Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mar kétségbe vagyok esve!...

Mar kétségbe vagyok esve! Nagyon duci a kisbabám?

Figyelt kérdés

Kislányom december 19-én született 3100 grammal, 50 cm-vel. Így volt a hizas:

1. hónap: 4300 gramm, 53 cm

2. hónap: 5900 gramm, 60 cm

3. Honap: 7200 gramm, 62-63 cm

Tegnap megmerte a doki, 7600 gramm, szóval kb olyan 400 gramm körül hízott a 2 hét alatt. Csak anyatejes, magától állt at a 4 óránkénti evésre. Eszik hajnalban olyan 4 körül, utána reggel 8kor, délben, du. 4kor es este 8kor. Egy evésre kb 200 körül eszik. Mar az orvos is beszologat, hogy mar inkább meg sem nézem mennyit hízott..stb. Én így imádom a kisbabamat, ahogy van! De ez nem baj, hogy ilyen duci? Mikor fog végre megállni a hizas? Amúgy jo kedvű baba, sok pisis-kakis pelus van, szépen fejlődik! Volt valaki, akinek így hízott a babája?



2013. ápr. 5. 12:34
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:
81%
Igen ismerek iet ő még mindig duci de 8 hós :) Hát elég nagy de nem baj majd ha mászik meg stb le jőn róla, megy amugy se mindenki hurkapálcika. :) Az én kislányom 8 hós és 7600 graam meg 74 cm :) :D
2013. ápr. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:
24%
Igen nagyon, nem kéne hagyni ilyen sokat szopni egyszerre.
2013. ápr. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 anonim ***** válasza:
61%
Hát ez elég sok, látod, más babák 8 hósan ennyik. :s
2013. ápr. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/67 anonim ***** válasza:
79%
hát amíg szoptattam borzasztó sokat hízott az enyém is, de nem is tudtam sokáig szoptatni. majd ha mozog lemegy róla vagyis nem hízik ilyen ütembe.
2013. ápr. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/67 anonim ***** válasza:
100%
Hú tényleg nagyon sokakat hízik.Most nem azért, de nem gúnyolódnia kéne az orvosnak hanem megnyugtatni ha rendben van ez így, vagy ha nem (én nem tudom nem vagyok orvos) akkor küldeni ahova kell. Elég paraszt a doki..Nem kérdezted tőle, hogy mitől hízhat ilyen mértékben a kislányod? 200 ml tápit az 1 évesem eszik. :O
2013. ápr. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 anonim ***** válasza:
81%

Ne aggódj vannak ilyen babák. Ha magától átállt 4 óránkénti evésre az teljesen jó, nem tudsz mit tenni vele, éheztetni nem lehet nem is szabad, ha elveszed tőle a cicit mielőtt végzett azzal csak azt éred el hogy hamarabb fogja újra kérni.

Teljesen jól csináljátok. Mikor nem lesz már anyatejes akkor normális vegyes egészséges étrenddel nem állandóan etetve hanem szép rendszerben ahogy most is eszik-kizárt hogy kövér kisgyerek legyen.

Nekem a lányom 4 kilóval született 60 centivel, kilókat hízott ő is eleinte és 7800 gramm és 74 cm volt 4 hónaposan! De 6 hónapos kora után lelassult ez a fejlődés, 1 évesen 10.5 kiló volt 78 cm teljesen átlagos baba.

Most is normál méretű, nem vékony azért de normál (3.5 éves 16 kg és 104 cm).

A másik példa meg a 2 fiam aki eleinte is épphogy meghízták havonta a 500-600 grammot 1 évesen 8700-8900 gramm körül voltak és most is vékony testalkatúak pedig őket is ugyanúgy csak anyatejjel tápláltam 6 hóig és még ők gyakrabban is ettek jóval mint a lányom.

Szóval nem aggódnék a helyedben egyáltalán.

2013. ápr. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 anonim ***** válasza:
75%
6 os vagyok és nem is értem ezt hogy ne szoptasd annyit, a cicin nincs szintjelző hogy mennyit evett már meg:))) Ráadásul egy 4 hónapos baba max. 5-8 perc alatt végez tehát hamar beszippantja az adagját.
2013. ápr. 5. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem egyáltalán nem vészes, nekem 4 hónaposan volt 7600 gramm, de nem mondanám, hogy nagyon duci volt (jó, persze sovány sem).

Ha a doki szerint nem baj, akkor semmi gond.

Anyatejes babát állítólag nem lehet túlhízlalni (legalábbis én ezt olvastam, mert az enyém viszont állandóan szopizott).

Nekem is volt olyan mikor hirtelen ilyen sokat hízott, főleg az elején, havonta minimum 1 kiló mindig megvolt . Aztán később már kevesebbet. Szerintem nincs ezzel semmi gond.

2013. ápr. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:
100%
Azé ne mondjuk hogy nem volt duci, de ez nem baj. Az én 8 hósómra is mondják mien ducika meg mien husis, közbe 7600 gramm! :)
2013. ápr. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 anonim ***** válasza:
52%
Szia :) az en torpem 10kg 4 honapos de 67 cm :) mar elfordul van ket fogunk most kezdtuk az almat :) ne aggodj nem gond a sulya :) szopiztasd csak nyugodtan en is szoptatom 4 orankent.. :)
2013. ápr. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!