Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek? Már sosem fog 2...

Mit tegyek? Már sosem fog 2 óránál többet egyhuzamban aludni?

Figyelt kérdés
Kisifam 6 hónapos lesz, születése óta rossz alvó. De nincs szinte szünet, egy éjszaka sem jobb. Hajnalban már áthozom, mert nincs erőm mászkálni. De nálunk sincs el. Tegnap éjjel fél 3kor áthoztam, de dobálja magát, forog jobbra-balra, nyugtalan, és elkezd sírni. Megetettem, éhes volt, de utána is csak nézelődött, meg nyugtalan volt, az apja a hasára tette, akkor meg nevetgélt meg beszélgetett. Nappal is nagyon keveset alszik a korához képest, délelőtt 45 percet, dél körül jobb esetben másfél órát, de azt is úgy hogy velem a mi ágyunkon és ha megébred visszaaltatom, márpedig megébred van hogy 3szor is. Már a babakocsis sétálások sem az alvásról szólnak, legjobb és legszerencsésebb esetben egy órát alszik, de legtöbbször csak felet. Ezek mellett az éjszaka egy horror, lényegében ha megébred, nem lehet visszaaltatni rendesen. Egy huzamban 2 óránál többet megébredés nélkül nem alszik de sokszor annyit se. Szerintem ez már ekkora babánál nem normális, én nem azt várom hogy aludja végig az éjszakát, de azért 4-5 óra alvás egyhuzamban szerintem nem lenne akkora kérés...ti mit gondoltok?
2013. ápr. 15. 09:58
 1/10 anonim ***** válasza:
lehet fogzástól, vagy attól is hogy fejlődik a mozgása és mindig ezt gyakorolná, én inkább erre tippelnék. Ha ettől van esetleg jól fáraszd le a gyereket mikor ébren van játékkal.
2013. ápr. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Jön a foga?

Nem elég tápláló neki az anyatej (ha még azzal eteted)?

Hasfájás?


Amúgy én felirnám mondjuk 2 hétig hogy pontosan mikor mennyit aludt hány megébredéssel, és elmennék a gyerekorvoshoz rákérdezni.

2013. ápr. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Teljesen átérzem a problémádat, nálunk is ez (volt) a helyzet. A zárójel azért, mert most lázadtam fel.

Szoptatod? Hogyan altatod? Mit csinálsz vele, ha felébred? Hogyan próbálod visszaaltatni?

Én elvileg híve vagyok az együtt alvásnak, de vannak gyerekek, akiknek nem való, mert csak jobban felébrednek tőle. Mivel úgy tűnik, a Te kisfiad is ilyen, próbálj meg ellenállni a kísértésnek, és ne vidd át magatok közé. Tapasztaljátok ki, hogy mi az, ami szórakoztatja éjjel, (Apa a hasára veszi és társai), és azokat felejtsétek el.

Bár nem vagyok a híve annak, hogy a gyereket hagyjuk, hogy álomba sírja magát, ha már semmi sem használ, egy pár perc sírástól nem lesz baja. Eddig mindkét gyerekemnél bejött, rájöttek, hogy ha szórakoznak, akkor sírhatnak magukban a kiságyban, de ha együttműködnek, akkor velük maradok, amíg elalszanak.

És nem a levegőbe beszélek, éppen most szoktatom le 1 évesemet az éjjeli szopiról, mert más nem bírtam, hogy ugyanez ment nálunk is, és két éve már átéltük ugyanezt a naggyal.

Kitartás, következetesség, és sok-sok szeretet kell hozzá. :)

2013. ápr. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igazából ezt a fog dolgot nem annyira értem, mármint ha a foga zavarná, akkor nagyon sírna, mert fájna neki, meg egész nap rágna, meg ömlene a nyála. SZokta az ujjait rágcsálni, meg cuppogtatni az öklét, meg be-bevesz mindent a szájába, de nem látom olyan nagyon vészesnek a dolgot. Lehet hogy csak szimplán viszked az ínye és zavarja és nem fájdalmai vannak? Hát eddig mindig elég volt neki az anyatej, nemrég még kétszer evett egy éjjel, aztán egyszer csak maga átállt arra, hogy az esti 8, fél 9es után hajnali 4-5 között evett, úgyhogy nem hinném...tudna még enni este is bőven mert marad tej a ciciben csak nem kéri mert jóllakott. Már kóstolunk szépen, a héten minden lehetséges gyümölcsön túl leszünk, utána mehetnek a zöldségek, de étkezést kiváltani 6 hó után szeretnék. A mozgásfejlődés is benne van tudom, mert elalvás előtt félálomba is mindig hasra fordulna, van hogy ha közénk hoztam mint pl tegnap éjjel, hirtelen a hasára fordult és úgy aludt egy órát. Szopi közben sem nyugszik el egy pillanatra sem, akkor is forog, meg jár a lába mint a motolla mindig összerugdossa a hasam a végére. Már nagyon húzkodja az ég felé a fenekét és rettenetesen mérges hogy nem tud még haladni ha valamit el akar érni, de tegnap "tolatott" először egy jó 20 centit. A tengelye körül már forog egy teljes kört is megcsinál, és volt hogy fejjel lefelé találtam az ágyában, vagy hasra fordulva 90 fokkal elfordulva beszélgetni a rácsvédőnek....
2013. ápr. 15. 10:14
 5/10 anonim ***** válasza:

Én már mindent kipróbáltam! Este 9-től éjfélig sokszor minden szupi,majd éjféltől 10-20 percenként ébred és csak cicizne. Hidegebb szoba ,melegebb,párásító. Együtt aludni, külön, világosba ,sötétbe. Borostyánnyaklánc, krém a fogára, a hasára infacolt. tápszert adni neki lefekvésnél, hozzákezdeni a hozzátápláláshoz, homeós bogyó , homeós kúp, lefekvésnél Panadol adtam neki. Halk szobába altattam, majd betettem babazenét alváshoz.

Sétálni vele míg elalszik, futni a lakásba, babakocsiba alvás (4 hós koráig bevált). Átpelenkázni,hátha az zavarja.

már mindent kilőttem és semmi változás. A doktornő is csak azt mondja ,hogy túl kell élni ezt az időszakot

ő ilyen baba.... akinek volt ilyen gyereke az ismerőseim közül azoknak kb 2 évesen lett jobb az éjszakai alvás ,de aki még akkor is cicizett az még akkor is 2-szer kelt éjszaka.


Én is sokszor hulla vagyok, a párom rengeteget dolgozik így nagy ritkán kérem a segítségét. Én már annak örülnék ha csak 1 héten egyszer aludna 3 órát egyhúzamba. Érdekes amúgy ,hogy mindig jár keze -lába ,még cicizés közben is és alvásnál is ,meg forog. Szerintem túlpörgeti magát a mozgásfejlődés miatt. Szóval én már mindent kipróbáltam , de hátha neked nagyobb szerencséd lesz :) Kitartás és minden nap Magne B6.

2013. ápr. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Előttem az előttem szólókkal. Annyit írnék, hogy ha alszik másfél órát, akkor miért akarod visszaaltatni. Szerintem ez már elég neki. Ha visszaaltatod, akkor meg nagyon kipiheni magát.

Az én fiam ennyi idősen délelőtt aludt 0,5-1 órát, ebéd után is van mikor csak ennyit. Magától ébredt mindig, nem altattam vissza. Este 7-kor fürdés, majd ekkor már csak tápszert evett, 8-8,30 kor aludt is reggelig.

De érdekes mód bírta a délutánokat azzal, hogy csak max. 1 órát aludt, nem volt nyűgös, ezért nem is csináltam belőle nagy ügyet.

Most 3 éves, szinte már nem is alszik nappal, nagyon ritkán, de még mindig jó alvó este.

Egyébként nagyon gyerekfüggő is.

2013. ápr. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Lemaradt ,hogy holnap lesz 6 hós a picim és 2 hónapja ez van :( egy éjszaka se volt kivétel :(
2013. ápr. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen még 100% szopi van. AZ esti rituálé mindig ugyanaz...fürcsinél megvan apa dolga és az enyém is, ettől akkor van eltérés ha apa nem ér haza fürcsire. Felöltözés után megkapja a refluxra a gyógyszert, D-vitamin, homeopátiás cucc, meg minden amit ilyenkor kap, utána szopi, a falnak dőlve böfiztetem, simogatom a buksiját, meg puszit adok neki, hogy nyugodjon le alvásnak megfelelő állapotba. Aztán átviszem a helyére, van amikor 20 perc az elalvás, mert nyüglődik, de van hogy egyből elalszik ha annyira fáradt. Utána míg mi le nem fekszünk 11 körül, előfordul hogy 3szor is megébred cumi miatt, bár ha annyira aludna kötve hinném, hogy zavarná hogy nincs cumi a szájába, mert amúgy csak alváshoz cumizunk, napköben fölöslegesen nem, nem is kell neki. Aztán lefeszünk aludni és kb 1.5, 2 óra múlva megébred, visszadom neki a cumit, kijövök, aztán másodszorra megint cumi vissza, állok mellette egy 10 percet, olyan mintha elaludt volna, kijövök, aztán mondjuk 1 óra múlva megint vissza, na és ekkor hozom át, mert nincs erőm többször visszamenni. AMikor áthozom, mintha megnyugodna és csukja is be a szemét, de valami mégis zavarja, ha ilyen nyugtalan. APa már próbálta ringatás után visszatenni, akkor is ébredt. AMúgy én se vagyok a sírás híve, de napközben is ha látom, hogy bolondot csinál belőlem visszateszem az ágyba és hagyom egy darabig, de nálam soha nem aludt így el, köhögésig ordított 3 perc alatt, amit én pedig nem tudok hosszú percekig hallgatni.Amúgy ez most volt először, hogy Apa így közbeavatkozott, mert eddig próbáltam csendben megoldani az éjjeleket, de most kifakadtam már, és ezért próbált félálomba rögtönözni. :-D Amúgy ha nehezen alszik, paskolom a fenekét, simogatom a hátát, a fejét az arcát, ha továbbra is sír, meg kifeszíti magát, akkor szoktam kicsit ringatni, de csak addig amíg lenyugszik, utána egyből visszateszem, és magától alszik ténylegesen el.
2013. ápr. 15. 10:28
 9/10 A kérdező kommentje:
10:18asnak válaszolnék, hogy nem másfél óra után altatnám vissza, hanem 1.5 óra alatt kel vmikor 3szor és akkor altatom vissza, van, hogy fél óra múlva felkel, akkor visszaaltatás, utána 20 perc múlva akkor is stb. Egyhuzamban nem alszik másfél órát délben, én lennék a legboldogabb.....:-D
2013. ápr. 15. 10:52
 10/10 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, hogy szerintem majdnem biztos, hogy a mozgásfejlődés miatt ébred mindig. Így volt a lányom is, majd 1 éves korára nem kelt fel, végigaludta az éjszakát, akkor ébredt fel, ha a foga fájt, azért sírt, de ha már nagyon szenvedett szegény, akkor Nurofennel vagy Cataflam cseppel csillapítottam. Most 22 hónapos és olyan fél éve már a foga miatt se kel, elég sok kijött neki, csak annyit tudok mondani, hogy kitartás, türelem kell.
2013. ápr. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!