Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lesz elég tejcsi? Eddig...

Lesz elég tejcsi? Eddig váltott mellből szoptattam 60-100g okat evett de ma mintha éhesebb lett volna, ha átálok mindkét cicis szoptatásra 2,5-3 óránként lesz elég tej mindkettőben? Másfél hetes a babóm

Figyelt kérdés
2009. szept. 11. 18:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Két hetes kor környékén szokott lenni egy fejlődési ugrás (később is lesz néhány), amikor a babáknak megnő a tejigénye és többet, gyakrabban ennének. Nem kell megijedned, mert a kereslet-kínálat elve alapján a tejtermelésed egy-két napon belül beáll az új igényekre, addig pedig gyakoribb szoptatást szoktak javasolni. Nem rossz ötlet megkínálni a második mellből is, ha az első most kevésnek bizonyul, de jó vigyázni, hogy az első mellen is elegendő időt töltsön a pici, hogy hozzájusson a tartalmasabb hátsó tejhez. Csak akkor érdemes áttenni a második mellre, ha az elsővel teljesen végzett, elvesztette az érdeklődését, vagy magától engedi el. Utána a második mellen is hagyhatod, ameddig neki jól esik. A legközelebbi szoptatást azzal a mellel szokták kezdeni ilyenkor, amit utoljára szopizott. Ez a módszer és a gyakori szoptatás nem csökkenti a tejmennyiséget, sőt, éppen ellenkezőleg: nagyon hatékony tejmennyiség növelő. Néhány nap alatt a tejtermelés beáll a nagyobb mennyiség termelésére és lehet, hogy a kicsinek már nem fog kelleni a második cici újra. Minden jót nektek és örömteli szopizást!
2009. szept. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

nekem 2 hetes a kisfiam és igazi bélgép,mert már 4 naposan 80 grammokat szopott,most meg meg se áll 150 grammig.általában 3-4 óránként eszik mindkét mellből,és mindig van benn annyi hogy a fiam jóllakjon.esténkként még le is szoktam fejni,meg napközbe is ha ugy érzem.semmi tejszaporító teát nem iszok.ugy hallottam minél tőbbször van mellen annál jobban megindul abban a mellben a tejtermelődés,ezért szokták mondani h váltogassuk,és hogy fejjük le.

de ne aggodj mert lesz benn annyi hogy jollakjon a babád.

2009. szept. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!