!?

Figyelt kérdés

3 hetes múlt a fiam.A védőnő az elejétől kezdve azt mondta h igény szerint szoptassam.Igy is tettem.Volt kint a dr-nő és mondta h szigorúan tartsam be a 3 óránkénti etetést,mert emésztetlen a kakája és nagyon szeles,ami miatt fáj a hasa.Írt fel neki "gastrica"-t.Ez egy ilyen kanalas lötyi,a gyomrára.Ezt napi 3 alkalommal kell adjam neki.

Tegnap napközbe kétszer kibírta a 3 órát,de többször nem.Torka szakadtából sír,már belefeszült,igy csak 2 órát bírt ki.Én meg nem vagyok benne biztos h neki neki ez igy jó.Amúgy egy evésre 100ml-ket szokott enni.Mit javasoltok?Nekem ez igy nem megy h hagyjam ordítani.



2013. ápr. 13. 07:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyik sem mondott butaságot,mert az ideális az lenne, ha 3 óránként enne, de ha nem képes rá akkor az elején másképpen kell. 100ml nagyon jó.

Próbáld kihúzni amíg csak tudod, de órdítai ne hagyjad.

hasjájos baba? Nem is étem minek írt bármit is ha nem fáj a hasa neki.

2013. ápr. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kell hozzá pár nap, hogy hozzászokjon a gyomra. Szép és jó az igény szerinti szoptatás de vannak babák, akiknek nem bírja a gyomra. Pl az enyémnek sem bírta. Csak én annyival rosszabb helyzetben voltam, hogy nekem a védőnő azt mondta, ne hívjak emiatt dokit, mindent jól csinálok. Aztán fogyni kezdett a lányom és orvosi tanácsra 3 órát vártam az etetésekkel. 3 nap iszonyú volt, de utána mintha varázsütésre minden rendbejött volna. A kaki is rendes lett és a lányom is hozzászokott az új helyzethez. Kitartás!! Ha már nagyon éhes, nem muszáj tartani, tehát pl semmi gond ha 2 óra 40 perc telt el az utolsó etetés óta, a lényeg, hogy szépen lassan próbáld kitolni ezt az időt.
2013. ápr. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igény szerint szoptass! Szoptatási tanácsadóval beszélj és neki hidd el, amit tanácsol! Nekünk az alábbiakat javasolta és minden rendben volt:

- bármikor tedd cicire, ha kér, mert ha az órát nézed, nem fogod figyelembe venni, hogy a növekedési ugrásoknál akár óránként is kér, ilyenkor növeli a tejmennyiséget és ha csökkenni fog a tejed, kiegészítesz és hamarabb abba fogod hagyni a szoptatást

-3 hetesen nem csak a táplálkozás a cici, ez még a 4. trimeszter, legjobb lenne, ha kendőben hordoznád

-ha 1-2 óránként kér, az sem baj, DE: ha 2 óránál kevesebb telik el a két szopi között, akkor ne válts mellett: arra tedd amelyikből utoljára evett. A szopizás elején híg, cukros tej jön, ami a hasfájást okozza (nincs tejcukorbontó enzimjük még, 3 hónapos korára termel elegendőt, de vannak szerek, amivel lehet pótolni, ha fáj a pocakja: Colief, CalmBaby), a zsíros, laktató hátsó tejtől lakik jól, bírja egyre tovább a szopik között és ettől nem fáj a pocakja. Ha szeles, próbáld ki az Espumisant vagy az Infacolt. Mi használtuk egyszerre a Coliefet és az Espumisant is.

NE NÉZD AZ ÓRÁT ÉS NE MÉREGESD A SZOPIKAT! HA PARAMAMI VAGY, MINT ÉN, ESTE MÉRD, FÜRDÉS ELŐTT! Nem esznek egyformán, mert a tej reggel hígabb (többet eszik és több is termelődik) estére kevesebb, de laktatóbb (ezért pótolnak este gyakran hozzá a méregetős anyukák, feleslegesen). Ha van 4-5 pisis (kakis nem kell, anyatejes babának az sem baj, ha heti 1x van, a pisi elég 1 evőkanálnyi, nem kell totyogjon a pelus). Ne hagyd sírni, tedd így cicire, ahogy leírtam és kösd magadra! Én ezzel a módszerrel már lassan 10 hónapja szoptatok, de a tanácsadó segítsége előtt rémes volt, amikor a 3 órás szoptatást erőltette a környezetem.....Ne ijedj meg, lesz alkalmanként 2-3 nap, amikor 1-2 óránként cicizne, hagyd. 2 hónapos korára szépen ügyi lesz és nem érnek egymásba a szopik. Írj, ha tudok segíteni, de inkább tanácsadót hívj, nekem csak saját tapasztalatom van :)

2013. ápr. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

csak egy kérdés -- te mit szolnál hozzá ha valaki szabályozná h mennyit és mikor ehetsz????

kopog a szemed az éhségtől, de az aki enni adna, azt azt mondja nem nem lehet még, kínlódjál csak még tovább ??????


ezt te még ésszel megérted

de egy baba ösztönlény nem érti mért nem kaphat enni ha éhes és ezért sír


3 hetesen a 3 óra nagyon sok hidd el majd kibírja tovább is ha nagyobb lesz

sok esetben szomjas is a baba !

szal tessék akkor enni adni neki mikor éhes lesz,

az h szeles az jó mert nem marad bent a pocakjában a levegő hanem kijön :-)


emésztetlen étel: az anyatej a legkönnyebben emészthető ételféleség alig 1 óra alatt fel tud szívódni a baba pocakjából :-)

ezért is lesznek hamar éhesek no meg a gyomruk is kicsike még


tess odafigyelni a baba jelzéseire ö jobban tudja mikor éhes, mikor fáradt, mikor csak szomjas -- ezt egy orvos vagy védőnő sem tudja !!!!!

2013. ápr. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

ja azt nem mondtam h 3 gyerek van és mind igény szerint szopott :-)

érdekes módon felnőttek és rendben vannak

2013. ápr. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a babád tudja mikor éhes. Én is igény szerint szoptattam nekem azt mondta a védőnő hogy ne tartson egy szoptatáws 20percnél tovább mert a baba annyi idő alatt megszívja magát a többi meg csak cumizás. Nos én nem hallgattam rá volt hogy 1,5 órán keresztül cicizett, és szép dundi kisbaba volt. és bizony volt hogy 2 óránként. Add azt a Gastrica-t neki de igény szerint szoptasd. A doki mondja meg hogy mikor éhes a babád? Bízz az ösztöneidben ha látod hogy éhes etesd meg! A hasfájás akkor is előfordul ha percre pontosan 3 óránként eteted meg. Valamelyik gyerek hajlamos rá valamelyik nem. Ne hagyd ordítani!
2013. ápr. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hülye az orvosod, bocsi. A baba jobban tudja, hogy mikor kell szopnia és te is érezni fogod, ha az ösztöneidre hallgatsz. Vannak hasfájós babák, de az én babámnak a tápszertől ugyanúgy fájt a pocakja, a 3 óránkénti kajától szintén.
2013. ápr. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!