Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit mondjak anyósomnak?...

Mit mondjak anyósomnak? Babaruha téma

Figyelt kérdés
Anyósom olyan ruhákat vesz gyerkőceimnek, ami nem tetszik, én a pamut dolgokat szeretem, ez mind poliészter, nem adnám rájuk, meg kinézetre se tetszenek. Tegnap kaptak 1-1 mamuszt: rózsaszín és lila a lány és fiú ikreim, 8 hósak, de mamuszt amúgyse adnék még rájuk, max ha mennek, meg nem ilyen időben...
2013. ápr. 15. 08:28
 1/9 A kérdező kommentje:
Nem szeretném, ha megsértődne.
2013. ápr. 15. 08:31
 2/9 anonim ***** válasza:
Mondd azt, hogy nagyon sok ruhátok van, ne vegyen ruhát, vegyen inkább.... ami tényleg szükséges, vagy amivel nem tud mellé lőni.
2013. ápr. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha nem találkoztok gyakran, akkor köszönd meg, mondd hogy jó lesz. Aztán nem adod rájuk, nyilván ha nincs ott minden nap úgysem tűnik fel neki. Vagy mondd, hogy érzékeny a bőrük, ezért te csak pamut cuccokat adsz rájuk.
2013. ápr. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én megköszöntem, és eltettem a cuccokat ilyenkor.

Megsérteni én sem akartam, értelmét meg nem láttam, hogy leüljek ezt megbeszélni vele. Jóban vagyunk, viszont ők mindig ilyen cuccokat vettek (maguknak is), nem is vennének másfélét. Nem is értené mi bajom.

2013. ápr. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Általában én is megköszönöm és elteszem amiket hoz, főleg hogy méretben sosem találja el, pedig mindig megkérdezi mekkorát vegyen, de mivel fél hogy az kicsi lesz, mindig 3-4 számmal nagyobbat hoz (lehet azt gondolja nem tudom mekkora ruha kell a gyerekemnek).

Mondjuk most megsértődött kicsit, mert az 1 éves lányomnak rugdalózokat vett, és közöltem vele, hogy már nem adok rá ilyeneket!

2013. ápr. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

HA tényleg szólni akarsz, akkor tuti sértődés lesz. Esetleg próbálhatod azt, hogy felajánlod, hogy együtt menjetek vásárolni, és feltűnően lelkesedsz azokért, amik neked tetszenek, hátha ért belőle.


Amúgy ismerős a helyzet. Anyós az én gyerekeimnek sem megy messzebb a sarki turkálónál, vagy a kínainál, és ott biztos kézzel válogatja ki a legízléstelenebb, hordhatatlan, elszabott holmikat.

Halkan jegyzem meg, hogy a másik unokánál a minimum a c&a és a h&m...


Mikor a narancssárga gyerekszobába rikító rózsaszín függönyt akart venni minden áron, és az akkor 3 éves lányomnak arany színű leopárdmintás kabátot, akkor mondtam neki, hogy inkább ne.

2013. ápr. 15. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

az én anyukám is sokat hoz

megnézem kiválogatom a többit elviszi


ha nagy még elteszem legfeljebb jövőre jó lesz .-)


am ha ilyen lenne megköszönném és keresnék egy helyet ahova be tudom vinni : vöröskereszt nagycsaládos családsegítő védőnő stb....

2013. ápr. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azzal, hogy nem szólunk nekik, csak az érjük el, hogy továbbra is sok ilyen cuccot fog venni, ami nem jó, mert ő fölöslegesen költi a pénzét, mi meg csak pakolgatjuk ide-oda.

Szólni kell finoman, még akkor is ha picit megsértődik, mert így senkinek sem jó.

2013. ápr. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én a legelső alkalom után (néhány hetes volt a baba és egy poliészter sapit hozott) nagyon örültem. Néhány nap múlva rákérdezett, mondtam, hogy még nagyon nagy a kicsire, és hozzátettem, hogy ha vesz valamit, fontos, hogy 100% pamut legyen, mert csak olyat szeretnék ráadni. Tényleg? Nem is tudtam ezt - mondta - , de jó, akkor nézem! Aztán továbbra sem nézte, sőt közölte, hogy nem fogok tudni mindig pamutot adni a gyerekre. És - bá nem mutatta . de igenis megsértődött! Úgyhogy szerintem felesleges szólni. Ha rákérdez, akkor már kicsi, még nagy, éppen koszos, tönkrement, stb :-)
2013. ápr. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!