Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 és fél hónapos kisbabám...

4 és fél hónapos kisbabám napközben másfél-két óránként eszik. (Szoptatom) Hogyan tudnék végre átállni legalább három óránkénti szoptatásra?

Figyelt kérdés
A környezetemben mindenki ki van akadva ezen. Az éjszakai szoptatásról négy hónapos korában leszoktunk, és reggel hatkor evett először, de néhány napja ismét felkelünk hajnali háromkor, aztán ötkor, aztán fél hétkor. Kezdek fáradni :-) Van valami jó tippetek?
2008. jún. 13. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Éjszaka mostanában nekem is felkel, de én ilyenkor vízet adok neki és csak 6-7-kor eszik először.Nappalra pedig próbáld mindig 10 percekkel eltolni az etetést és a végére sikerül.Viszont lehet, hogy azért kér ennyiszer enni, mert már nem elég a tejed.Szerintem kezd el adni a gyümülcsöket és a főzelékeket, mert már nagy babóca!:)
2008. jún. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

biztos vagy benne,h éhes?? a rossz szokást ne erősitsd meg!

próbáld visszaaltatni-bár,ha a foga jön az más kérdés.én úgy néztem meg,h éhes-e,h vizet,v teát adtam-amikor kiitta,mint a gép,akkor éhes volt.próbálj cumit adni-és simogatni.-én egyszerüen nem etettem-biztos gonosz vagyok-de tudtam,h csak megszokásból ébred-és ma már8-5ig alszik-igaz nekem fél éves-kitartás!!

2008. jún. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én babaám is ennyi idős. Nem érdekel ki, min van kiakadva, akkor adok neki enni, ha éhes. Sosem adok, teát, vizet, csak cicit. Ha 1 óra múlva, ha 5 perc múlva kér adok neki. Igen! Fárasztó, de olyan rövid ez az időszak, megéri a befektetést. Így lesz erős az immunrendszere és így válik kiegyensúlyozottá.
2008. jún. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az utolsó válaszolónak írom, hogy természetesen elsősorban nem az érdekel, hogy mások mit gondolnak, csak kezd úgy tünni, hogy egyfajta rossz szokás kezd nálunk kialakulni, és ennek akartam gátat szabni. Valószínűleg tényleg kevesebb lett a tejem is. Éhen természetesen nem fogom hagyni :-) Köszönöm a segítségeteket, mindegyik válaszban volt valami, amit hasznosítani tudok.
2008. jún. 14. 08:10
 5/8 anonim ***** válasza:
A tej, magától nem lesz kevesebb:)) Persze a tápszer egyszerűbb és gyorsabb.....
2008. jún. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tápszert tőlem tuti nem fog kapni soha :-) Akármennyire is kényelmesebb :-)
2008. jún. 15. 11:51
 7/8 anonim ***** válasza:
De! A tej magától (is) lesz kevesebb... És kevésbé tápláló is lehet... Bármennyire elfogadhatalan is ez egyes anyukáknak. A tápszer nem kényelmesebb, de vmit ennie kell a gyereknek! Inkább, mint egész nap éhes és emiatt nyűgös legyen, mert nem elég az anytej! Hiába nyakal be akármennyi anatejet, ha annak semmi tápértéke! Mi a fontosabb? Az, hogy mellveregetve elmondhassa vki, hogy eddig, meg addig szoptatott, vagy, hogy rendesen fejlődjön a gyerek? Sok anyukának a saját hiúsága fontosabb... Nem rosszabb anya az, aki nem tud szoptatni! Vagy kell hozzátáplálás. Több gyerek nő fel tápszeren, mert muszáj. Semmivel nem különbek ezek a gyerekek/anyukák! Ha vmi nem megy, el kell tudni fogadni! (Utolsó válaszolónak)
2008. jún. 16. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Egyetértek. Szerintem sem kell magunkat, meg másokat stresszelni azzal, hogy adott esetben nem tudunk szoptatni. Én tudok, ezért írtam, hogy nem fogom tápszerezni. De nem arra akartam utalni, hogy az az anyuka, aki nem tud szoptatni, az rossz lenne. Nekem mindig a menstruáció előtt néhány nappal lép fel az a probléma, hogy kevesebb a tejem, viszont folyamatosan igaz az, hogy másfél, két óránként jelzi a pici, hogy éhes. Tehát attól függetlenül, hogy kevesebb, vagy éppen több a tejem. A kérdésem csak arra irányult, hogy ez maradhat-e így, vagy én csináltam egy rossz rendszert azzal, hogy mindig ha sírt a szoptatáshoz folyamodtam, mert akkor egyből megnyugodott a baba.
2008. jún. 17. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!